|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst - a obstaja zakon...
20.6.2006 8:03:35   
Anonimen
Zanima me ali je res da bo oz. je že prišel zakon,da se bo otrok sam krstil ko bo
odrasel in se mu bo to zahotelo,ali ga lahko starši takrat ko to želijo.
Izhajam iz bolj verne družine in bi otoka rada krstila.Kaj storiti?
To sem namreč zvedela iz taščinih ust.....Bi naredile tako kot vam poželi srce???Hvala za odgovore.

< Sporočilo je popravil puncica -- 20.6.2006 11:10:45 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanima me...
20.6.2006 8:10:14   
CUKRČEK
Seveda ga lahko krstiš, če želiš. JE pa res, da se zadnje čase pojavljajo "odbotki", ki se želijo nekaj vtikati v cerkev in njihove navade.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanima me...
20.6.2006 8:13:52   
Anonimen
Mislim, da to nima z zakoni nobene zveze. Veliko staršev ne "zaznamuje" otrok z nobeno vero, češ da se bodo sami odločili, ko bodo dovolj stari. Moji so krščeni, ker smo katoliki, grozno verni pa nismo. Če bodo hoteli, pa bodo pač prestopili v drugo vero, ko odrastejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanima me...
20.6.2006 8:16:32   
Udb
To te ja malce "nasrala" tvoja tašča!

Je pa res, da ima vsask nekrščeni možnost, da se krsti kasneje v življenju - kot odrasel - katehumen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanima me...
20.6.2006 8:24:22   
lelaval
Zakonsko ni nič določeno. Je pa res, da se zadnje čase nekateri 'bunijo', da otroke starši silimo v določeno vero s tem, ko jih damo krstit. Jaz sem svoje 3 dala vse krstit, ti pa naredi, kot se tebi (in ne tašči ali komurkoli) zdi prav.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanima me...
20.6.2006 9:08:58   
Naja31
Meni se zdi, da gre tu bolj za nestrinjanje tebe in tašče glede tega, ne pa glede zakona.
Kaj takega pa zakon ne more določiti, saj je svoboda veroizpovedi pravica določena z ustavo.

Če se ti in partner strinjata, ga krstita. Tašča pa res nima pri tem nič.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanima me...
20.6.2006 11:28:17   
darjatimci
Pišeš,da izhajaš iz zelo verne družine,zato me čudi,da verjameš takim traparijam.Saj tudi,če živiš vsaj približno po krščanskih zakonitostih veš,kako stvari stojijo.Če se vama zdi prav,ga krstita,če ne pa ne. Jaz oz. midva sva tudi krščansko vzgojena in otrokom sem dala tudi to mopžnost.Ko pa bodo sami odločali za naprej,pa kakor želijo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanima me...
20.6.2006 12:45:30   
tamala83
jaz sem mojo mala dala krstit, in zdaj bom botra enemu fanteku, tak da zgleda da tega zakona še ni. vem pa, da v eni cerkvi v Italiji ( nevem točno ki), ne krestijo otroka, dokler ni star 18 let. in to na podlagi tega, ker še je le takrat dovol "star" da se sam odloči v kateri ver bo. meni je to malo mimo, ker ni nikjer prepovedano prestopit bilokdaj v drugo vero

_____________________________

31.08.2005 je iz neba padla zvezdica nama v naročje

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zanima me...
7.7.2006 11:12:11   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci
zato me čudi,da verjameš takim traparijam.

Mene tudi.

Ker za vero se ne odločiš in se ne včlaniš kot v kakšno društvo. Vero živiš in vero otroci prejmejo od staršev kot prejmejo vse ostale življenjske navade, običaje, vzorce.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanima me...
11.7.2006 15:27:52   
Anonimen
Joj, česa vse se eni ne spomnijo user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanima me...
13.7.2006 13:32:15   
alea_si
Cerkev ima svoje kanonsko pravo in je civilni zakoni pri takih čisto cerkvenih zadevah čisto nič ne obvezujejo tudi če bi obstajali. Pa ne verjeti vsakemu, ki ima 5 minut časa za svoje teorije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanima me...
3.9.2006 9:20:51   
Hecko
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci

Pišeš,da izhajaš iz zelo verne družine...


Tudi mene to malo čudi, ampak... tašča te hoče "nasrati". Najbolje da jo vprašaš, če ne bi bilo bolje, da otroka tudi govoriti ne naučite, pa naj se, ko bo polnoleten, sam odloči, kakšen jezik želi imeti kot materni jezik...

_____________________________

Življenje je preresno, da bi ga jemali resno!

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?