|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:07:06   
.ču
Res je, imam celulit. Ker se cenim.

Poletje bo vsak čas tu. In z njim tudi doba razgaljenih teles. Na mojo veliko žalost bo na ulicah bolj malo razgaljenih moških, kajti poulični nudizem je, kot kaže, popolna domena žensk. Saj ne, da imam kaj proti razgaljenih ženskam, le zdi se mi, da se vsi ti popki, gola stegna in migajoči joški ne ponujajo na ogled zaradi kakšne posebne osvobojenosti ženskega spola, ampak prej zaradi nekakšnega čudnega prepričanja, da je ta novodobni ekshibicionizem sestavni, če že ne bistveni del ženskosti. Da se torej žensko telo ponuja "kadarkoli, kjerkoli". Razgaljena ženska je postala najbolj izkoriščan predmet v modernem kapitalizmu. Bolj od razgaljenega ženskega telesa je vsestransko uporabna samo še kakšna krava. Meso, mleko, usnje, kostna moka, milka in kar je še tega.

Z žensko goloto danes manipulirajo na tako rekoč neomejeno število načinov, od grobo fizičnih do prefinjeno, subtilno psiholoških. In denar priteka sam od sebe. Preden je globalna industrija ženske slekla in jih pripeljala na ulice s prekratkimi krili, pretesnimi čevlji in premajhnimi modrci, jih je morala temu ustrezno mentalno obdelati. Najprej so ženske prepričali, da je napredno, prav in primerno, da ima prav vsak mimoidoči prost pogled na njihove joške. Potem so jim dopovedali, da noge niso za hojo, marveč za stopicanje in natikanje na hodulje, ki so spredaj zašiljene, zadaj pa najmanj deset centimetrov nad zemljo. Nakar so ženskam nadeli krpice, ki naj potrdijo, da imamo ljudje veliko skupnega z opicami, tudi te si namreč ne prikrivajo spolovil. Zlasti pri sedenju je mednožje pri obeh vrstah povsem razvidno.
Da podobnost ne bi bila preveč očitna, je bilo treba žensko samico
prepričati še v potrebnost britja. Vsake kocine na vsakem delu telesa. Obrite pazduhe so za žensko menda še posebno pomembne. Ves čas pa je bil poseben poudarek namenjen njenemu prehrajevanju. Ali bolje: prepovedi hranjenja. Ženska ne sme jesti. Če pa že jé, mora pojesti nekaj lahkega, "light". Pije pa lahko ustekleničeno vodo. Kajti v nasprotnem primeru bo plačala visoko ceno svoje požrešnosti. Postala bo debela!! Celulitična!! In že je tu vojna napoved vsakršni maščobi. Ženske maščobne celice so nekaj odvratnega in izdajalskega, saj razkrivajo slabotno, nestabilno in labilno psiho, ki se nagiba k lenobi in nedisciplini. Treba jo je izsesati, uničiti, vanjo globinsko prodirati, mazila in kreme pa je najbolje kombinirati z masažo, ki temelji na principu drgnjenja, gnetenja, ščipanja.

Ženske naj sovražijo svoje telo, ki se nagiba k prehranjevanju in zlasti k sladkanju, a tudi svojo psiho, ki včasih išče svoj mir v meditativnem prežvekovanju. Dele telesa, ki so narejeni tako, da jih rado zalije salo, pa je sploh treba preščipati, preznojiti in izstradati. To zlasti velja za vse, ki se že utapljajo v oblinah in pomarančni koži. Kot pravijo napotki neke reklame, ki jo te dni nenormalno pogosto predvajajo na televiziji, si morajo takšne debele nemarnice svojo zamaščenost dosledno postrgati s telesa in to marogasto kožno plast odreti s sebe. In šele pod to nesnago se skriva prava ženska: sestradana zapeljivka s koščeno ritjo in odrtim, izdrtim, izščipanim celulitom.

