|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zbijanje vročine
17.1.2008 11:44:47   
muki1
Dajte mi na hitro napisat kako zbijate vročino. Hčerka je imela zjutraj ob 07.00 38.5 vročine, dobila Calpol, okrog 11.00 pa je spet dobila vročino, skoraj 40....jebela cesta. Kaj naj? Kakšna močnejša zadeva od Calpola? Ohlajanje v kopeli....??????

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:46:01   
Anonimen
Kakšna močnejša zadeva od Calpola?



Obstaja sirup Brufen, neverjeten. Ampak pri nas ga še kar ni pa ni.. Mogoče v Avstriji?

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:47:27   
Enolla
Surov krompir na podplate ali pa kisove obkladke, hlajenje v vodi tudi, potem pa ostane najbrž samo še kakšne svečke.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:51:07   
muki1
Ja, mislim da so Voltaren, ampak nisem sigurna. V štirih letih še ni imela tako visoke vročine pa me je malo strah.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:54:57   
Anonimen
Ja, Voltaren svečke ali pa sirup Naprosyn. So druge sestavine notri kot v drugih sredstvih proti vročini.

Drugače pa krompir Tiborju ni pomagal, ohlajanje v vodi pa malo. Ne vem, ampak se mi zdi, da če ti vročičnega otroka tlačiš v banjo, tudi če je topla voda, kot mora biti, in ga zebe, se psihično počutje otroka toliko poslabša, ko joka tam in prosi, če ga daš ven in če je dovolj, da tudi fizičnega izboljšanja potem ni. Tako da to ohlajanje je res skrajno sredstvo pri nas.

Drugače pa po 4 urah lahko ponovno daš Calpol. Saj se lahko daješ na 4 do 6 ur in ko je kriza, pač daš na 4.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:57:37   
Anonimen
Sem pa čula da se da tudi zenf na nogice in zokne čez.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 11:59:59   
Ancy
Ja lahko ji naredite kopel, ampak nej to ne bo mrzla voda, ampak samo malo nižja od njene temperature..... da malo pride h sebi in da ne pade v kak šok.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:06:50   
Petraa
temparatura vode mora biti enaka telesni temparaturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!11Potem pa počasi vodo ohlajaš.Svečke voltaren.hitro primejo.Sicer pa poglej če otrok nima kaj vnetega( grlo recimo),jo kaj boli itd.tako da ne rabiš potem čakat 3 dni.Če vidiš da ima vneto jo odplejše k zdravniku

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:08:49   
avolila
Nič panike, to je neka viroza mi smo jo imeli vsi trije. Naša mala je imela dva dni in dve noči vročino 40,5. Dala sem ji dve dozi Calpola, odkrila nogice in rokice pa je vročina padla tam do okoli 38 za cca. eno uro, potem pa spet na 40. Vendar calpol lahko dobi samo na 4 ure. Veliko je spala pa veliko pila in danes je že kot roža. Brez vročine!!! Ne se bati to je res taka viroza na pohodu.

Hitro okrevanje!!!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:09:27   
silvya
Pri nas je te dni dobro deloval lekadol. Ampak sem ga res na 4 ure dajala. Pa še eno dobro novico ti bom povedala, da ko se prične vročina pri tej virozi tako naglo dvigati se potem tudi hitro spusti. Vsaj pri nas je bilo tako user posted image . Pa čimveč naj pije. Daj ji piti kar si želi. Ker se čajev tudi naveličajo. Tudi če bo to cocacola, samo da je tekočina.
Čimprej se pozdravite.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:12:31   
caillou
Nazadnje ko sta oba kuhala na 40 (duet trend) in ni nič prijelo, sem jima izmenično hladila nogice kar z ledeno mrzlim kuhinjskim servetom. Res, ko sem čutila, da so vroče nogice vzele hlad servetu,sem ga hodila frišat z mrzlo vodo. V roku pol ure, petinštiridesetih minut, je vročina obema začela padat. Sem pa vztrajala, ker enotavno nisem imela druge.

Fino je, če lahko daš na nogice (meča) kisove obkladke, samo pri nas je enemu izmed otrok tako smrdelo, da ni bilo variante.

S kopeljo ohlajajo,ja. In ko sem pred leti na sebi naredila tako preizkus, mi je bilo težko za umret, pa še moje telo je odreagiralo v kontraefektu. Zaradi mlačne vode me je močno zeblo in moji senzorji so možganom sporočili, da me je potrebno dodatno gret. Vročina je še narasla, zato tamaladva ne ohlajam tako.

Z narezanim krompirjem je pa mene moja mati hladila. Baje da je efekt. No, sama še nisem poskusila.

