|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:06:52   
KIRA
za božič in za novo leto hodijo od hiše do hiše. pri vsaki pozvonijo in voščijo srečni in veselo, pol pa izsiljujejo, da jim za dobre želje nekaj daš???
mislim - jaz jim ne odpiram, ker imam z njimi slabe izkušnje. zanima me pa, če so samo pomurski cigani tako vslijivi in imajo tako zvonijo večkrat, tudi po vče minut če jim ne odpreš ali drgje tud...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:24:44   
Sulfinija
Ha Kira midva sma v bloku in nekdaj so bolj hodili kot sedaj.Pri nas jih hvala bogu že dve leti ni bilo.Ponavadi,če kdo zvoni gre moj mož k vratom in,če so cigani jim reče kaj naj vam dam sam sem doma ha mi se pa v jedilinici smejemo na vse grlo.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:31:24   
Anonimen
Odkar so ans okrsdli, jim ne odpiram več.user posted image   Jeseni me je na ulici ustavila ena ciganka s polletnim dojenčkom in prosila za obleke. Sem ji pripravila eno vrečko malo slabših cunjic, ki jih nisem šparala za še kakšnega otročka in sem ji to dala. se mi je ful zahvaljevala in če me kdaj sreča, se mi ful zahvaljuje.
Drugače pa ne hodijo tako po hišah, kot pri va Kira.

(odgovor članu Sulfinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:33:51   
india
      pri nas še niso nikoli tako fehtali. Pa tudi stanuje tukaj blizu nekja romskih družin in so čisto OK. Za zdaj še nimam nobenih slabih izkušenj, razen, da parkirajo na sredi ceste in da moraš presneto pazit, kako voziš,ker se šetajo po sesti ko kure.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:40:29   
KIRA
pri nas pa cunje stran mečejo. eni ciganki npr.  je tašča pred časom dala kar en lep kup oblačil, pa niso bla za vstran. njo je sram kake cape dajat. in sva jo čez par minut, ko sva z možem šla v trgovinu vidla, tisto ciganko.
ugante, kaj je počela. vse cunje eno za drugo je po vrsti jemala ven iz vrečke, jih lepo metala na tla na pločnik. pol si je pa lepo prižgala cigaret in odšla, oblačila pa pustila lepo na tleh.
hvaležnost pa taka. če jim res gre tako slabo, kot pravijo, zakaj pa pol obleke mečejo stran??? sicer pa so tudi moji mami že kaj ukradli: npr. denarnico komplet z denarjem (plačo) in dokumenti pred leti. tako rdečo unikatno. čez par dni jo je en policaj prinesu, češ da so jo prazno našli v nekem kontejnerju. pa še več takih reči je bilo, tud ko sem bila majhna, pa mi je ena ciganjka s prsta dol prstan ukradla... skratka - več slabih izkušenj imam, pa zato raj ciganom ne odpiram. se rajš nardim, kot da me ni... saj niso VSI taki, ampak  nikol ne veš...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
31.12.2005 14:56:23   
Moyca_
O NEuser posted image
ne ne delajo tega pri nas- zaenkrat

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
1.1.2006 9:49:03   
teta beta
Ja, k nam tudi hodijo, ampak "stalne stranke". Ena ženska hodi že 25 let. Najprej je hodila s svojo hčerko (moje starosti), zdaj že z vnuknijo. Pa jim sploh ne gre slabo, ampak zgleda, da imajo to v krvi. Ponavadi pridejo pred raznimi prazniki.

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
1.1.2006 9:59:35   
tanaja*
Pri nas jih pa na srečo ni.

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
1.1.2006 15:11:53   
lelaval
Pri nas tudi ni teh problemov. V par hiš so se naselili cigani, a ti so vsi civilizirani user posted image . Skratka, nobenih problemov nimamo z njimi. 

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
1.1.2006 15:15:36   
artista7
Tam kjer jaz na Dolenjskem živim, jih ni in nas pustijo pri miru. Pridejo po staro železo, izsiljujejo pa ne.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 9:11:26   
Cikica
Ja vsako leto so prišli tudi k nam nekajkrat smo jim odprli sedaj pa več ne.Letos hvala bogu niso prišli niti enkrat.user posted image

Lp,Cikicauser posted image

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 9:37:08   
Udb
Ne, pri nas niso tako civilizirani!!! Tle si kar sami odprejo in hitro ukradejo (so nam ukradli mobitel, svaku denarnico) kar vidijo!! Tako da mamo vrata non stop zaklenjena!!! Pol pa bodi strpen!!! user posted image

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:17:50   
Magi*
ja, a drugač pa nimate zaklenjenih vrat, al kaj?

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:20:50   
Udb
Magi, če stopiš ven iz bajte in greš obesit perilo (3 m stran od hiše), potem jaz ponavadi nisem zaklepala vrat!! Zdaj jih pa!