Potem so tu še gube. Famozne črte, ki jih čas vpisuje na obraz. Vrat. Roke. Dekolte. In še kam. Tudi meni se je milo storilo, ko sem tam po petintridesetem letu opazila, da imam nekam nesorazmerne veke, da zvečer nekam motno gledam in da po žuru še dva dneva v ogledalu namesto oči vidim siva podočnjaka. Kar nekaj časa sem potrebovala, da sem izustila krute besede: Ena veka je "rahlo" povešena! Stanje je torej takšno, da se nagibam k podočnjakom, okrog oči se mi delajo gube, gubam se tudi po licih in imam povešeno desno veko. Takšna stopam proti koncu svojega tretjega desetletja. Saj ne rečem, da sem imuna na takšna in drugačna olja ter mazila, ki naj bi mi napela kožo in dvignila zadnjico. Poskusila sem že veliko "čudežev": hladilne in zategovalne maske, serum za pred spanjem in po njem, nočno in dnevno kremo, takšna in drugačna olja in mazila, ki naj bi mi napeli kožo in dvignili zadnjico. Rezultat? Brez zveze. Ne deluje. Kako
bi tudi delovalo? Štiridesetletnica pač ni petnajstletnica, tako kot petnajstletnica ni
dojenček.

Sicer pa dobivajo celulit in ženske gube razsežnosti pravcate nacionalne katastrofe, o pomanjkljivostih moškega telesa pa nič. Razen kakšnega prevelikega vampka se zdi, kot da je moško telo popolno, čudovito. Nisem še videla niti ene reklame, kjer bi iz moškega odirali plasti maščobe ali bi mu v zamaščen vamp zatikali ščipalke, da bi se bolje videlo, kako degeneriran in odvraten je v svoji pogubni debelosti. Ali reklame, kjer bi si kak moški vztrajno vtiral kremo kamorkoli že ter se hvalil, kako dobro si je zgladil vrat in odpravil mozolje. Se moška koža ne "izsušuje", guba, stara? So moške maščobne celice vredne več od ženskih? Kot da ni tudi moško telo podvrženo "okvaram". Na primer plešavosti. O. K. Celulit je nekaj neestetskega in pogojno pristajam na trditev, da je celulitična rit grda. Ampak tudi moška pleša je nekaj hudo grdega. Gologlav moški ni prav nič boljši od celulitične ženske. V bistvu je še na slabšem, kajti jaz lahko svojo skrivnost prikrijem in je ne razkazujem, pleša pa je pleša. Me prav zanima, kaj bi bilo, če bi vsa ta industrija in oglaševalska mašinerija moške pleškote forsirala in demonizirala tako, kot to počne s celulitičnimi ženskami. Če nič drugega se pleškoti ne bi mogli več norčevati iz debelih žensk!

Poletje se torej bliža. Tri četrtine ženskega sveta že tri mesece strada, telovadi, se voska in mazili. Jaz ne počnem nič od tega. Jem, kar mi paše, ker se po napadu požrešnosti počutim bolje in ker mi čokolada dvigne razpoloženje. Ne telovadim, ker v fizičnem naprezanju niti najmanj ne uživam, znojenje in sopenje pa v meni vzbujata odpor. In niti tolarja nisem zapravila za gnetenje stegen in ga tudi ne bom. Po razgretih ulicah se bom v poletnih cunjicah sprehajala natančno taka, kot sem. Z vsemi gubami in gubicami in z vsemi maščobnimi oblogami. Ne bom si Res je, imam celulit. Ker se cenim.

