|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   božična večerja
30.11.2007 14:56:00   
Anonimen
letos sem povabila starše na božiočno večerjo. pa bi rada pripravila nekaj posebnega.
rada bi, da zadeve ne bi bilo preveč zakomplicirano oz bolje rečeno preveč dolgotrajno za skuhat. ne želim stat v kuhnji cel dan! vmes mora biti veliko zelenjave pa tudi kako piščančje meso. pa lahko tudi kako drugo meso še, kaka slastna priloga,...

prosim kako idejo na plan!

hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.11.2007 15:01:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: božična večerja
30.11.2007 16:17:53   
Anonimen
Pri nas je ponavadi osnova takšna:
  • diplomatski krompir
  • pečen krompir ali pomfri
  • pečenka(včasih tudi mrežna pečenka)
  • repincelj v solati
  • zelenjava na maslu
  • zelenjavni zrezki (za sestro, ki je vege)

Bi blo tud fino, če bi blo letos kaj drugega(Božiček, a slišiš?). user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: božična večerja
30.11.2007 16:19:09   
Anonimen
A je piščanec po "veri" prepovedan na božič al novo leto?

Ker baje rije nazaj, svinja pa naprej. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: božična večerja
30.11.2007 17:16:24   
lex
kura je prepovedana ker koplje po sreči in jo razkoplje (na novoletni dan)

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: božična večerja
30.11.2007 17:52:55   
nuala
Uh, piščanec ali kos svinjine, pečen v pečici skupaj s krompirjem ( piščanca lahko nadevaš, svinjini pa lahko narediš kakšno skorjo ).
Za prilogo: 1. zelenjava na maslu ( stročji fižol, brokoli, grah, korenček,... ) 2. dušena jabolka ali curry z jabolki 3. brusnice
Za predjed francoska štruca z zeliščnim maslom, sir, grozdje in olive.
Za potem kokosova torta.
Za še bolj potem lahko minjončki, sadna solata ali sadje, sir.

To je nekako klasika pri nas za novo leto. Vzame malo časa, večino stvari pripraviš dan prej ali dopoldan. Pa vedno vse zmažemo.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: božična večerja
30.11.2007 19:28:32   
Anonimen
Mi bomo pa spet na ribjih zadevah,so izjavili željo gostjeuser posted image da naj bo tako kot lani,koje bilo svtovno dobrouser posted image

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: božična večerja
30.11.2007 19:55:57   
Anonimen
jah kura naj bi nekaj brskala. ampak naj kr brska. jaz drugega mesa kot je piščanec pa mogoče puran skor ne jem. svinjina mi je itak zanič razn v pršutarskem stanju :) hehe!

no zaenkrat kr nekaj dobrih idej..še kakšna?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: božična večerja
30.11.2007 20:31:03   
Jančika_
Moja mama naredi noro dober zavitek iz listnatega testa, nadev je pa losos, korenček, sir in špinača, pa ne vem, če ne še bučke. Folk se malodane stepe za to. Če te zanima, lahko do jutri zvečer zrihtam recept. Zraven paše pečen krompir.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: božična večerja
30.11.2007 20:56:40   
Anonimen
- avokadova krema s tunino (izi in hitro se nardi)
- tuna s paradižnikom (tunini zrezki) - pečejo se v pečici, ni dost dela; priloga: polenta ali široki rezanci
- krompirjev kolač (tud v pečici)
- dvobarvna grozdna krema

alternativa:

za začetek:
- gvakamole in tzaziki magari s kupljenimi tortilijami in čipsom za pomakanje, če ne se kruh na tanko nareže, pokapa z olivnim oljem, mal česna (res mal) in v pečicoal pa na žar za par minut in se to pomaka

- slani mandlji, marinirane olive, mariniran (kozji) sir

za sredino:
- piščančja stegna z limono in česnom (mal več dela)
ali
- piščanec z orehi
ali
- piščanec v slani skorji (zakon in zlo mal dela)
- španska solata z beluši
- špinača z rozinami in pinjolami

za konec:
- ledene pomaranče (pomaranče filane s kremo;njami)
- kivijev desert
- jagode v limonski kremi
- pomarančna skuta

