|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 9:37:21   
zvezdica05
Sem v 29. tednu nosečnosti in kot vsaka nosečka se tudi jaz srečujem s kupom pamentnih sosed, babic, tet...user posted image   No, pred dnevi me je ena izmed njih vprašala, če si po tuširanju že drgnem bradavice z grobo brisačo. Po takem "tretmaju" naj bi bilo namreč veliko lažje dojiti, saj bradavice na nek način pripraviš na to.
Sama sem malo skeptična glede tega, celo zdi se mi, da sem nekoč, davno, nekaj brala o tem in naj bi bila to stara praksa, zdaj pa tako drgnjenje celo odsvetujejo.
Kaj so svetovali vam oz. ali ima katera informacije iz prve roke glede tega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 9:46:40   
polma
Hojla! info iz prve roke: pred 10imi leti, v 1. user posted image , sem si bradavice drgnila z brisačo. Ne morem reči, da mi ni pomagalo, ker sem dojila leto in pol brez komplikacij. Bolelo me tole utrjevanje sploh ni, v bistvu se navadiš. Dejstvo pa je, da je imela tista, ki  mi je utrjevanje bradavic pripopročila kot nujno-strašne težave. Ona kljub utrjevanju z brisačo ni nogla dojit brez nastavkov, ker ima udrte bradavice. V tej nosečnosti si jih pa ne utrjujem tako natančno, ker imam tudi sicer zelo izrazite bradavice. Mislim, da je fora bolj v obliki bradavic, če imaš udrte bo dojenje malo bolj težavno zate. Če povzamem-nimam nobenega dokaza za to, da utrjevanje dejansko poboljša stanje bradavic, vsekakor pa se še vedno malo močneje obrišem, za vsak slučajuser posted image .

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 9:52:03   
tiktak
Jaz si jih nisem in nisem imela (hvalabogu) nobenih problemov.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 9:55:17   
katra55
Jaz si jih tudi nisem pa dojim brez problema. Sem si pa na začetku mazala z lanolinom.

(odgovor članu tiktak)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 10:09:52   
AKP
Mislim, da je bolj povdarek na tem, da niso tako občutljive in te ne bolijo bradavice pri dojenju. Pri sinu me je ful bolelo, ko je vlekel in sem od začetka zelo trpela pri dojenju. Pri hčeri sem si jih po tuširanju malo bolj zdrgnila in  ne vem če je ravno to pomagalo, ampak pri dojenju me ni čisto nič bolelo. Nisem pa imela nikoli udrtih bradavic. 

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 10:13:48   
Ketrin
Nam so prejšnji teden v MŠ rekli, da naj si drgnemo bradavice... Ne premočno in ni treba pretiravat... Je rekla sestra tudi, da je dobro, če si bradavice še v nosečnosti mažeš s kako kremo... Magari s tisto s katero si mažeš trebušček.... Ni pa bilo nič rečeno, da je to nujno in da 100% pomaga....

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 11:19:23   
bojana2
Rodila 7 mesecev nazaj, dojenje nama na žalost ni šlo, bradavice popolnoma uničene...dostikrat pomislim, da bi si res lahko na ta način utrjevala bradavice pred porodom in tako mogoče preprečila ali vsaj omilila težave, ki sem jih kasneje imela. Pri naslednji nosečnosti definitivno poskusim še to...user posted image

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 11:28:42   
sinskaT
Hm, nam so pa v MŠ rekli, da po cca.30. tednu naj tega ne bi več delal, ker lahko sproži prezgodnji porod user posted image . Morda katera kaj več ve o tem?

_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu bojana2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
19.2.2008 11:33:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sinskaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 11:43:30   
FLASK_A
Bradavic naj si ne bi drgnile, saj lahko to povzroči zgodnejši porod. V porodnišnico raje vzemite roza bepanten za razpokice, bradavice se vam bodo že same sproti utrdile, to res ne traja dolgo. Mene ni nič bolelo, sem se mazala (kak teden ali dva) in je blo potem vse ok, tudi brez kreme.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 11:52:53   
tasyo
No, nam so v MŠ prejšnji teden tudi rekli, naj si jih drgnemo, da bodo utrjene in ne bomo videle vseh zvezd, ko se bo mali škratek prisesal... To je tako kot s prakso G - vsak malo po svoje.
Sicer pa sem sama ugotovila, da itak nimam dovolj grobih brisač, da bi lahko to izvajala, ker si sploh ne morem predstavljat, da ne bi dala goro mehčalca, ko perem. Zame mora bit brisača nežna in puhasta, da se še po kopanju in tuširanju razvajam...

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 14:03:25   
sandra85
meni so tudi govorili, nej si jih po tuširanju drgnem z brisačo in sem samo 1x probalauser posted image to je spet en lari fari pravim js! odvisno je od ženske in kako ima občutljive bradavice! js nisem imela nobenih problemov, pa čeprav si jih nisem nič drgnila, naš mali pa od prvega dne vleče bradavico ko velikiuser posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 18:13:49   
Naja30
Da to v MŠ svetujejo? No jaz sem slišala ravno obratno, da se to več ne svetuje. Ker nima smisla, samo boli brez veze. Tiste začetne bolečine so hude, ne rečem nič, ampak ne pomagajo h boljšemu dojenju.
Slišala sem tudi, da s tem lahko pride do krčenja maternice. V glavnem, nisem tega delala in je dojenje brez problemov steklo, pa tudi zdaj si jih ne in upam, da bo prav tako steklo.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 18:16:21   
Ronči
nisem in dojim brez problema. Prvih par dni me je malo skelelo, ampak ni hudo

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 18:20:41   
Seven*
Kakšne neumnosti učijo v materinski šoli.. Kreteni.

Pomislite malo. Z drgnjenjem bradavic bradavice raniš, da so še bolj dovzetne za okužbe. Če je dojenje pravilno in je otrok pravilno pristavljen dojenje steče. Tole z drgnjenjem je pa kratkomalo neumnost in naredi kvečjemu več škode. To stališče koliko jaz vem zagovarja tudi LLL in svetovalke za dojenje. Tisti teti v materinski šoli pa rečite naj si gre kaj prebrat, ker jo je čas povozil.

user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: drgnjenje bradavic z brisačo - da ali ne?
19.2.2008 18:26:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Kakšne neumnosti učijo v materinski šoli.. Kreteni.

Pomislite malo. Z drgnjenjem bradavic bradavice raniš, da so še bolj dovzetne za okužbe. Če je dojenje pravilno in je otrok pravilno pristavljen dojenje steče. Tole z drgnjenjem je pa kratkomalo neumnost in naredi kvečjemu več škode. To stališče koliko jaz vem zagovarja tudi LLL in svetovalke za dojenje. Tisti teti v materinski šoli pa rečite naj si gre kaj prebrat, ker jo je čas povozil.

user posted image user posted image



Svašta... podpišem tebe. Dodam pa še to da je nam pred dvema letoma v Ljubljani na materinski šoli babica rekla ravno kontra naj tega nikar ne počnemo iz zgoraj v citatu navedenih razlogov in da so to fore ki so jih prodajale naše stare mame...

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?