Poletje bo vsak čas tu. In z njim tudi doba razgaljenih teles. Na mojo veliko žalost bo na ulicah bolj malo razgaljenih moških, kajti poulični nudizem je, kot kaže, popolna domena žensk. Saj ne, da imam kaj proti razgaljenih ženskam, le zdi se mi, da se vsi ti popki, gola stegna in migajoči joški ne ponujajo na ogled zaradi kakšne posebne osvobojenosti ženskega spola, ampak prej zaradi nekakšnega čudnega prepričanja, da je ta novodobni ekshibicionizem sestavni, če že ne bistveni del ženskosti. Da se torej žensko telo ponuja "kadarkoli, kjerkoli". Razgaljena ženska je postala najbolj izkoriščan predmet v modernem kapitalizmu. Bolj od razgaljenega ženskega telesa je vsestransko uporabna samo še kakšna krava. Meso, mleko, usnje, kostna moka, milka in kar je še tega.

Z žensko goloto danes manipulirajo na tako rekoč neomejeno število načinov, od grobo fizičnih do prefinjeno, subtilno psiholoških. In denar priteka sam od sebe. Preden je globalna industrija ženske slekla in jih pripeljala na ulice s prekratkimi krili, pretesnimi čevlji in premajhnimi modrci, jih je morala temu ustrezno mentalno obdelati. Najprej so ženske prepričali, da je napredno, prav in primerno, da ima prav vsak mimoidoči prost pogled na njihove joške. Potem so jim dopovedali, da noge niso za hojo, marveč za stopicanje in natikanje na hodulje, ki so spredaj zašiljene, zadaj pa najmanj deset centimetrov nad zemljo. Nakar so ženskam nadeli krpice, ki naj potrdijo, da imamo ljudje veliko skupnega z opicami, tudi te si namreč ne prikrivajo spolovil. Zlasti pri sedenju je mednožje pri obeh vrstah povsem razvidno.
Da podobnost ne bi bila preveč očitna, je bilo treba žensko samico
prepričati še v potrebnost britja. Vsake kocine na vsakem delu telesa. Obrite pazduhe so za žensko menda še posebno pomembne. Ves čas pa je bil posebe
Neposredna povezava do sporočila: 1
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:08:48   
Micy
Preveč za brat drgač je pa celulit itak en velik problem vsaj zame.

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:12:31   
.ču
Nej še dodam,da nism sama "pesnila" zadeve ampak sm jo dobila po mailu...sicer gre poletje skor h kraju:(kar ga je sploh blo,pa vseen....mogoče eno mal drugačno mnenje o tej zadevi...
Me bojo pa zlo veseli oglaševalci za razne zvarke proti celulitu,ki se pojavljajo na teh straneh...

Sicer me pa lohk tud brišete,če bi bla kriza:)

Lp:kava:

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:12:41   
nejcko

To sem pa nekje že brala, pa se ne spomnim, kje. Se pa absolutno strinjam z napisanim.


(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:21:38   
CatJa
Moj komentar, ceprav ni nujen : men se pa ne lubi brat!!! :ups:

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
24.8.2005 14:26:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:28:58   
NOVIČKA
Z napisanim se strinjam, čeprav jaz teh težav nimam. Kljub temu, da jih imam 40, sem še dobra pi..., zadovoljna sama s sabo. Mislim, da mora vsak človek kaj dati nase in na svoj videz, debelost pa že z zdravstvenega vidika ni zdrava, zato je ne podpiram. Če se katera debelinka zaradi članka počuti užaljeno, naj najprej pomisli, koliko ji njena odvečna maščoba škodi. Glede zavaljenih, trebušastih tipov pa bi jim svetovala, naj najprej sebe pogledajo, preden pokomentirajo kakšno mimoidočo. Vsekakor naj živi mladost in lepota. Le kje so tisti časi, ko sem okoli hodila z miniaturno minico, da se še pošteno usesti nisem mogla. Mladim svetujem, naj izživijo svojo lepoto in mladost, ker vse enkrat mine. Jaz sem svojo izkoristila!

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
24.8.2005 14:32:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:35:06   
Anonimen
Mislim, da je bilo tole enkrat v Vivi, nisem pa ziher:ups:

Mah, celulit sux:)-

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:36:36   
nejcko

Novička - pa si ti sploh prebrala članek? :zmeden2:


(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:40:05   
Joe
Rekreativni šport rulz!!!

