|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   aditivi
6.5.2007 9:42:23   
noe
Vzadnji številki VIP-a, so naredili preiskavo o vsebnosti aditivov v naši hrani, in kako je označena na etiketah.
Zanima me če berete te deklaracije preden kupite kakšno hrano?
Jaz vse , ker se jim moramo izogibat , ker ima mali alergijo.
Aja , pa še to  priljubljeni Smarties, haribo in Juicy fruit imajo  po devet vrst aditivov, otroci jih pa obožujejo, groza kaj, vse jemo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: aditivi
6.5.2007 10:00:04   
Primoza
Ja, no alergiki se jih morate izogibati, pa še marsičesa drugega "bio" tudi, mar ne?

Drugim pa v normalnih prehranjevalnih količinah ne bodo merljivo škodovali.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: aditivi
6.5.2007 10:00:08   
Anonimen
Imam doma listo vseh ejev,ko sem jo prebrala me je kar zvilo.
Bomboni,ki jih omenjaš vsebujejo eje,ki povzročajo raka,pa nekateri pakirani sladoledi,prebavne motnje.Bo treba kar z listo na okoli po trgovinah,ampak,če pomisliš je zelo malo hrane,ki ne vsebuje ejev na žalost.

(odgovor članu noe)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: aditivi
6.5.2007 10:00:36   
Jessy
Priznam, da zelo redko pogledam deklaracijo. Vem, da to ni prav, sam kaj čem!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: aditivi
6.5.2007 10:11:41   
Anonimen
E 330 NAJBOLJ NEVAREN DODATEK,ki povzroča raka
Najdemo ga:v schweepps-limona,v gorčici,nekaterih brezalkoholnih pijačah,mesu rakcev,nekaterih sirih,v gobah iz konzerve.
Namenite posebno pozornost tudi E 123 v gumjastih bombonih,čokoladnih bombonih znamke TREETS,SMARTIES,HARIBO(gunijasti)pudingu s smetano v plastičnih posodicah,zamrznjenih ribah znamke IGLO,smetani za kuhanje CREME-FRAICHE,topljenem siru za mazanje,vaniljivem pudingu.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: aditivi
6.5.2007 10:41:48   
Primoza
E 330


Nikarte širit teh dezinformacij - E330 je citronska kislina - te je vsepolno naokrog. Še limon človek ne bi smel več jestuser posted image .

Te E-je med drugim izkoriščajo razni forumi, da strašijo ljudi.

Drugi E je barvilo, ki ga moraš pojesti cel kup da se pojavi kak učinek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: aditivi
6.5.2007 10:47:24   
Anonimen
user posted image user posted image Ampak Primoza to je napisano na listi,ki jo imam,zdej pa vedi kaj je prav in kaj neuser posted image Že o gorčici me je šokiralo,saj mi je všeč in jo kar precej pojem,no ne vsak dan,vsaj enkrat tedensko z hrenovkami ali čevapčiči.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: aditivi
6.5.2007 11:21:39   
noe
Že o gorčici me je šokiralo,saj mi je všeč in jo kar precej pojem,no ne vsak dan,vsaj enkrat tedensko z hrenovkami ali čevapčiči.
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Neva, mi uporabljamo senf od Thomya, vsebuje pa kis,vodo,gor. seme,sol ,sladkor in začimbe in je brez aditivov

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: aditivi
6.5.2007 13:38:49   
eya
Jaz kar se tiče malega še pazim, da vzamem stvar, ki ima manj aditivov, za naju pa niti ne. Itak bi te Eje moral z žlico jesti, da bi se pokazali ti učinki. No, vsaj upam, da je res takouser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: aditivi
6.5.2007 21:11:05   
Primoza
Saj to je problem - ti E-ji krožijo naokoli in na koncu človek sploh ne ve več kaj bi jedel in kaj neuser posted image .

Prvo sito tistega kar pide sem je že inšpekcija. Pa veliki proizvajalci si res ne morejo privoščiti masovnih tožb zaradi zastrupljenih ljudi.

Tako sta to dve osnovni siti izdelkov.

Drugače je pa za e oznake dobro pogledati kak uraden ali državni vir npr google:

E 330 "uradni list"


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: aditivi
6.5.2007 21:42:56   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

E 330 NAJBOLJ NEVAREN DODATEK,ki povzroča raka
Najdemo ga:v schweepps-limona,v gorčici,nekaterih brezalkoholnih pijačah,mesu rakcev,nekaterih sirih,v gobah iz konzerve.



Joj pa nehajte že enkrat strašit s citronsko kilino (E330), ki je skoraj edini naravni konzervans.
Tisti, ki si je izmislil to, da je citronska kislina rakotvorna, verjeto ne je paprik, zelja, jagod, limon, pomaranč itd. - ker je po njegovem vse to kancerogeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
7.5.2007 11:02:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...
4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?