|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 20:46:34   
end1
...no mi smo imeli srečo tako, da za malega nismo dve leti plačali nič, sedaj pa do septembra, če bodo sprejeli varčevalne ukrepe bomo morali za oba, pol gre starejša v šolo. In s tem bo po novi odločbi, ki sem jo dobila danes skoraj ob eno plačo za oba. Saj razumem, da moram palčati za oba, ampak cena je pa preveč visoka.

Bo treba še kak kredit vzet, da prefuramo vsaj stanovansjki kredit.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 21:01:21   
2sneg13
jah, vse bo potegnilo za sabo...manj otrok bo,bodo doma, odpuščene vzg. , pomočnice, ...eno samo sranje bo iz tega...najbolj me moti to, da bo baje po isti ceni kot prvi! Ena plača za vrtec???? Ni šans, bodo doma pri starših, skrajšani delovnik pokoristit, da bomo več znjimi... kam to pelje????

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 21:14:11   
end1
skrajšan delavnik posledično pomeni nižji dohodek, pal pa grem lahko sam pod zemljo, ker prefuram ne, al pa stanovanje prodat pa v najem, dokler bo zdržalo bo pol pa nevem kam.

Me kar mrzi, pri skoraj 40 letih sem si v ponedelejek privoščila prvo masažo telesa in mislim da je bila zadnja. žal.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 21:27:50   
anckabancka
Hm, kaj pa tretji otrok? Jaz imam v vrtcu namreč 3 otroke user posted image Plačam po novem za vsakega posebej, ali kaj?

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 21:37:26   
TomTaylor
Pred 7-imi leti sem delala izračune, koliko kredita za izdelavo mansarde si lahko privoščiva na 20 let, da bomo lahko ob tem tudi normalno živeli, upoštevajoč vse takratne trende, plus menjave avtomobilov, plus dodatnega planiranega otroka in stroške, ki jih prinese (sej se grdo sliši, vem),...vse, vse. Plus 40% ostalih eventuelnih neplaniranih stroškov mesečno, plus dopusti, registracije oz. večji letni stroški.....pa sem takrat izračunala, dobro se spomnim in nekje imam celo shranjene tabele v Excelu, bi nama vsakemu ostalo 150-200 evrov čistega plusa. Še do pred parimi meseci nama je ostalo vsakemu tam enih 30 EUR. Današnje realno stanje - do 5. v mesecu, ko je plača, nama na računu ostane, vsakemu po par centov. In to pri zniževanju vsakodnevnih izdatkov kot so malica v službi (kupim si samo za takšno vrednost kot dobim povrnjeno - to je 3 miniaturne ajdove žemljice, 1 LCA jogurt in milky way čokoladka za ob jutranji kavici, še pred enim letom sem za ta denar dobila toplo malico v restavraciji...)...Sicer sem popolnoma zašla s teme...no, v glavnem, po tanovem si bomo najverjetneje vrtec kar malo težko privoščili...

....in tako spet prihajajo "dobri stari časi"....

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
23.3.2012 22:09:54   
nananaja
najbolj me moti to, da bo baje po isti ceni kot prvi!

Pa saj to je potem bolje kot je bilo pred uvedbo financiranja drugega otroka v vrtcu! Če se bo po novem plačevalo za oba enak znesek kot se je sedaj za prvega, to pomeni, da se bo obema odštel en razred. S tem samo komentiram tvojo izjavo, nimam pa pravega podatka.

Po drugi strani ne razumem, kako boste po novi odločbi plačevali za oba? Pa saj še niti vlada ni sprejela tega sklepa, ga uskladila s socialnimi partnerji, potem mora to sprejeti državni zbor, šele nato se to lahko začne izvajati... Če sprejmejo ukrep v hipu, pred majem ne bomo plačevali za oba.