Se pa mogoče strinjam s Petrinim načinom ohlajanja s kopeljo.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:19:20   
avolila
Še to. Zelo pomaga če pije sok iz rdeče pese, je naravni antibiotik. Jaz sem ji zmešala sok rdeče pese in jabolčni sok, da ima malo boljši okus.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 12:57:46   
žlička
http://www.zzzs.si/zzzs/info/egradiva.nsf/0dbed6c0a93d31d8c1256a67006844b3/527c766781502cc6c1257280003c14bc/$FILE/Moj_otrok_ima_vrocino_30.1.2007_tisk.pdf

mogoče je še tukaj kakšen nasvet,drugače pa se ohlaja res tako, da ima najprej voda toliko stopinj kot telo oz. 37-38, potem pa se počasi dodaja mrzlo, pa pesn sok tudi pomaga, sam če ga bo hotela pit

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu avolila)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:01:42   
Anonimen
Jaz sem tudi Ano samo enkrat z neko vodo ohlajala, pa je tako vreščala, da sem po 2 sekundah odjenjala. Tudi če sama zakuham na 39 in več, mi na kraj pameti ne pride, da bi šla pod vodo. To so muke prve klase!

(odgovor članu žlička)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:01:52   
altati
muki, kako je Neža? Je vročina padla?

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:07:20   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: muki1
Ja, mislim da so Voltaren, ampak nisem sigurna. V štirih letih še ni imela tako visoke vročine pa me je malo strah.

Ja, za tako visoko vročino je definitivno primeren Voltaren.


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:34:29   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: altati

muki, kako je Neža? Je vročina padla?


Ja, po drugi dozi Calpola je padla, potem je spala, zdaj ma pa spet če 38..... torej gre najbrž res za ta tečni virus..... boli pa jo nič. No, pravi da jo bolijo roke in noge..... ampak grlo, ušesa....to je ne boli, torej ni vnetja. Malo še počakam, ne grem takoj k zdravniku.....

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:42:12   
Maxica
Ja, to je kr sranje. Jaz ponavadi dajem svečke, raje kot Calpol. Se pa spomnim, da je bilo kdaj tako, da šest ur še ni bilo vmes, vročina pa že naraščala proti 40. Takrat sem mu pripravila kopel, ki sem jo iz cca.38 ohlajala do 32. Sicer ne vem, če je kaj pomagala, vsaj tisti čas smo malo premostili, da je bila potem lahko spet svečka na vrsti. Krompirjevi obkladki, pa kakšni kisovi, pri nas niso nikoli palili, ne vem.
Upam, da je sam tista enodnevna viroza s to smotano vročino in da bo jutri že ok.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 13:56:12   
lelaval
temparatura vode mora biti enaka telesni temparaturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!11Potem pa počasi vodo ohlajaš.Svečke voltaren.hitro primejo


Točno tako - voda mora bit res topla, ko otroka daš noter, potem pa počasi dolivaš hladnejšo vodo, tako, da v bistvu sploh ne občuti prav te razlike. In prostor tudi mora bit fajn topl. Jaz sem sploh sina x-krat tako hladila, pa ni nikoli jokal. Je pa res, da so otroci ob taki vročini bolj sitni, pa je težje. In krompir na roke in noge sem vedno dala - na kolobarje narezala ter s cunjo (ali pa kar frpant - obvezo) in zvezala na zapestje in nad gležnji (lahko pa tudi na podplate)

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 14:00:42   
zp
nam je pediatrinja rekla, da lahko ob zelo visoki vročini damo dve paracetomolski svečki naenkrat na 4 h - če je otrok starejši od 1 leta, vendar ne več kot dan-dva... držimo pesti, da hitro pade...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 14:27:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muki1
..... ampak grlo, ušesa....to je ne boli, torej ni vnetja.


Muki, tudi če bi jo bolelo grlo  ali ušesa in bi bilo vnetje, ni nujno bakterijsko. Lahko je isto od virusa. Tako smo mi imeli. Pa temperaturo zraven 41.
Menda se na krvi najbolj fajn vidi 2. ali 3. dan bolezni, če je virus ali bakterija, zato le malo počakajte. Edino če greš ti sama prej po Naprosyn ali Volatren svečke, če ji Calpol ne bo prijel.
Upam, da boste čimprej z najhujšega ven.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zbijanje vročine
17.1.2008 22:44:06   
Levči
Jaz svojim otrokom zbijam vročino z obhladki na nogah,namočim nogavice v slivovko domačo in dam čez še ene suhe nogavice,nam to pomaga.LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zbijanje vročine
21.1.2008 22:45:04   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Levči

Jaz svojim otrokom zbijam vročino z obhladki na nogah,namočim nogavice v slivovko domačo in dam čez še ene suhe nogavice,nam to pomaga.LP


Tega ne počnite, ker so ob temperaturi pore še bolj razširjene in alkhol pronica v telo. Mene je moj pediater poebej opozoril, naj tega ne počnem.

(odgovor članu Levči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?