|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakazilo na študentsko napotnico
29.8.2006 11:09:44   
Maxica
Situacija je sledeča - mož je za eno firmo nekaj delal in so rekli, da bi mu kar na eno napotnico nakazali denar. Ok, pač mu je njegova sestra, ki je trenutno študentka v pavziranju, zrihtala napotnico in so nakazali. 96000 sit, kakor so se zmenili. Nakar ga sestra prej kliče, da firma je že res tolk nakazala, ampak da so ji od tega zneska trgali 22000 sit akontacije za dohodnino in da je znesek 74000 sit.user posted image  Prvič slišim kaj takega, ona sicer pravi, da potem dobi ta znesek drugo leto vrnjeno, ker letos pač ni "aktivna" študentka in da je ok. A je to kaj na novo? A ni tako, da študentom sploh ni treba oddati napovedi za dohodnino, če ne presežejo določenega mesečnega zneska? Ker ona ga zihr ne. Se kdo kaj bolj spozna na to???

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakazilo na študentsko napotnico
29.8.2006 11:18:34   
Anonimen
Ne ni več tako!
Ona verjetno letos nima statusa in "pavzira". Zato ji pri vsakem nakazilu odbijejo mislim da 25%. In tega denarja ne dobi nazaj!
Teh 25% trgajo vsem pavzerjem, študentom ki študirajo več kot 6 let, in študentom starejšim od 26 let.
Vsem študentom, ki imajo status pa trgajo za dohodnino v primeru da je znesek višji od 100.000,00 sit. In ti študentje dobijo ta denar nazaj, če ne presežejo cenzusa.
Upam da sem ti kaj pomagala in da sem dovolj razumljivo napisala.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakazilo na študentsko napotnico
29.8.2006 11:48:03   
Anonimen
tako je, karin24 ima prav!
žal tega denarja ne bo dobila nazaj, ker je pavzerka!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakazilo na študentsko napotnico
29.8.2006 14:29:21   
Poka
Sem ravno danes gkedala, zakoni se ful spreminjajo. Je celo tako, da če si nad 26, ti mora delodajalec krit stroške pokojninskega in invalidskega zavarovanja če hočeš delat prek študenta, se pravi taki težko dobijo delo ali ti pa še to stran trgajo. Prasci... če mislijo da je tako lahko redno študirat in še delat zraven in dokončat v rednih rokih... itak, nihče od teh ki določajo te zakone po mojem še srednje šole ni naredu. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakazilo na študentsko napotnico
29.8.2006 20:50:06   
Anonimen
Kaj pa potem npr. študentje medicine, ki študirajo skupaj bistveno več kakor 6 let, sploh pa, če želijo priti do magisterija ali doktorata? A so potem ravno zadnja leta študija, ko denar najbolj potrebujejo, prikrajšani za 25% svojega denarja, ki so ga zaslužili s svojo glavo in s svojima rokama? user posted image

Tole je pa bedarija, no. Vsaj preverili bi lahko, kako je s posameznim študentom. Ampak za kaj takega verjetno ni denarja v proračunu, kaj? user posted image

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakazilo na študentsko napotnico
30.8.2006 9:12:54   
Poka
Vse, samo da lahko oni na račun našega denarja (in dela) lepo živijo. Medicinci se mi pa sploh smilijo, po mojem tako če niso bogati težko študirajo, sploh ker je medicina eden dražjih študijev (zaradi knjig in vsega, čeprav kolegica pa pravi da se da, če si ful med sabo pomagajo). In tud štipendija nič ne pomaga, sama sem imela Zoisovo pa je premalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?