V končnem pa bom rekla takole. Sama pričakujem, da bomo za mišji rep (beri manj kot pol procenta) prestopili prag 6. plačilnega razreda po dohodkih in bomo po sedaj veljavni zakonodaji za starejšo hčerko plačevali 5. plačilni razred, torej 35% ekonomske cene vrtca, država pa nam bo, dokler bo, plačevala 43% cene vrtca za mlajšo hčerko. Če bomo morali plačati za obe sami, bomo plačevali vsaj polovico minimalne neto plače. Če pomislim, da trenutno intenzivno obnavljava hišo in mesečno vloživa v obnovo približno minimalno neto plačo, pa vseeno preživimo, se sprašujem, kakšne dohodke imajo vaši partnerji, da pridete v tako visoke plačilne razrede, da za plačate skoraj dvakrat toliko vrtca kot mi (cene našega vrtca niso pri najnižjih in mlajša je še v jaslih), pa imate kljub temu probleme za preživetje?

Se opravičujem tistim družinam, ki imate doma resnično le dve minimalni plači, ti boste pa najbrž plačevali le 10% za vsakega otroka.

< Sporočilo je popravil nananaja -- 23.3.2012 22:12:53 >

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 7:39:33   
pelin
Sem praktično precej pri "vrteškem koritu", pa o tem plačevanju za vsakega posebej še nič določenega ne vem....V bistvu se vse nekako vrti v smeri pogovorov in ugibanj tu in tam...o sklenitvi kakšnega novega zakona ali člena v tej smeri pa ni še nič jasnega...Tako da imam občutek, da kar od danes na jutri zadeva agotovo ne bo stekla....Sem pa mnenja, da je bilo kaj takega za pričakovati....kdor je mislil, da se bo tak sistem, ko ima veliko ljudi oba otroka v vrtcu od zore do mraka for free, dolgo obnesel, se je krepko motil...Žal je prišlo do tolikih zlorabljan sedanjega zakona , da je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo vsega luštnega enkrat konec....Luštnega le za nekatere....vsem nam je jasno, da se bodo vrtci kar na hitro precej izpraznili, saj bodo marsikateri starši kar čez noč ( ko bo treba za varstvo odšteti kakšen fičnik)spoznali, da pa vrtca sploh ne rabijo, pa da itak ni bil ravno najboljši....Tu seveda govorim o tistih, ki so veselo izkoriščali zakon do sedaj, čeprav vtrca tako nujno niso rabili in so njihovi otroci zasedali prostor otrokom zaposlenih staršev. Zagotovo bo za marsikoga slabše ( posebej za preproste delavce z minimalci in podobno), bo pa po moje vseeno malo več reda, kot pa v sedanji anarhiji...
Midva sva oba otroka spravila skozi vrtec tako, da je bilo potrebno plačevati za vsakega posebej....Pa sta sočasno hodila v vrtec kar dobra tri leta...Za oba skupaj naju je vrtec prišel nekako 380 evrov na mesec....pa sva tudi imela kredit, pa zidala, pa radi smo tudi kam šli...Vmes sem delala le skrajšani delovni čas (plače je bilo zaradi tega par evrov več kot je šlo za vrtec), pa si poleg ostalih stroškov plačevala še študij....Nismo se kopali v denarju....še zdaleč ne...se nam pa ta situacija ni zdela nič posebnega, ker nam ni padlo na pamet, da bi lahko imeli kdaj vrtec zastonj...in so ga plačevali vsi...razen nezaposlenih....

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 8:05:21   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Midva sva oba otroka spravila skozi vrtec tako, da je bilo potrebno plačevati za vsakega posebej....Pa sta sočasno hodila v vrtec kar dobra tri leta...Za oba skupaj naju je vrtec prišel nekako 380 evrov na mesec....pa sva tudi imela kredit, pa zidala, pa radi smo tudi kam šli...Vmes sem delala le skrajšani delovni čas (plače je bilo zaradi tega par evrov več kot je šlo za vrtec), pa si poleg ostalih stroškov plačevala še študij....Nismo se kopali v denarju....še zdaleč ne...se nam pa ta situacija ni zdela nič posebnega, ker nam ni padlo na pamet, da bi lahko imeli kdaj vrtec zastonj...in so ga plačevali vsi...razen nezaposlenih....


al je bil poceni študij, al znaš čarat, al pa je imel mož visok OD. Ker naša družina že sedaj težko pride skozi. Res da gremo na dopust, skromno kar se da, če nisi vajen luksuza niti ne veš da je skromen dopust. Pred štirimi leti mi je še kaj ostalo, sedaj pa ko se vse draži pa gre težko in glede na ukrepe, ki jih je predlagala vlada nam bo le še slabše. Saj da bo boljše niti upala nisem.

