|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bulica na dojki - ginekolog ali splošni zdrav...
12.1.2007 22:34:20   
*zvezdica*
Pred parimi dnevi sem zatipala na levi dojki bulico..ali nekakšen vozliček, saj še sama ne vem točno. Sedaj sem pa vsa panična. Še enkrat sem se pregledala in itak odkrila še eno fuuul velko bulo..user posted image
Ne vem pa al je to za splošnega zdravnika al za ginekologa?
Kakšna pa naj bi sploh bila na otipa bulica, da bi bla panika? A ima katera slučajno kakšno izkušnjo glede tega?
Hvala

_____________________________

Marcel in Zarja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
12.1.2007 22:51:07   
LuLu
Ojla, jaz sem sigurno že kakih 10 let nazaj začutla s prsti neko bulico na dojki, sem šla v bolnico MB, kjer preglejujejo dojke in mi je dr. rekel, da je le žleza, ki pa mora do ali pa najkasneje po naslednji menstruaciji zginiti. Se pogosto pajavljajo. So nenevarne. Hvala bogu je zginla. Taka je moja izkušnja. Pa kar idi seveda dr. da zveš kaj je to. Če bi slučajno bilo kaj slabega, je zgodnje odkrivanje zelo pomembno, če pa je samo žleza, pa te tudi pomirijo in ni več straha in panike.
Lep pozdrav

(odgovor članu *zvezdica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
12.1.2007 23:02:54   
abi
Tudi jaz sem pred kratkim slučajno zatipala bulico na desni strani.
Lahko greš k osebnem zdrav. ali k ginekologu, kakor želiš.
Tako ali tako te pošlje na dodatne preiskave (UZ dojk ), če ni čisto prepričan da ni samo vozliček.
Jaz bi morala čakat na UZ 14 dni, pa sem šla kar raje samoplačniško v Bežigrajski dvor.
Ultrazvok in pregled me je stal 7.000, 00sit, bila pa sem takoj na vrsti, tako da me ni predolgo skbelo kaj je. Bil pa je samo malo večji vozliček. Hvalabogu , te kar malo zaskrbi........

(odgovor članu *zvezdica*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
12.1.2007 23:13:06   
oka
Za vsako spremembo na dojki, za katero nisi prepričana, je najbolje, da greš do svojega ginekologa, ki zna pravilno pretipati dojke in če ni sam prepričan za kaj gre, te potem napoti na UZ dojk (Jesenice). Moraš pa vedeti, da ni vsaka zatrdlina v dojki znak za najhujše. Lahko so povečane ali zamašene žleze, ciste, fibromi... Pa tudi čas ko zatipaš zatrdlino je pomemben. Če si pregleduješ dojke po ovulaciji, je normalno, da zatipaš vozliče, ker takrat so žleze že povečane. Ti kar lepo pojdi do svojega ginekologa, ta ti bo vedel najbolje svetovati kako in kaj.

LP in srečno

(odgovor članu *zvezdica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
13.1.2007 0:04:27   
pravljica
jaz sem šla do splošnega...dal mi je napotnico in mi povedal, da gre največkrat za žlezo...par dni sem počakala in je izginilo user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
13.1.2007 8:39:27   
BLAŽIKA
Jaz sem šla do gin. da mi je dal napotnico.
Imam pa za oreh veliko bulico že 5 let pa mi je ne odstranijo ker ni nič nevarnega, le na pregled grem tam nekje na dve leti. Sem pa imela pred 13 leti že eno operacijo na prsih zaradi te bulice, zato mi sedaj ne naredijo posega, ker se pač lahko po ponovni operaciji spet pojavi, razen če te moti in boli takrat pa naredijo.

Imam pa moja mama v predelu pazduha za celo tenis žogico bulo, (velikost ne premer) pa ji tudi ni potrebno odstraniti, le če se bo sama odločila.

Brez strahu, ni vsaka bulica najhujše. Pojdi lepo k gin. pa se bosta vse pomenila.

Lp

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
13.1.2007 10:45:19   
mehurčica
Meni se je naredila med nosečnostjo in sem kar ginekologinji rekla. Napotila me je na UZ, kjer so ugotovili, da je samo žleza.user posted image


Ti pa le čimprej pojdi.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bulica na dojki - ginekolog ali splošni z...
13.1.2007 18:53:55   
jakaracman
H splošnemu,ta naj ti da napotnico za OI, ne daj se odpraviti z navadnimi žlezami in podobno.Naprej naj te pogledajo z UZ ali mamografijo, odv. koliko si stara.Vsekakor mora tisti, ki pregleduje imeti veliko izkušenj in to splošni zdravniki niso.Nočem strašiti, vendar vidim preveč kao bulic, ki se potem izkaže da niso.Srečno, najbrž je nenevarna bulica, ki pa mora pod strokovno kontrolo.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?