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: božična večerja
30.11.2007 21:08:40   
solatja
mislim, da se mi še aktera pridruži, če rečem: PIKO, RECEPTE ZA VSE TOLE!!! (ja, derem se! user posted image ). ker tole se pa vse sliši božansko, vsaj meni.

pri nas je božična večerja zgledala takole:
predjed: tatarski biftek

pečen piščanec/kura in ali zajec
pečen krompir, včasih še pira, pšenica ali ječmen kot priloga
pečena rdeča paprika, rdeča pesa, kake olive mogoče, ogromna skleda zelene solate (ponavadi kak radič), pšenica oz. pira v solati (skuhaš, ohladiš, zabeliš kot zeleno - zelo dobro), koruza v solati (smo bolj solatojedci kot zelenajva-na-maslu-jedci user posted image )
posladki nas ne ganejo in jih nikoli ni bilo.



_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: božična večerja
30.11.2007 21:51:14   
Markova
Uf, je padlo že toliko dobrih idej.
Enostaven je tudi piščančji žur (s Kulinarike), pa zraven lahko narediš različne zelenjavne priloge. Pa je več kot dovolj.
Pa seveda kakšna fajn sladica, kokosovatorta, ali pa mogoče pomarančna.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: božična večerja
1.12.2007 8:33:44   
Enolla
U, Lara hvala, ker si odprla temo user posted image  - mene so že prsti srbeli pa sem si mislila, da je še prezgodaj.
V glavnem "zapovedana" je perutnina  in jedilnik sestavi tako, da boš kuhala v pečici. Tako ne boš imela skoraj nobenega dela. JZa Božič jaz ponavadi kuham bolj tradicionalno. Trenutno mislim, da bo: pršut skupaj z malo suhega sadja za predjed, goveja juha z domačimi rezanci, filan pečen piščanec in krompir v pečici pa nekaj soparjene zelenjave, nekaj surove zelenjave (radič, solata, motovilec, ... ne vem še točno) in za sladico šarkelj (ker potica ne gre ravno v promet) pa piškoti, .....


_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Markova)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
1.12.2007 8:59:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: božična večerja
1.12.2007 13:34:48   
arielca
Jančika, jaz te lepo prosim za recept user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: božična večerja
1.12.2007 19:19:32   
Jančika_
Arielca, jutri zvečer dobiš - danes sem bila že pri mami in sem ga pozabila prepisati, tako da bom jutri, ko gremo tja na kosilo.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: božična večerja
1.12.2007 21:11:37   
Sibil_
Lepo lepo prosim JAnčiko RR in Pikec0 RR kot moderatorka, da javno objavita svoje recepte...pa oprostite če kaj zašteka, se slinim po tipkovnici tule...se že utaplja...morm nehat....user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: božična večerja
1.12.2007 21:50:25   
Anonimen
hmmm....pikec a si ti že zmena kam z abožič...drugače povabim še tebe..prideš ob 2h, pstali pa ob 6h :P

aja drgač rib tut ne maram, ostali tut ne ne vem kaj razn mojga fotra ki bi itak pojedu vse kar vidi :P tko da vi kr dajejte sicer tut recepte za ribe, sam pr ns jih jedl ne bomo user posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: božična večerja
1.12.2007 22:06:12   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Moja mama naredi noro dober zavitek iz listnatega testa, nadev je pa losos, korenček, sir in špinača, pa ne vem, če ne še bučke. Folk se malodane stepe za to. Če te zanima, lahko do jutri zvečer zrihtam recept. Zraven paše pečen krompir.



Tole bi jaz želela prosim. Recept!

LARA, vidim, da jeva podobne zadeve. Jaz bom tud letos kuhala za božič in to ne bo svinjina ali govedina.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: božična večerja
2.12.2007 10:32:34   
Anonimen
No Lara mislim, da me letos primorska za božič ne bo vidla user posted image ...

