|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
17.6.2010 11:54:37   
tiana2009
Pozdravljeni!
Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje..

Naša mala je ravno dopolnila 10 mesecev, vendar se ne zna SAMA usesti (da ne bo pomote- ko jo kdo posede, sedi, vendar se sama še ne zna). Tudi ustati se še ne zna, da o plazenju ne govorim. Danes sva bili 1. v razvojni ambulanti in bova začeli obiskovati fizioterapijo. Zdravnica je rekla, da nima dobro razvitih trebušnih mišic, najbrž zato, ker nisva veliko pasli kravic (je veliko polivala, zato je nisem veliko postavljala v ta položaj). Zelo si očitam in me skrbi...

Ali poznate, kakšen podoben primer? kako se je v teh primerih izteklo? me skrbi, še posebej, ker gre kmalu v vrtec..

Hvala v vam za odgovore in nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
17.6.2010 12:13:04   
sazi
Sin je imel podobne težave. Prvič sva bila v RA pri 9ih mesecih. Diagnoza -  hipoton. Začela sva hoditi na NFTH, mi je bilo pa rečeno, da to ni nobena katastrofa, da sicer škoda, da nisva prišla prej, da pa ni panike. Prvič se je z veliko dela, moje pomoči in vajami usedel sam pri cca enem letu. Kobacati je začel pri dobrih 13ih mesecih (ali 14ih), shodil je pri 20ih mesecih - no, če bi ga dvigali in vodili za rokice, bi že prej, ampak je bilo menda bolje tako. Meni je bil potek razvoja v redu, le počasnejši kot pri vrstnikih, mali se je imel pa tudi fajn. malo hecno je bilo, ko je bil že tako velik, pa je na igrišču zašibal po vseh štirih. Mame so naju malo vprašujoče gledale, včasih je kdo vprašal, koliko je star...

Zdaj je star dobra 4 leta in počne vse, kar počnejo vrstniki - več ali manj.

Sem pa imela podaljšano porodniško, ker se mu je pri 11ih mesecih dejansko ravoj ustavil, ker je bil non stop bolan - viroze. Takrat je bila diagnoza že hujša hipotonost - ne spomnim se točno izraza in porodniško so mi podaljšali.

(odgovor članu tiana2009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
17.6.2010 15:06:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
17.6.2010 21:55:49   
Urska09
Tiana, nič se ne sekiraj. Veliko nas je takih, ki imamo podobne izkušnje. Naši so pri 9. mes. ugotovili hipotonijo trebušnih mišic in rahlo asimetrijo. Takrat ni znala nič ampak res nič. Samo sedela je pri miru, nogice stegnjene in se igrala. Pa so mi v RA rekli, da sodi med lažje primere. S pomočjo fth se je okoli 10. mes prvič samostojno vsedla, prvič je vstala pri 1. letu, kobacati je začela pri 13,5 mes. Trenutno je stara 16 mesecev in še ne hodi samostojno. No, če se z eno rokico drži za moj prst, že lepo hodi. Ampak spusti se pa še ne.

Bo že! Samo mirno in s potrpljenjem. Slej ko prej bodo naši črički ujeli sovrstnike user posted image

(odgovor članu tiana2009)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
18.6.2010 22:45:18   
marjetica8
Ne očitaj si. To je prva stvar in druga stvar, ne sekiraj se. Otrok čuti tvoj nemir in bo še slabše z razvojem...Pomoje to ni zarad pre malo pasenja kravic. Midva sva jih ful pasla - prou trudla sem se da sem ga dajala na trebušček, tud če ni maral, pa sem ga zamotla s kako igračo da je itak zdržal en cajt in je na koncu (pri 7m) začel prou iuživat na trebuščku. Po trebuhu je splazu s 8m. Vsest se pa glih tko ni znal do 10.mesca. Hodiva na fth zaradi asimetrije hipertonije ramenskega obroča. Trebušne mišice je mel pa premalo razvite. Z fth se je v enem mesecu začel posedat, kobacat in postavljat na noge. In zdej pri 13m mu še čist malo manjka da bo shodil.
Pejta na fth ka ful pomaga in res, ne sekiraj se ker nisi ti kriva - nam so rekli da je prirojeno, ker je že od začetka glavco tiščal nazaj...SREČNOuser posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
20.6.2010 19:06:10   
Sulfinija
Ne sekiraj se.Najin si je usedel prvič prejšnjo nedeljo 8.6 je bil pa star 1.leto in je bil rojen v 31.tednu nosečnosti.Plaziti se je pričel šele v sredo nič ni zamudil sedaj pa ga je vsepovsod polno.Bo že ko bo čas eni prej eni pozneje.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:21:46   
divans1
Zakaj do tega pride??? Moj user posted image je star6 tednov, pa tud včasih rine z glavico nazaj... pa mam kr slab občutek, da naju bo pediatriatrinja naslednji mesec poslala v razvojno. Zanima me, kako dolgo moraš tam hoditi in kaj se tam počne, ali morajo tudi mamice kaj delati ali samo fizioterapevt dela z user posted image ??? Pa če je lahko kaj fjst narobe, če pač to počne z glavico, kakšne so posledice? Najlepša hvala za odgovor.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:25:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Zakaj do tega pride??? Moj user posted image je star6 tednov, pa tud včasih rine z glavico nazaj... pa mam kr slab občutek, da naju bo pediatriatrinja naslednji mesec poslala v razvojno. Zanima me, kako dolgo moraš tam hoditi in kaj se tam počne, ali morajo tudi mamice kaj delati ali samo fizioterapevt dela z user posted image ??? Pa če je lahko kaj fjst narobe, če pač to počne z glavico, kakšne so posledice? Najlepša hvala za odgovor.user posted image user posted image user posted image


