|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 3:07:56   
Anonimen
Zdaj, septembra, bom v našem vrtcu oddajala vlogo za Robija. Vloga za sprejem je popolnoma neproblematična za izpolnjevanje, pa tudi vse priloge so mi jasne. Ker pa bom istočasno, že takoj od sprejema dalje, uveljavljala tudi znižano plačilo programa, si zdajle razbijam glavo, kaj napisati.
Robija bom v vrtec vpisala s 01.01.2007. In že tukaj mi ni jasno, kaj naj zdaj napišem pri dohodkih. V navodilih za izpolnjevanje sicer lepo piše, da naj napišem dohodke za predpreteklo leto, ampak - a to velja za predpreteklo leto od leta oddaje vloge ali za predpreteklo leto od leta sprejema v vrtec? Kajti v prvem primeru moram napisati dohodke iz leta 2004, v drugem pa iz 2005.
Nenazadnje pa - kaj, hudiča, koga briga (in koliko je to sploh relevantno), koliko plače sem imela jaz januarja 2004, če mi gre pa otrok v vrtec januarja 2007?! user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 7:10:25   
BarbaraE
Po moje moraš dati kar za 2005, glede na to, da bomo mi morali do 15. novembra ponovno dati vlogo za znižanje, pa gre punca s septembrom v vrtec. Do 15. 8. smo dali podatke za 2004, do 15. 11. pa damo podatke za 2005. Ker bo hodila 2006/2007. Ti boš pa začela 2007, torej moraš dati za 2005. No, to je moje mnenje. Če je pa pravilno, pa sama presodi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 7:17:27   
Andra
Jaz pa ne vem zakaj moraš že sedaj dati vlogo za znižano plačilo vrtca, če gre mali v varstvo šele januarja 2007?
Jaz bi počakala do takrat, ko bo šel oz. do 15. novebra in dala podatke za leto 2005, glede na to, da bo vrtec obiskoval leta 2007. Vloga, ki jo damo novembra tako ali tako velja od 1.1. dalje...

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 7:50:35   
bambolina
Ja, jaz tud mislim, da moraš dati podatke o dohodkih iz leta 2005.

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 8:08:49   
*pepelka*
Podatke boš morala dati za leto 2005, pa ne že sedaj, ampak v letu 2007. Zadnji rok za oddatjo vloge za znižano plačilo je bil letos 14. 8. in tako bo verjetno tudi prihodnje letouser posted image
Po moji logiki, boš ti morala oddati vlogo leta 2007 do 15. avgusta.

(odgovor članu bambolina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 8:37:48   
lexl
Hafi, nimaš prav. Verjetno te je zmedla objava po radiu, da se vloge oddajajo do 15. avgusta, vendar je to veljalo za tiste, ki so otroke vpisali s 01.09.2006. Vloga za znižano plačilo vrtca se vedno oddaja 15 dni pred vstopom otroka v vrtec. Tisti pa, ki imajo otroke že v vrtcu, pa jo odajajo 1 x na leto in sicer od 15. oktobra do 15. novebra.
Kerensa, ti boš vlogo morala oddat do 15. decembra, ker gre tvoj Robi v vrtec s 1.1.2007. Zraven pa daš podatke za leto 2005. Tako pač je, birokracija pač nima neke logike.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
23.8.2006 9:00:49   
Grascakinja
Kerensa, ti oddaj zdaj samo vlogo za sprejem v vrtec. Ko ti potrdijo, da je otrok sprejet v vrtec, pa oddaj še vlogo za znižano plačilo. Tak je vsaj postopek pri nas. In ko bo sprejet, pokliči računovodstvo vrtca in vprašaj, kako vpišeš svoje dohodke.

Jaz sem bila v predpreteklem letu zaposlena samo delno, prej sem bila študentka, in sem morala potem vpisati prihodke zadnjih treh mesecev pred sprejemom v vrtec. Zdaj mi pa razloži to neumnost... za moža sem vpisala predpreteklo leto, zase pa zadnje tri mesece?! Ja, čiste neumnosti klatijo.

Še ena neumnost je, da moraš oddati vlogo za vrtec skoraj že v porodnišnici, če želiš da gre otrok v vrtec, in da otroke sprejemajo v vrtec 2x letno, vmes se pa znajdi, kakor se moreš... uf...

In še večji absurd morda, ki sem ga vpisovala pri vlogi za otroške dodatke: vpisati je bilo treba odškodnino za poškodbo, ki jo je kot nadomestilo za izpad dohodka za 6 mesecev prejel moj mož - poškodba se je zgodila, ko se še niti poznala nisva, kaj šele, da bi se otrok spočel. Pa ni bilo važno, ali je bila odškodnina nadomestilo za manjkajoči dohodek zaradi poškodbe. Važno samo, da je bila... kot da je zadel na lotu, madona, to da pa zaradi fentanega gležnja ni mogel 6m delati in je komaj finančno preživel, pa ni važno, a ne?

Mal zlivam žolč, ampak tele birokratske svinjarije me živcirajo do amena.... sori...

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
24.8.2006 10:25:36   
Minka Pobalinka
Evo jaz sem ravno to včeraj spraševala na upravi našega vrtca..meni so rekli da napišeš podatke za 2004 in ti znižano plačilo velja do 15.11 letos, potem pa izpolneš še eno vlogo za znižano plačilo s podatki iz leta 2005 in to velja do  15.11.2006.user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vloga za vrtec (nič jasno)
24.8.2006 13:17:12   
sonjaka
Vlogo za znižano plačilo vrtca oddaš najmanj 15 dni pred vstopom otroka v vrtec - v tvojem primeru torej okrog 15. decembra. Podatke o dohodnini pa boš dala za leto 2005.
!5. november pa je rok za oddajo za otroke, ki že obiskujejo vrtec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...
Več kot 3000 novih primerov kožnega raka l...
Ob svetovnem dnevu melanoma NIJZ opozarja na prekomerno izpostavljenost ultravijoličnemu (UV) sevanju, ki je glavni deja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?