I'm dreaming of a white Christmass user posted image user posted image user posted image user posted image  - dol to ni možno (razen če je božični čudež posrediuser posted image )

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: božična večerja
2.12.2007 11:47:19   
Enolla
Jedilnik za nemesojedce za hitro božično kosilo:

za prigrizek: bakala in bianco na popečeni bageti s črnimi olivami ali lososov karpačo na bageti z maslom (lahko uporabiš lososa za vodilno nit celotnega kosila)

topla predjed: špageti na rukoli ali pa špageti z lososom in kaprami

glavna jed: losos v listnatem testu z blitvo oz. ideja od Jančike, ki se mi zdi zelo podobna

zdraven mešana solata: po želji zmešano - motovilec, rdeč radič, salatina, ... z balzamičnim kisom in oljčnim oljem seveda

Za sladico pa nekaj tradicije : potica, piškoti, ...

Lara sicer ne bo preveč zadovoljnauser posted image ampak mene srbijo prsti user posted image

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: božična večerja
2.12.2007 12:13:07   
bumerang
Tole z listnatim testom, lososom in špinačo je res božansko dobro. Jaz sem naredila pred dvema letoma in vse skupaj oblikovala v obliki ribe, nekje imam definitivno slikano, kako izgleda, in je naredilo res dober vtis.
Napišite mi, kako se zalepijo slike, da vam dam idejo dekoracije.
Sicer pa je fajn tudi kaka velika riba v soli.

Jaz tudi še sestavljam za letos in zbiram ideje.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: božična večerja
2.12.2007 13:06:02   
tinkamiška
mi smo lani na veliko "packali" in pol večera prekuhali, skuhali toliko, da nismo mogli pojest, čeprav je blo vse zelo dobrouser posted image , potem pa omagali. lani smo jedli škampe in lososa, pa testenine za predjed, sladica je bila pa ananasova torta z grenko čokolado.

letos smo se odločili, da bomo imeli samo namaze(ne vem še točno katere ampak čimveč različnih), touste in razne kruhke, pa kakšne fine sirčke zraven, sladica pa nekaj z sladoledom(se še tudi nisem odločila kaj točno). za pijačo kakšen dober vinček za kljunček not namakat(nismo neki pivci in mogoče kakšen cocktail(brezalk. in alkoh.) pa šampanjček za nazdravit...

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: božična večerja
2.12.2007 19:18:54   
Jančika_
Losos v listnatem testu (za 6 oseb)

  • Pečjakovo razvaljano listnato testo, en zavitek
  • 0,5kg lososa
  • nariban sir
  • bučke
  • zelena
  • korenček
  • špinača ali blitva v listih

Testo razvaljaš (najbolje kar na peki papirju in potem kar vse skupaj prestaviš v pekač), dva trakova prihraniš za dekoracijo. Ribo razrežeš na podolgovate kose (2-4, odvisno od željene oblike zavitka), začiniš s soljo in limono.

Na testo položiš pol blanširane in dobro odcejene špinače, pol naribanega sira in pol na trakove narezane in na hitro popražene in odcejene zelenjave (če jo prej popražiš, zavitek potem ni preveč razmočen). Na to položiš lososa, nanj drugo polovico zelenjave, sira in špinače. Testo zviješ, robove zalepiš z razžvrkljanim jajcem, okrasiš in premažeš z jajcem. Pečeš pribl. pol ure pri 200°C, da se zlatorumeno zapeče; pred serviranjem naj 5 minut počiva.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: božična večerja
7.12.2007 15:12:32   
CosmoGirl
Ok, zdej je pa uradno - take lušte ste mi naredile, da zj pa res ne vem, kaj naj bi naredili za božično večerjo. Sicer sem mnenja, da pri nas obvezno more bit tatarc. Pa ne tisti iz Spara, ampak doma narejen -- pri nas je vedno bil božanski. Pa čist zmer ne vem kolkrat štejemo tistih 12 začimb pa zmer pol tuhtamo, katero smo pozabli. Ampak na koncu so pa vedno vse, hehe. Ok, zj sm pa lačna postala. Šibam rajš stran, hehe. Hvala za ideje punce! user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?