Ajoj divans, daj ne paničari. user posted image  Pa tudi če vaju pošlje v razvojno ambulanto, kaj pa je to takega, da bi morala imeti slab občutek? Če vaju bodo posali v RA, ti bo tam fizioterapevtka pokazala vaje, kako dojenčku pomagaš do pravilnega gibalnega vzorca. Torej bodi vesela, da če je kaj takega, da vaju bodo poslali v RA in otroku pomagali. Če otrok rabi pomoč, je fino, da se ga v RA pošlje čimprej, ne pa šele pri npr. 8. ali 10. mesecih, tako kot to počnejo nekateri pediatri, ki prej ne opazijo, da bi otrok rabil malo pomoči.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:48:11   
divans1
Kako dolgo se pa to hodi tam in ali tam samo fizioterapevt kaže kako in kaj?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:50:41   
divans1
Pa sm brala, da če palec drži v pest, da je to že razvojna motnja?? Res al kaj??? To ne morš vrjet, kaj to vse danes obstaja....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:53:58   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Kako dolgo se pa to hodi tam in ali tam samo fizioterapevt kaže kako in kaj?


To je pa odvisno. Veliko jih hodi dokler otrok ne shodi, nekaterim pa zadostuje samo, da se mamici pokaže kakšne vaje naj dela in ni treba hodit tja, kar je velikokrat pogojeno tudi s tem, da imajo gužvo in premalo fizioterapevtov. Ponavadi dela tam fizioterapevt z otrokom vaje, mamici pa pokaže, kakšne vaje naj dela z otrokom doma. Meni npr. doma ni bilo treba delati nič, je samo fizioterapevtka tam vaje z njim delala. Ja, pa vsem pokažejo pravilni handling.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 16:56:41   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa sm brala, da če palec drži v pest, da je to že razvojna motnja?? Res al kaj??? To ne morš vrjet, kaj to vse danes obstaja....user posted image user posted image user posted image


Tudi naš je velikokrat palec tiščal v pest pa nima nobene motnje. Sem tudi sama P o tem povprašala, pa je rekla, da bi moralo biti držanju palca v pest pridružene še druge očitni znaki, ki jih ne moreš spregledat, da bi lahko posumili, da gre res za kakšno nevrološko motnjo. Tako da raje ne beri preveč in uživaj s svojim otročkom, sistematske preglede imaš pa itak na 3. mesece, tako da lahko vse, kar te skrbi, vprašaš pediatra.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 21.6.2010 16:57:04 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 17:08:24   
divans1
Hvala katy 78, sam to me še zanima, če mogoče veš, kakšni znaki bi še morali biti poleg tiščanja palca v pest, da bi kazalo na motnjo?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 17:10:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 17:17:50   
divans1
Groza....!!! Očitno se pediatri res fulll razlikujejo eden od drugega. Žalostno, ne? Kakšne znake je pa še tvoj user posted image imel, da so potem to ugotovili..?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 17:39:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 17:46:02   
divans1
Pa sej ne menim, da nekaj ni v redu oz. resnično upam, da je vse ok, je pa res, da ma zelo rad palec stisnjen v pest, pa glavico rine nazaj, pa tudi ne vedno. To je to. Je pa prvi otrok in zelo zaželjen po dveh splavih.... če me razumeš...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 17:52:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
21.6.2010 18:28:09   
divans1
Pa niti ne, rodila sem normalno vaginalno, sem se pa znotraj raztrgala, pa medenične kosti so mi šle za 1,5 cm narazen, tak da nisem mogla hodit in se gibat brez medeničnega pasu, bla sem napol invalid. Rodila pa sem 16 dni prej, porodna teža je bla 3050 g, ob odhodu pa 2940 g.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
28.6.2010 22:26:48   
temtem
divans1, pri tej starosti je čisto normalno stiskanje palca v dlan, in tole ko z glavo sili nazaj naj bi zginilo do drugega meseca, torej je tudi to v redu. ti pa lahko priporočam da ga ni pod razno ne neseš pokonci. verjemi mi, vse je kuluser posted image

_____________________________

temtem

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
30.6.2010 11:36:37   
divans1
Kaj pa, ko podirava kupček, ga pa držim pokonci, sam ga držim za glavico, da ne rine nazaj...user posted image

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
2.7.2010 11:33:38   
divans1
Ga pa zdaj dostkra držim tako, da je kot v lupinici... to rečejo, da je dobro... sam ko podirava kupček, ga pa mam pokonci...user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
3.7.2010 7:47:13   
Katy78
Midva sva najlažje kupček podirala tako, da sem sedela na kavču in bila malenkost zleknjena, Nika sem imela pa na prsnem košu. V tem položaju je kupčka zagotovo podrl, ni pa toliko silil z glavico pokonci in jo zategoval nazaj kot če sem ga nosila pokonci. Probaj, mogoče bo tudi vama ustrezalo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dojenček se še ne usede SAM in zna vstati
10.7.2010 13:05:45   
neli365
Tiana ne sekiraj se, pri nas je isto, vsedel se je komaj pri 10 mes., kobaca zdaj z 11.mes., kravic ni hotel pasti nikoli. Sva bila pri nevrofizio. in je vse ok, od 10 mes. sva delala vaje, ki nama jih je pokazala, pa ne vem če so kaj pomagalo user posted image . Rekla je da bo shodil tam nekje z 15 mes, ker je pač len in si bo vzel čas user posted image . Eni otroci so pač bolj leni in počasni  pri treh letih pa bodo isti.user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?