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:46:24   
NOVIČKA
Ja, sem prebrala in to je bil moj komentar!

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 14:50:46   
lenika
Novička, kar se tiče maščobe bi jaz rekla, da je bolje imet (z zdravstvenega vidika) 5 kil preveč, kot 5 kil premalo, pa nisem debela, da ne boš mislila, prej nasprotno.
Kar pa se tiče članka, se mi ga žal ne da brat.

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
24.8.2005 14:59:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 15:14:42   
lenika
Nalin :bravo:

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 16:29:09   
artista7
pikaču, jaz semverjetn ena redkih, samo ga res nimam, niti moja mama ne. glede vishyja, drag je in kolegica pravi, da moraš res vsak dan to gor dajat, pa so bolj mali rezultati. moje mnenje je, da celulit, če ga maš, ostane. kaj dosti se ga ne da zmanjšati, lahko ga pa lepo prekrijaš, za kopalke recimo pareo - in to je to..
:bravo:

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 16:38:36   
NOVIČKA
Biti anoreksičen ali ne, je prosta odločitev posameznika. Če mlada dekleta podlegajo izmišljenim idealom o lepoti, zaradi česar imajo zdravstvene težave, je to njihov problem, predvsem pa problem njihovih staršev. Svet se vrti naprej, ustaviti ga ne moremo. Lahko bi prepovedali vse reklame, vse modne revije, oglaševanje v vseh medijih, pa ne bi nič spremenili. Koliko ljudi pa je prenehalo kaditi zaradi vseh tistih grozljivih napisov na cigaretnih škatlicah?
Priznati si pač moramo, da nobena debela celulitična zadnjica ni privlačna. Leta pač prinesejo svoje.

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 16:56:40   
nejcko

Da je rit cselulitna, ni nujno, da je debela, Novička - če pa je privlačna ali ne je sicer zgodba zase oz. lahko o tem vsak sam zase presoja.

Ampak zanimivo, da ste se zopet vse zakadile v presojanje ženskiha napak, čeprav je v članku omenjena tudi "krivičnost" - da nikjer in nikoli ne zasledimo, da bi morali biti moški podvrženi kakšnim norim tretmanom tako kot ženske.

Ja, moško telo je res očitno zeloooo lepo, pa najsi je poraščeno od A do Ž, zavaljeno, z nogami na O ali X, nesorazmerno ... To nas ženeske očitno nič ne moti.

Kako zelo hudo pa nas moti in kako znamo biti kritične, če se na plaži pojavi topless ena, ki nima najbolj štrlečih jošk, in bohnedaj v tangicah, pa ima celulitno rit.

Ni čudno, da lahko potem moški svet z nami manipulira na veliko - saj nikoli in v nobeni stvari ne znamo potegniti skupaj.

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 17:04:12   
Primoza
"Tri četrtine ženskega sveta že tri mesece strada, telovadi, se voska in mazili."

Zgodba je sicer razvlečana kot zanemarjena r.., vendar bi pokomentiral gornji izsek.

Kdor hoče s telovadbo shujšati v treh mesecih, je le za smeh izurjenim rekreativcem in športnikom.

Celulit je sestavni del ženske in se s športom le utrdi zaradi povečanja mišične mase pod njim.

Gibanje je pretirano debelim oteženo in zato pač niso merilo zdravja, kot niso merilo zdravja anoreksičarji.