Glede izkoriščanja vrtca za drugega otroka, dokler je brezplačen, res je da so mnogi izkoriščali. Glede brezposelnega pa kako naj si poišče službo, ko mu delodajalec reče začneš jutri. Kam pa otroka potem? Kje dobiš varstvo? Nimajo vsi starih staršev, da jim lahko čuva otroke, ko potrebujejo. Privat, če že dobiš, je drago.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 8:15:07   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Sem praktično precej pri "vrteškem koritu", pa o tem plačevanju za vsakega posebej še nič določenega ne vem....V bistvu se vse nekako vrti v smeri pogovorov in ugibanj tu in tam...o sklenitvi kakšnega novega zakona ali člena v tej smeri pa ni še nič jasnega...Tako da imam občutek, da kar od danes na jutri zadeva agotovo ne bo stekla....Sem pa mnenja, da je bilo kaj takega za pričakovati....kdor je mislil, da se bo tak sistem, ko ima veliko ljudi oba otroka v vrtcu od zore do mraka for free, dolgo obnesel, se je krepko motil...Žal je prišlo do tolikih zlorabljan sedanjega zakona , da je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo vsega luštnega enkrat konec....Luštnega le za nekatere....vsem nam je jasno, da se bodo vrtci kar na hitro precej izpraznili, saj bodo marsikateri starši kar čez noč ( ko bo treba za varstvo odšteti kakšen fičnik)spoznali, da pa vrtca sploh ne rabijo, pa da itak ni bil ravno najboljši....Tu seveda govorim o tistih, ki so veselo izkoriščali zakon do sedaj, čeprav vtrca tako nujno niso rabili in so njihovi otroci zasedali prostor otrokom zaposlenih staršev. Zagotovo bo za marsikoga slabše ( posebej za preproste delavce z minimalci in podobno), bo pa po moje vseeno malo več reda, kot pa v sedanji anarhiji...
Midva sva oba otroka spravila skozi vrtec tako, da je bilo potrebno plačevati za vsakega posebej....Pa sta sočasno hodila v vrtec kar dobra tri leta...Za oba skupaj naju je vrtec prišel nekako 380 evrov na mesec....pa sva tudi imela kredit, pa zidala, pa radi smo tudi kam šli...Vmes sem delala le skrajšani delovni čas (plače je bilo zaradi tega par evrov več kot je šlo za vrtec), pa si poleg ostalih stroškov plačevala še študij....Nismo se kopali v denarju....še zdaleč ne...se nam pa ta situacija ni zdela nič posebnega, ker nam ni padlo na pamet, da bi lahko imeli kdaj vrtec zastonj...in so ga plačevali vsi...razen nezaposlenih....


Ja,a pa tebi res ni jasno,da tud brezposelni rabmo vrtec,da si poiščemo službouser posted image . Men je blo logično,da bom od septembra pa do zdaj že imela službo. Pa je nimam, ker ne velja več rek Kdor hoče met službo,jo bo dobil! Ker po takem,bi jest mogla že delat. In nimam nobenega drugega varstva,v primeru,če dobim službo. In ja, če bo za plačat še za drugega otroka, nam z eno plačo ne bo zneslo,in če ne bo službe,ja, ju bom izpisala iz vrtca in mela doma. Res,cel hudič kaj se gremo očitno drugo razredni brezposelni ljudje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 8:20:01   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Midva sva oba otroka spravila skozi vrtec tako, da je bilo potrebno plačevati za vsakega posebej....Pa sta sočasno hodila v vrtec kar dobra tri leta...Za oba skupaj naju je vrtec prišel nekako 380 evrov na mesec....pa sva tudi imela kredit, pa zidala, pa radi smo tudi kam šli...Vmes sem delala le skrajšani delovni čas (plače je bilo zaradi tega par evrov več kot je šlo za vrtec), pa si poleg ostalih stroškov plačevala še študij....Nismo se kopali v denarju....še zdaleč ne...se nam pa ta situacija ni zdela nič posebnega, ker nam ni padlo na pamet, da bi lahko imeli kdaj vrtec zastonj...in so ga plačevali vsi...razen nezaposlenih....


al je bil poceni študij, al znaš čarat, al pa je imel mož visok OD. Ker naša družina že sedaj težko pride skozi. Res da gremo na dopust, skromno kar se da, če nisi vajen luksuza niti ne veš da je skromen dopust. Pred štirimi leti mi je še kaj ostalo, sedaj pa ko se vse draži pa gre težko in glede na ukrepe, ki jih je predlagala vlada nam bo le še slabše. Saj da bo boljše niti upala nisem.