Lahko je zagovarjat cigane tistim, ki jih vidijo samo po TV in v časopisu! o moraš pa živet blizu njih - to je pa nekaj drugega! Pa nimam nič proti tistim, ki so civilizirani! Ampak v Nm je takih ene 20% - ostali so pa sami lopovi. Da ne govorim o tem, da kar naprej poslušamo pokanje orožja!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:25:44   
cmokec
Ha, ha, za nas so pa cigani eksotična vrsta. Ko sem bila kot otrok z starši v Šmarjeških toplicah, smo se eno popoldne prav odpeljali na ogled ciganov. Preden smo jih najdli, je sicer trajalo. Spomnim se, da je bila kar široka in prometna cesta, ob cesti pa cigani. Trikrat smo se prav počasi peljali gor pa dol, potem pa hitro nazaj v toplice. user posted image  Pa nismo rasno nestrpni, a temu smo rekli strokovna ekskurzija.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:27:39   
Udb
Cmoki, si me pa nasmejala!! user posted image user posted image user posted image  Strokovna ekskurzija!! user posted image

Vabljena še kdaj - če boš prišla k meni na obisk, te bom peljala na ogled ciganskega naselja - ampak bolj od daleč, ker ne bi rada, da naju ustrelijo!!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:30:45   
rija
Ja, ja cigani....pri nas so se pa zečeli plaziti oni z Madžarske in cel cajt so nekaj okrog hiše napekali.....poberejo vse kar vidijo in ni privezanouser posted image

Drugače pa sem opazila, da tisti, ki jih nimajo v neposredni bližini gledajo nanje totalno romantično...

Niso cigani samo ženske v pisanih krilih, moški, ki igrajo nostalgične pesmi in otroci z žalostnimi očmi....

Vse kaj drugega....


Ampak karavana gre naprej, psi pa so tiho....

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:34:16   
Udb
rija, točno tako - romantika pa taka!!! Jih takoj izvozim!! Mal v Ljubljano - da bodo tudi gospodje državniki videli kaj zagovarjajo!!!

Pri nas so imeli specialci novembra akcijo in so zasegli ful orožja - no, včeraj so že veselo streljali! Prav fajn, ko na praznik slišiš rafale iz avtomatske puške! Se prav prileže! Navadna policija se pa itak ne upa tja!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 10:45:40   
cmokec
No, jaz sem jih takrat kot otrok vidla v živo prvič in zadnjič, pa me ni dajala nobena romantika. Predvsem otroci se mi smilijo. Če bi lahko izbirala, jih tudi jaz nebi hotela imet za sosede, pa nimam nikakršnjih izkušenj z njimi.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 11:15:40   
Annny
Hvalabogu sem imala s Cigani bolj posredne stike..
Enkrat sva s fantom preurejala hišo blizu Bleda in sva nagrmadila kup šare pred vhodom (kar naj bi kasneje en sosed odpeljal na smetišče). Med drugim sva dala stran hladilno skrinjo in vso njeno vsebino..pa pride mimo ena Ciganka in pravi, če lahko vzame vse to za njihovega psa..no, je nabasala celo vrečo, pa razno drugo šaro zraven. Fant je na tihem pripomnil, da verjetno tega ne bo jedel samo pes..pa sem bila takrat prav huda nanj, zakaj se norčuje...pa je rekel, naj mu le verjamem, da je tako.
Frizerka mi je pravila, da je enkrat prišla k njej neka ciganka, da ji je naredila trajno (ki, kot vemo, ni poceni), ko pa je bilo treba plačat, sta v salon vkorakala dva plečata ciganska deca in sta frizerki rekla, da jo bosta samo na g..., če ne bo njune mame pustila pri miru. In so šli, frizerka pa je trajno morala plačati sama (ne vem, zakaj ni poklicala policije..).
Med prakso na sodišču pa sem šele videla, koliko Romov /ciganov dejansko je na območju Jesenice- Radovljica in kakšne izpade imajo..Od streljanja po blokih, groženj, zasledovanj, kraj na bencinskih črpalkah itd..kar pestrouser posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 15:07:43   
KIRA
to, da tisto iz zmrzovalne skrinje ne bo jedel pes, ti čist verjamem:  moj mož je bil takorekoč priča še enemu gnusnemu dogodku - menjaval je šiht, ko je bil varnostnik, pa mu je kolega pravil, naj se pazi ciganov, češ da se potikajo okrog. naj nikar ne drega vanje in naj jih pusti na miru naj opravijo svoje. to pa zato, ker so prišli  iskat crkovino (pri eni firmi). ne zaklane živali, pač pa crkovino v kontejnerju.
je ena stara ciganka mlajšim kazala kaj morajo odrezat pa so šli. in jo je seveda tist varnostnik pustu, ker ni hotel cirkusa - kaj se bo trgal zaradi crkovine. pa jo je vprašal, kaj počnejo s tem. pa je rekla, da poleg hiše ZAKOPLJEJO V ZEMLJO, pa pustijo par tednov ležat, potem pa odkopljejo in skuhajo  oz. pojejo.
mi je šlo na bruhanje, ko mi je mož to pripovedoval. bljek.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 15:59:08   
frutka_
Joj, zaenkrat se še ni zgodilo nič podobnega. Bolj me motijo tisti, ki fehtarijo po mestu in te prijemamo pa otroke pošiljajo fehtat za denar...takrat pa bi jih najraje nagnala delat nekam!

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 16:04:06   
Anonimen
Potrjujem vse, kar pravi UDB, a is bliz Žabjaka la Šmihela al Račjega Sela? Jaz sem prav v mestu, tu se streljanje sicer ne sliši, je pa ciganov vse polno od jutra do noči.

Aja, po hišah pa ne hodijo voščit...samo fehtat user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 17:05:14   
Udb
Albina user posted image user posted image user posted image , sem iz Šmihela! Tako da mam cigane skor na pragu in sem čist alergična na njih! In na pogovore o NJIH! Še posebno, ko se oglasi kakšen pametni LJUBLJANSKI politik, ki živi na varni razdalji od ciganov in ima potem kakšen pameten govor o pravicah in enakopravnosti! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a to cigani pri vas tud počnejo?
2.1.2006 17:21:36   
KIRA
hahaha pravice in enakopravnost!!!user posted image user posted image  sem ti poslala na privat, kaj si o tem mislim, da me ne bo kdo šimfal, češ da sem netolerantna.
LP

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?