|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preveč shujšana žena
1.6.2015 18:41:02   
mihvec
Pozdravljeni.
Obračam se na uporabnice tega foruma, z željo po uporabnem nasvetu. Gre za mogoče res nekoliko nenavaden problem; moja žena je namreč preveč shujšala... Da ne gre za samo moj okus in posledično za sebičnost, govori tudi njen BM Index: 18,3 (178cm / 58kg). V hujšanje je nikoli nisem pregovarjal, saj sva oba bila vedno vitka. Poskušal sem jo navdušiti za fitnes in tek, vendar ni dolgo vztrajala. Osebno se z fitnesom in tekom ukvarjam že od mladosti, zadnje čase pa z CrossFit vadbo. Žena se je za hujšanje odločila zaradi splošnega slabega počutja. Sedaj uživa strogo dietno hrano, brez glutena in zelo malo mesa. Njene prsi, ki so že itak zelo majhne in to mi je bilo vedno všeč, so izginile. Dejansko jih nima nič, samo kos mlahave kože. Tudi rit je izginila.... Ker se takšna shirana baje vsaj bolje počuti, sem to pač nekako sprejel, čeprav sem ji že nekajkrat dal vedeti, da je po mojem mnenju presuha. In podobnega mnenja so tudi najini prijatelji. Problem izhaja iz dejstva, da me telesno več ne privlači; celo vedno bolj odbija me, saj imam med sexom feeling, da natepavam kakšno shirano ujetnico iz koncentracijskega taborišča. Da pa je še hujše, so me zopet začele mikati druge lastnice in uporabnice normalnih ženskih oblin. Prejšnji petek sem se v službi komajda izognil skušnjavi. Da ne bo pomote; žene nikakor ne želim prizadeti. Do sedaj je najin 15 let trajajoč zakon premagal vse težave. In razpizdi me misel, da bom zaradi opisane situacije slej ko prej podlegel tujim oblinam, žal. Sprašujem vas torej, kako rešiti nastalo situacijo; na kak način ženi razložiti in dopovedati, da me s svojim pretiranim hujšanjem dobesedno sili v nezvestobo. Hvala in LP iz Savinjske.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preveč shujšana žena
2.6.2015 8:44:13   
Balerina
Če je žena tako bolj zadovoljne s sabo potem je tudi temu primerno boljše volje in bi te načeloma morala bolj privlači kot pa če se zredi za 5 kg, kar bi bilo tebi na pogled bolje. Ker težko verjamem da te bo žena privlačila če bo imela 5 kg več in bo zato slabe volje in se ne bo počutila dobro. to sedaj če je ona s to težo zadovolna.
Če pa ona še vedno hujša in še vedno ima občutek da pa je nekje kak gram preveč pa lahko to void že v bolezen in obsedenost. Potem pa potrebuje pomoč.

Glede pridobivanja oblin kaj pa druge oblike športa, se je kdaj sploh kaj ukvarjala s športom? Če se je spodbujaj jo da se ponovno začne s tem ukvarjati ali se vidva skupaj ali s prijatelicami, morda pa reje sama. S športom se je bo postava oblikovala.

(odgovor članu mihvec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preveč shujšana žena
2.6.2015 8:56:10   
ronja
Suhost je danes hecno pojmovana - v teoriji je vse jasno, v praksi pa niti ne... Dejstvo je, da niti predebelo niti presuho večini ljudi ni privlačno, za kar je poskrbela sama narava. Moda je pa drugo in z naravo nima dosti veze... Mogoče bi z ženo lahko sklenila kak kompromis - če ji poveš, da ti je bila strašno všeč njena rit in obline in da jih malo pogrešaš... Saj na spodnji meji se vsaka kila pozna in mogoče če bi ona prišla na 60 kg, bi se še vedno dobro počutila, tebi bi bila pa spet všeč... In ženske smo rade všeč svojim moškim, tako da tvoje mnenje gotovo šteje (sploh ker spita skup;).

Drugo vprašanje je ali ona hoče še naprej hujšat in ali ima kakšno motnjo hranjenja. Diete so lahko samo sredstvo za izražanje stiske... Pogovorita se najprej o vsem ostalem, mogoče boš ugotovil, kaj jo teži in ji lahko pomagal in bo šla teža sama v normalo potem. To bi bilo najboljše.

Sama sem tudi med suhimi in če me pokosi kaka bolezen ali pride kak hujši stres, padem pod težo, ki je zame še ok (dejansko se tudi pri meni sklada z minimumom BMI - pod 53 kg zgledam grozno za svoje (in tuje) pojme), enostavno imam upadla lica, nič riti in jošk, vse hlače in krila mi dol padajo, vse visi na meni in si nisem všeč (tudi lubiju sem bolj všeč z več kilami), tako da to meni nikoli ni ciljna teža. Na žalost se tvoja žena počuti boljše v tej formi. Mogoče bi vseeno lahko našla eno srednjo pot - če ji poveš, da gre samo za kako kilo več...