Glede izkoriščanja vrtca za drugega otroka, dokler je brezplačen, res je da so mnogi izkoriščali. Glede brezposelnega pa kako naj si poišče službo, ko mu delodajalec reče začneš jutri. Kam pa otroka potem? Kje dobiš varstvo? Nimajo vsi starih staršev, da jim lahko čuva otroke, ko potrebujejo. Privat, če že dobiš, je drago.

Točn tko! Mi gre že res na živce, ob vsem trudu da si dobiš službo, da te drugi obravnavajo,kot da se po cele dneve samo po riti praskaš,pa nč ne delaš

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 8:36:18   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Midva sva oba otroka spravila skozi vrtec tako, da je bilo potrebno plačevati za vsakega posebej....Pa sta sočasno hodila v vrtec kar dobra tri leta...Za oba skupaj naju je vrtec prišel nekako 380 evrov na mesec....pa sva tudi imela kredit, pa zidala, pa radi smo tudi kam šli...


takrat so bile kake olajšave za stanovanjske kredite npr., kar jih zdaj ni...marsikaj so v zadnjih letih vzeli, edino zastonj vrtec za 2. otroka so dali...zdaj pa očitno še

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 9:10:23   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: pebs

Ja,a pa tebi res ni jasno,da tud brezposelni rabmo vrtec,da si poiščemo službouser posted image . Men je blo logično,da bom od septembra pa do zdaj že imela službo. Pa je nimam, ker ne velja več rek Kdor hoče met službo,jo bo dobil! Ker po takem,bi jest mogla že delat. In nimam nobenega drugega varstva,v primeru,če dobim službo. In ja, če bo za plačat še za drugega otroka, nam z eno plačo ne bo zneslo,in če ne bo službe,ja, ju bom izpisala iz vrtca in mela doma. Res,cel hudič kaj se gremo očitno drugo razredni brezposelni ljudje.


Jaz imam pa občutek, da tebi ni jasno nekaj drugega. Obstajajo starši, ki že imajo službe in prav zaradi povečanega vpisa v vrtec na račun subvencije za drugega, tretjega  otroka ne dobijo varstva za enega otroka. Torej so prisiljeni plačati privat varstvo, če želijo hoditi v službo. Enostavno je tako, da imajo otroci, kjer je starejši že v vrtcu, prednost pri vpisu pred tistimi, ki so sami.

Če ne bi bilo izkoriščanja tega drugega otroka v vrtcu, bi bili možni vpisi v vrtec tudi med letom. V tem primeru bi ti dobila službo, bi takoj dala prošnjo za sprejem v vrtec in bi mesto hitro dobila, mogoče bi kak mesec rabila privat varstvo, ampak če sedaj pri eni plači lahko plačate en vrtec, bi z dvema plačama nekaj mesecev plačali tudi varuško.

Ko je moja sestra imela otroke v vrtcu (sedaj sta v osnovni šoli), je bilo v vrtcu, v katerem so moji otroci danes, prostora, da si lahko vpisal otroka tudi med letom. Danes so vrtcu prizidali dva oddelka 1. starostnega obdobja in v šoli (sosednja stavba) odprli še dva oddelka 2. starostnega obdobja, pa se bodo jeseni spet gotovo pojavili problemi pri vpisu, ker bodo en oddelek v šoli ukinili. Prepričana sem, da ne bi bilo problema z vpisom, vkolikor bi ukinili to subvencijo.