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 17:05:55   
Primoza
:bravo::)

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 17:19:35   
Magi*
NOVIČKA, v tvojih letih bi človek pričakoval malo bolj zrelo razmišljanje. ni bistvo življenja v celulitu, dobri postavi, brezgubnemu obrazu, porjaveli koži, brezhibnemu makeup-u in miniaturnih minicah. eno je biti fit (v fizičnem in psihičnem smislu), drugo je prodajati/kupovati navidezno popolnost. in to čemur smo danes priča, je zgolj in samo slednje.

se pa s samim člankom ne strinjam v popolnosti, ker menim, da je danes industrija neprizanesljiva ravno tako do moških (poglejte si malo reklame za razne pripomočke za oblikovanje moških zadnjic, trebušnih mišic, zakrivanje in preprečevanje plešavosti, gladko kožo, bla, bla, bla). in še bolj bo. in zakaj? ja zato, ker je to tržišče še popolnoma neokrnjeno, deviško, če hočete. edino gonilo industrije je MORE MONEY in nič drugega.

po drugi strani pa je tu prehrambena industrija, ki pa propagira predelano hrano, dostopno vsem družbenim slojem in ravno zato je toliko bolano predebelih (predvsem otrok!). potem ni nič nerazumljivega, da čedalje več ljudi oboleva za boleznimi kot so anoreksija, bulimija, prenažiranje... in to ni problem samo mladih deklet (predvsem ni njihova prosta odločitev, pač pa je to BOLEZEN), temveč širše družbe.

seveda ni rešitev v prepovedi vseh reklam in proizvodov, mogoče pa stara dobra cenzura na tem področju ne bi bila slaba. pa zaradi napisov na cigaretnih škatlicah morda res ni prenehala kaditi množica ljudi, se pa moramo strinjati, da je kajenje zadnje čase veliko bolj družbeno nesprejemljivo kot je bilo nekoč. ali je kriminalizacija kajenja in kadilcev v redu ali ne, je pa tema za drugo debato...







(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 18:12:15   
NOVIČKA
Jaz, nezrela naivnica pa sem mislila, da je tema odprta komentiranju!

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
24.8.2005 20:33:29   
.ču
Novička:)čist ok,da si napisala svoje mnenje...mi tvoje razmišljanje ni tko napačno...
Pa ravn tko od Megi* ne...vsaka po svoje mata prov...

Drgač pa,Deni...men je tole besedilo kr fajn tolažba,ker mam te zadeve tolk,da bi lohk štant odprla in ga prodajala:)-no mogoč enkrat,ko se merila čist spremenijo in bo to zlo IN...
Sicer pa sej si brala,da ni važna kilaža:(se prime tako suhic kot tistih mal bl okroglih...

Nalin:)hvala za predlog,kaj še prebrati kar se takih in podobnih tem tiče,me po svoje to tud mal zanima...

Pr men je pa res tko,da je te zadeve dost:(že kr nekej časa,a je možno,da se tud mal podeduje:zmeden2:samo se resnično z njo ne obremenjujem....in to verjetn tud zato,ker se zlo obremenjujem z eno drugo zadevo in to so žile-krčne:grrr::(ki jih mam tud že precej enih let na desni nogi od kolena navzgor in navzdol...
Evo in zarad tega ne morm poleti nosit mal krajših kiklc,za kr mi je ful žal...tud,če postava ni glih idealna,me ne bi motil...motjo me pa res žile k se vidjo k :hudicek:
Sicer se že en cajt spravlam,da bom šla zadevo operirat,morm se ornk vzet v roke in nardit to zase...

Tolk od mene,punce..hvala za vaša razmišljanja..

Lp:rozica:

(odgovor članu .ču)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
24.8.2005 21:12:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   V razmislek-mogoče kakšen komentar,ni pa nujno!
26.8.2005 1:27:49   
Anonimen
Tolk za info - mene so tukile gor ze enkrat oznacil za anoreksicno (sicer oseba, ki me nikoli in nikdar se ni videla, ampak ok .. ), pa mam lihk tko celulit. Pa so what .. dokler ga je tok kot ga je, se svet se ne bo podrl :)

Sicer pa - sam od kremc (taksnih in drugacnih) ne bo celulita nic manj. Migat je treba, babe8):)


(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?