Dostikrat hujšamo zaradi stresa oz. zato, ker nekaj ni ok, nekateri nenamerno, nekateri pa namerno. Vprašaj jo, kako se počuti, ne takoj glede postave, ampak na splošno. Če sta do zdaj še vse premagala in se trudita, se imata še vedno rada, ni vrag, da ne bi še tega. MOgoče ji manjka samo malo samozavesti (to smo punce pogosto malo trapaste;) - in jo išče tako. Lahko pa je to edini del življenja, ki ga lahko 100% kontrolira. Vzvodov za nezdravo hujšanje je veliko. Ti ji daj predvsem vedet, da jo imaš rad in poizkusi ugotovit, če se sicer počuti dobro (ko se bosta pogovarjala, ji lahko tudi poveš, da te je zaskrbelo zanjo, ker jo imaš rad). Če bo še naprej hujšala, pa se posvetuj z njenim zdravnikom, kaj lahko narediš, ker potem zadeva meji na kako anoreksijo... Je pa res, da brez njene želje ne bo šlo. Vendar si pomemben dejavnik v njenem življenju in jo lahko marsikaj prepričaš;).
Vso srečo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mihvec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preveč shujšana žena
2.6.2015 9:01:14   
ronja
Balerina, lahko ti garantiram, da se ti na dnu teže (ko mejiš na podhranjenost) tudi 1 kila ogromno pozna! In ja, zgledaš drugače, obline so čisto druge. Sem imela letos 2x za nekaj časa pod 53 kg in ti rečem, da je veliiika razlika, taka da jo praktično vsi opazijo in večini ljudi se tisto ni zdelo lepo (ker nisem namerno hujšala, sem se lahko odkrito pogovarjala z njimi in ti potem po pravici povejo). Recimo zadnjič me je tašča videla za pol minute in je takoj rekla, kaj mi je, da sem tako suha. Pa je razlika v eni sami kili! Ampak če je to tista kila na dnu, se pozna tako, da vsak vidi. Med 54 in 56 kg mi noben ne vidi razlike, zato si verjetno ne predstavljaš, ker imaš težo nekje v normali.

Šport je sicer super, vendar ji jošk glih ne bo dal... Za te bo morala imet BMI v normali.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preveč shujšana žena
4.6.2015 10:26:11   
kokosh
Sama sem sicer na zgornji meji "sprejemljivega" BMI (73 kg pri 1,73, s spodobnimi oblinami in nekaj špehnate izolacije). Mož se ne pritožuje, sama bi sicer odložila ene 3 kg.

Morda vsake toliko reskiraj poseben tretma in svojo damo pelji na izbrano večerjo z glutensko in mesnato hrano. Lahko tudi sam kdaj skuhaš bolj kaloričen obrok (nekaj takega, kar ima rada, ampak je malce bolj kalorično kot običajno). Razvajaj jo, da ne bo opazila, da jo v bistvu skušaš skrivaj nahraniti in zrediti ;)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preveč shujšana žena
4.6.2015 10:53:29   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Balerina, lahko ti garantiram, da se ti na dnu teže (ko mejiš na podhranjenost) tudi 1 kila ogromno pozna! In ja, zgledaš drugače, obline so čisto druge. Sem imela letos 2x za nekaj časa pod 53 kg in ti rečem, da je veliiika razlika, taka da jo praktično vsi opazijo in večini ljudi se tisto ni zdelo lepo (ker nisem namerno hujšala, sem se lahko odkrito pogovarjala z njimi in ti potem po pravici povejo). Recimo zadnjič me je tašča videla za pol minute in je takoj rekla, kaj mi je, da sem tako suha. Pa je razlika v eni sami kili! Ampak če je to tista kila na dnu, se pozna tako, da vsak vidi. Med 54 in 56 kg mi noben ne vidi razlike, zato si verjetno ne predstavljaš, ker imaš težo nekje v normali.

Šport je sicer super, vendar ji jošk glih ne bo dal... Za te bo morala imet BMI v normali.


Mogoce pri tebi, pri meni se ne. Imam 178 in 61 kg, 3 kile gor ali dol, noben ne opazi, celo vec ne opazijo. Sem imela 178 in 56 kil, ko sem sla gor 3 kile ni noben opazil. Dol nisem sla. Razlika med 56 in 61 se opazi le na licih (vdrta, polna). Rit se vedno lepo oblinasta- vsaj po moskih pogledih ob oprijetih hlacah. V modrcu manj, ampak vec je bilo ko sem imela 56 kil, kot zdaj (dvakratno dojenje). v glavnem imam ze 10 let iste cunje (oprijete, ne ohlapne) pa ce je 5 + ali 5- kg.

Da ne hujsa samo zato, ker ti bere v oceh da ni vec privlacnauser posted image , celo ko ti gres v drugo skrajnost. lej ni vsak za telovadbo, ni vsak kot ti. In mogoce se ob tebi tudi ona pocasi pocuti drugacno, manjvredno, manjprivlacno, ker vidi pri tebi kako forsiras svojo telovadbo. Sori ampak s toliko telovadbe in celo s tvojim avatarjem si prav predstavljam, da si obsedenec in tvoja zena se pocuti ujeto. Kaj ce ti njej nisi vec tolk privlacen, kaj ce bi se ob tebi pocutila bolje, ce bi se ti imel kak gram mascobe vecuser posted image ???

Se pa sprinjam, joske ne mores dobit nazaj, takoj kupim receptuser posted image




< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.6.2015 11:04:18 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?