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 9:14:14   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pred 7-imi leti sem delala izračune, koliko kredita za izdelavo mansarde si lahko privoščiva na 20 let, da bomo lahko ob tem tudi normalno živeli, upoštevajoč vse takratne trende, plus menjave avtomobilov, plus dodatnega planiranega otroka in stroške, ki jih prinese (sej se grdo sliši, vem),...vse, vse. Plus 40% ostalih eventuelnih neplaniranih stroškov mesečno, plus dopusti, registracije oz. večji letni stroški.....pa sem takrat izračunala, dobro se spomnim in nekje imam celo shranjene tabele v Excelu, bi nama vsakemu ostalo 150-200 evrov čistega plusa. Še do pred parimi meseci nama je ostalo vsakemu tam enih 30 EUR. Današnje realno stanje - do 5. v mesecu, ko je plača, nama na računu ostane, vsakemu po par centov. In to pri zniževanju vsakodnevnih izdatkov kot so malica v službi (kupim si samo za takšno vrednost kot dobim povrnjeno - to je 3 miniaturne ajdove žemljice, 1 LCA jogurt in milky way čokoladka za ob jutranji kavici, še pred enim letom sem za ta denar dobila toplo malico v restavraciji...)...Sicer sem popolnoma zašla s teme...no, v glavnem, po tanovem si bomo najverjetneje vrtec kar malo težko privoščili...

....in tako spet prihajajo "dobri stari časi"....


Podobno je pri nas. Sicer dobro zasluživa, pred nekaj leti sva zgradila hišo. Izračunala, da je treba imet tudi vsakomesečno rezervo, da bomo normalno živeli. A lahko mirno rečem, da je našemu družinskemu proračunu ta kriza zadnja 3-4 leta vzela cca 20-25% proračuna (nižje plače, regresi, nobenih božičnic, zdaj še ukrepi vlade (otroški, vrtec), že itak so upadli oz prenehali vsi dodatni zaslužki - avtorski honorarji, dobički iz vrednostnih papirjev).

Očitno si človek ne more nič privoščit na kredo, tudi z izračunano rezervo ne, ker še ta rezerva lahko hitro poide.
Žalostno je, da se veseliš zapadanja kakšnih kreditov in da boš lažje zadihal, potem pa ti še to vzamejo (tokrat očitno vlada z varčevačalnimi ukrepi).
Da o znižanju poroniške sploh ne govorim - še to me bo udarilo.

Jezi me predvsem to, ker srednji sloj najbolj nastrada. Bogate ne boli niti nižanje porodniške (itak so že čez maksimum), niti dvojni vrtec, otroškega že tak nimajo, itd., tudi ta najbolj boge ne tak, ta srednji pa pokasiramo vse - s tem kar se napoveduje, bomo mi izgubili več kot 10% družinskega proračuna.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 9:15:06   
pelin
V bistvu mi vedno postane rahlo slabo, ko prebiram nekaj v smislu , da si službe ne moreš iskati , če imaš otroke doma....sem bila tu....in je to eno navadni izgovarjanje...če poleg otroka ne moreš pogledat za par minut na net, če z otrokom ne moreš na pošti poslati prošnje, če se ne moreš štempljati na zavodu za zaposlovanje z otrokom v naročju, ....potem res verjamem, da že dolgo iščeš službo....Če se bo kdo obesil na razgovor za službo....za tistih nekaj minut, se da dobiti varstvo ( starši, kolegice....v končni fazi je ma nekje verjetno tudi partner???)če se le hoče...Koliko pa to hočete, pa vsak sam ve...O tem je bilo že dosti rečenega in napisanega, pa se vedno eni in isti oglašajo z istimi forami....Pa da ne bo dileme...tudi sama sem bila večkrat iskalec zaposlitve ...tudi v času, ko sem bila mamica ( oba otroak sem imela doma...toliko za informacijo)...
Ne pri stanovanjskem kreditu nisva imela nobene olajšave....pravzaprav. če dobro pomislim je nisva imela čisto nikjer....ja ...mogoče nekje tam zgoraj...da je bil partner večino časa zdrav, delaven in prizadeven, da je garal in si redno plačo dvigoval z delom med prazniki in vikendom...
V bistvu po prebranih tovrstnih komentarjih osebno močno upam, da se bo vlada zganila in naredila vsaj malo reda na tem področju...Sedanja situacija je namreč pravi raj za tiste starše, ki so doma in imajo otroke cele dneve zaradi sto in enega izgovora zastonj v vrtcu....in po drugi strani pravi pekel za tiste, ki varstvo za otroka krvavo potrebujejo, pa v vtrcih ne dobijo prostora....
Kam kdo sodi lahko preceni pa le sam....če je vsaj malo kritičen do sebe...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 9:19:59   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs



