|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priprava rib
20.3.2007 13:55:02   
dana
Včeraj sem kupila zmrznjene kose morskega lista. Zdaj pa ne vem kako naj jih pripravim?? Ali jih lahko spoham, spečem? Ker malokrat pripravljam ribe sem nevešča v tem, zato prosim za malo idej, kakšen postopek...

hvala in lep dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priprava rib
20.3.2007 14:52:37   
san
Lahko jih začiniš s soljo, poprom in limoninim sokom, potem jih povaljaš v moki in popečeš dp zlato rumene barve - ne traja dolgo. Zraven lahko dodaš mešano zelenjavo.

Lp, S

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priprava rib
20.3.2007 14:59:24   
Anonimen
Jaz ga začinim in spečem na olivnem olju. In to je to. Zraven lepo paše krompir z blitvo.

(odgovor članu san)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.3.2007 22:35:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priprava rib
22.3.2007 11:35:53   
tanikaa
In obvezno česen. No, vsaj jaz si rib brez česna ne predstavljam.


Jaz stisnem veliko česna, dodam žličko olivnega olja, sesekljan petršilj, limonin sok. To dobro premešam.


Ribe posolim, popopram. Dam jih v pekač, ki ga namažem z olivnim oljem. Ribe pošpricam z rdečim vinom in celotno omako s česnom prelijem po ribah. Potem potrosim moko (čisto malo). To lepo pokrijem z alu folijo in pustim počivat en dan. Naslednji dan spečem v pečici, pri 220 stopinja.

Zraven skuham krompir v vodi, ki ji dodam sol in dva stroka česna. Ko je krompir kuhan, ga potrosim s sesekljanim petršiljem. Dobra priloga pa je tudi blitva.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priprava rib
22.3.2007 23:31:35   
saving
Ribe so sitne za odmrznit; meni se zdi, da jih je v mikrovalovki nemogoče. Jaz jih dam v plastično vrečko, potem pa v mlačno vodo.
Potem pa spečeš, spohaš... Za spremembo lahko tudi poširaš: na tanko namažeš ponev z maslom. Vanjo daš osoljen in popopran ribji file in ga, toliko da ga pokrije, zaliješ z ribjo osnovo (*). Čez stisneš malo limone ali 1/2 dcl suhega belega vina. Zraven stisneš na tanke rezine narezan korenček. Pokriješ in na majhnem ognju kuhaš 10 minut. Ta čas skuhaš kuskus in očistiš solato.
Fileje in koreček daš na krožnike, zraven kuskus, čez žlica omakice iz ponve in sveža solata. Meni se zdi ta način super za list, ki je taka nežna ribica. Dober tek!

(*) ribje osnove valjda nimaš user posted image . Jaz naredim tako, da v kozici po navodilih raztopim zelenjavno kocko (ali pa celo piščančjo, če ni druge), in potem stresem notri tekočinico od ribic, ki so se odmrzovale. Če lahko, nabavi enega celega škampa in ga zbaši v kozico, ker da res super vonj in okus.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priprava rib
23.3.2007 8:46:12   
dana
Hvala vsem za koristne podatke, bomo sprobali in upam, da nam uspe.

lp dana

(odgovor članu saving)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priprava rib
28.3.2007 11:20:03   
tejkooo
Drugače pa list zelo paše v smetanovi omaki s sirom.....Če je še aktualno lahko napišem recept..
Seveda če imaš pa cele liste ne fileje  so pa zelo okusni kuhani v slani vodi na koncu daš tržaško omako ter krompir s blitvo je zelo dobro..

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priprava rib
28.3.2007 14:16:48   
tanikaa
Itak da je aktualno. VSAJ ZAME. RECEPT PROSIM.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priprava rib
29.3.2007 14:55:52   
zanika
IZVIRNO SPOROČILO: tejkooo

Drugače pa list zelo paše v smetanovi omaki s sirom.....Če je še aktualno lahko napišem recept..
Seveda če imaš pa cele liste ne fileje  so pa zelo okusni kuhani v slani vodi na koncu daš tržaško omako ter krompir s blitvo je zelo dobro..



Še ena ki čaka, da zaupaš recept user posted image

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hranilne in zdravilne moči kopriv (recepti)
Koprive niso le nadležen plevel, temveč jih lahko uporabite tako v kuhinji kot pri zdravljenju številnih zdravstvenih te...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?