Jezi me predvsem to, ker srednji sloj najbolj nastrada. Bogate ne boli niti nižanje porodniške (itak so že čez maksimum), niti dvojni vrtec, otroškega že tak nimajo, itd., tudi ta najbolj boge ne tak, ta srednji pa pokasiramo vse - s tem kar se napoveduje, bomo mi izgubili več kot 10% družinskega proračuna.

S tem pa se popolnoma strinjam...Žal je bilo vedno tako....največji garači in tisti, ki so v bistvu steber neke države, že od nekdaj vlečejo najkrajšo...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 9:41:12   
NEA_TEJA
Nekateri ,ki ste brezposelni in si resnično iščete službo je čist razumljivo da je otrok v vrtcu seveda če ste resnično intenzivni iskalec zaposlitve so pa osebe ,ki imajo otroke v vrtcu in sta oba starša doma in kobajagi iščeta delo in hkrati molita boga da ga ne pronađejo takim bi pa otroke takoj izpisala iz vrtca in ga dala resnično tistim ,ki so v službi in si ga zaslužijo.Zdej me pa lahko linčate tako je moje mnenje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 11:02:47   
Jantar
Sama sem doma,imam 3 otroke,tavečji2 sta bili obe v vrtcu,ker sem bila še v službi in za obe kr fajn plačevala kljub ne ravno visokem dohodku,najmlajša je doma,ker je trenutno situacija taka,da glede na moževo službo ne morem še jaz v službo,ker bi bila res kriza z varstvom. Niti enkrat nisem pomislila,da bi najmlajšo dala v vrtec in nekomu po nepotrebnem zasedla mesto,ki ga res potrebuje,pa čeprav imam kar nekaj primerkov okoli sebe,ki mi kr naprej govorijo,da naj dam malo v vrtec da bom tja do 16 ure fraj in brez obveznosti,da kako sem lahko tako nora,da ne izkoristim te možnosti in JA zaradi takih primerkov se zadeve na hiter spreminjajo,kratko pa vedno potegnejo tisti,ki si to najmanj zaslužijo.

Je pa zanimivo,da se na RR vedno oglašate take,ki vam nihče nič ne očita in kot je napisala Pelin: vsaka zase ve v katero skupino spada in če hočemo iz te nikakve situacije nekako počasi ven zlest je treba kdaj potegniti tudi kako nam nevšečno potezo in mislim,da bo v naslednjih letih teh samo več in ne manj,ker do neke meje je vso to izkorišanje treba zajeziti,žrtve so pa vedno bile tudi med nedolžnimi,žal

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 11:26:32   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

V bistvu mi vedno postane rahlo slabo, ko prebiram nekaj v smislu , da si službe ne moreš iskati , če imaš otroke doma....sem bila tu....in je to eno navadni izgovarjanje...če poleg otroka ne moreš pogledat za par minut na net, če z otrokom ne moreš na pošti poslati prošnje, če se ne moreš štempljati na zavodu za zaposlovanje z otrokom v naročju, ....potem res verjamem, da že dolgo iščeš službo....Če se bo kdo obesil na razgovor za službo....za tistih nekaj minut, se da dobiti varstvo ( starši, kolegice....v končni fazi je ma nekje verjetno tudi partner???)če se le hoče...Koliko pa to hočete, pa vsak sam ve...O tem je bilo že dosti rečenega in napisanega, pa se vedno eni in isti oglašajo z istimi forami....Pa da ne bo dileme...tudi sama sem bila večkrat iskalec zaposlitve ...tudi v času, ko sem bila mamica ( oba otroak sem imela doma...toliko za informacijo)...
Ne pri stanovanjskem kreditu nisva imela nobene olajšave....pravzaprav. če dobro pomislim je nisva imela čisto nikjer....ja ...mogoče nekje tam zgoraj...da je bil partner večino časa zdrav, delaven in prizadeven, da je garal in si redno plačo dvigoval z delom med prazniki in vikendom...
V bistvu po prebranih tovrstnih komentarjih osebno močno upam, da se bo vlada zganila in naredila vsaj malo reda na tem področju...Sedanja situacija je namreč pravi raj za tiste starše, ki so doma in imajo otroke cele dneve zaradi sto in enega izgovora zastonj v vrtcu....in po drugi strani pravi pekel za tiste, ki varstvo za otroka krvavo potrebujejo, pa v vtrcih ne dobijo prostora....
Kam kdo sodi lahko preceni pa le sam....če je vsaj malo kritičen do sebe...

Ne vem,če naj bi blo to aktivno iskanje zaposlitve. Jest sm bla umes že na zaposlitvenem klubu,ki traja tri mesece vsak dan po štiri ure. Varstva nimam,in v tem primeru mi je vrtec prišel še kako prav. Edini razlog zakaj se sploh oglašam na tej temi je,da nismo vsi brezposelni za v isti koš.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 11:48:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pebs


Edini razlog zakaj se sploh oglašam na tej temi je,da nismo vsi brezposelni za v isti koš.


(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 12:12:33   
pelin
In kje natančno si prebrala, da ste vsi za v en košuser posted image Vsak pač sam ve, če spada v koš kjer čičajo tisti, ki v prisotnosti otroka doma, niso sposobni ničesar narediti oz. jim otroci fino služijo za sto in en razlog...Kdor takšen ni, ga tudi nič ne ganejo takšni komentarji...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 12:19:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kdor takšen ni, ga tudi nič ne ganejo takšni komentarji...

A si določla kako in kaj, a ne? user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 12:21:49   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

In kje natančno si prebrala, da ste vsi za v en košuser posted image Vsak pač sam ve, če spada v koš kjer čičajo tisti, ki v prisotnosti otroka doma, niso sposobni ničesar narediti oz. jim otroci fino služijo za sto in en razlog...Kdor takšen ni, ga tudi nič ne ganejo takšni komentarji...

user posted image Maš prov.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 13:17:17   
end1
V našem vrtcu je bilo ko sem mojega vpisovala v jasli na seznamu od cca.40 jasličnih, vsega skupaj 7 takih, ki za drugega otroka nismo potrebovali plačevat. Od teh sedmih niti eden ni imel druge možnosti kot jasli. Od tega smo dve družini drugorojenca morali voziti v drugi kraj oz. drugo enoto. Brezposelni niso dobili mesta, saj so imeli manj točk. Dobili pa so ga socilani problemi,ker je CSD tako določil. In kaj je odgovor socialne delavke, zakaj si ta starša vsaj službe ne poiščeta oz. se odločita za šolanje, ker imata celo dopoldne fraj, je bil odgovor, da potrebujeta čas eden za drugega. Jaz bi tudi imela čas zase in mojega moža, tako pa oba delava s polnim delavnikom, podnevi in ponoči, petke in svetke, pa komaj furamo.


(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 13:57:46   
aknela123

podpis pod vse komentarje od Pelin na tej temi. Vidim, da nekako podobno zgodbo voziva skozi življenje.

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: drugi otrok v vrtcu ponovno za plačat
24.3.2012 14:14:35   
sončnica24
Izkoriščanje te pravice da ima drugi otrok brezplačen vrtec ja ogromono, veliko veliko staršev je imelo vpisanega drugega otroka med drugim tudi zato ker je potem prvi bil avtomatsko en plačilni razred nižje in kar je še bolj zanimivo da mlajšega otroka ni bilo niti enkrat v vrtec samo zato da so starše plačevali manj za prvega in vodstvo vrtca mu ne more narediti nič ker v zakonu ni glede tega nič napisanega.

Kar se pa tiče prednosti otrok katerih starši prejemajo socialno pomoč, odgovor socialne delavke takšen otrok ima prednost pri vpisu zato da je na toplem in da ima zagotovljen vsaj en topel obrok dnevno in zaradi tega lahko ta otrok dobi prostor, dva zaposlena starša in po možnosti z minimalno plačo pa padeta skozi in tu bi jaz najrajši znorela

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?