|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
20.9.2006 23:16:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje posteljnine
20.9.2006 23:41:09   
sjug
Prvič slišim user posted image . Saj to je pa tako kot v partizanih.

_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje posteljnine
20.9.2006 23:42:18   
živa
user posted image user posted image user posted image  si me nasmejala!!! Žal pa ne vem, mali še ni v vrtcu. Ampak prvič slišim za tako neumnost.

Lp,

živa

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje posteljnine
20.9.2006 23:55:21   
ona
Ja to je pa izjava mesecauser posted image user posted image
Ma,če ne bo otrok vsaj spal na čistem,saj jaz ko sem sina imela v vrtcu se mi je zdelo,da je posteljnina ful umazanauser posted image
Mogoče pa v vašem vrtcu nimajo kam dat prat,samo to se mi zdi prav neumno,da ti dajo za domov prat.Jaz bi na tvojem mestu se kaj pobunila za znižanje cene zaradi tegauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.9.2006 23:55:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje posteljnine
20.9.2006 23:57:28   
Ro-La
v našem vrtcu se tudi doma pere posteljnina, zato smo pa našega deložirali nazaj v jasliuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.9.2006 23:58:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 0:48:53   
lelaval
Ko sta mojadva hodila v vrtec, so v jalsih prali v vrtcu, večje skupine pa smo 1x mesečno dobili posteljnino domov za oprat. (mogoče pa so v vašem vrtcu mahnjeni na čistočo, da se pere 1x tedensko user posted image ). Ni bilo v vrečki, pač pa tista goba, ki spijo na njej, zvita v kolut, not pa zložena poleti le kapna, pozimi pa v kapni še odejica. (isto, kot jo vsak dan pospravijo po spanju). Takšna praksa je še danes v njunem "bivšem"vrtcu.
Meni se sploh ne zdi čudno, da neseš posteljnino z vrtca domov oprat.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 0:56:06   
cmokec
Prvič slišim. Meni je to čist mimo.user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 6:44:51   
Anonimen
Jaz tudi prvič slišim.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 6:55:43   
Rožica I
Tudi pri nas je to praksa, pa se mi ne zdi nič čudno. Konec koncev perem perilo za svojega sina, zakaj bi mi bilo to mimo?!
Včasih se čudim, kako starši popenijo, ker morajo plačevati drage usluge (beri: razni krožki, interesne dejavnosti, kvalitetne vrtce..) za svoje otroke?! Ma, jaz raje plačujem vse, kar se tiče otroka, težko mi je pa recimo plačevati zavarovanje avta, razne preglede le- tega...
Da se razumemo, saj je to vse NUJNO, le da takrat nihče toliko na jamra, kot takrat, ko je treba plačati vrtec!
Prej tega ni bilo ("dragi otroci"), sedaj pa je tak sistem in se bo treba pač navaditi!


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 6:59:38   
Marogica
Tudi pri nas je tako, da za ta večjega dobimo domov 1x mesečno culico, pa tisto peno sem že tudi prala. Po eni strani so imeli triletniki avtomat za vodouser posted image (ideja nekega starša), po drugi strani smo pa posteljnino domov nosili. "Moderno-predpotopni" vrtec.

SEveda se tudi takrat komentarja v vrtcu nisem vzdržala.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 7:12:58   
simone
se podpišem pod Rožico

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 7:19:20   
Mina1
Pri nas recimo tega ni in tudi jaz prvič slišim za to, mi je pa veš razmišljanje ROŽICE.

Če bo pač treba, bomo pal prali tudi vrtčevsko posteljnino.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu simone)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 7:29:30   
Andra
Tudi pri nas dobimo domov posteljnino za oprat, pa se še nikoli nisem bunila. Dam med perilo, mu zlikam in v ponedeljek nese svežo in dišečo posteljnino nazaj v vrtec. Ja kaj je pa to takega?

(odgovor članu simone)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 7:38:09   
Mina1
veš


sorry, hotela sem napisati, da mi je VŠEČ razmišljanje ROžice.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 8:12:55   
copka
mene pa nekaj zanima: a so posteljnine drugacne za vsakega otroka posebej, ali so oznacene..? kako ves, da tvoj otrok spi na posteljini, ki ste jo oprali doma?
Jaz nimam otrok, se pa spomnin iz svojega vrtca (morda ze predpredpotopni vrtec), da smo se pac pokrivali s prvo odejo, ki smo jo dobili in spali na postelji, ki je pac se bila prosta.

Kako pa je sedaj to?

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 8:43:56   
76suza
Pri nas v vrtecu imamo svojo posteljnino v vrtecu ni jo peremo vsakih 14 dni.
Tako je bilo, ko sem že jaz hodila v vrtec in isto ko hodi moj sin 25 let pozneje.

Še sedaj se spomnim kako sem bila važna, ko sem si lahko v trgovini zbirala posteljnino posebaj za v vrtec, zraven pa tisto vrečo.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 9:09:22   
nuala
Pri nas jim hvalabogu kaj takega ne pade na pamet, tudi še nikoli nisem slišala da bi v Ljubljani kdo sam pral posteljnino; je pa to najbrž odvisno od občiune ( ??? ).

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 9:15:26   
Lona76
Tudi jaz prvič slišim, da je treba posteljnino prati doma. Mogoče bom pa v sredo na sestanku izvedela, da jo tudi jaz domov dobim user posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 9:32:01   
Andra
Še to: V jasličnih skupinah se posteljnina ne pere doma, ampak samo v večjih skupinah, saj tam večina otrok več ne spi, tisti ki pa, pa dobimo posteljnino v pranje.

V Ljubljani res da mogoče vam ni treba prat posteljnine, imate pa zato temu primerne cene vrtcev, ki so bistveno višje, kot pa pri nas. Pa rajši operem posteljnino, kot pa plačam 10 ali 15 jurjev več vrtca na mesec, ali pač?user posted image

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
21.9.2006 9:38:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andra)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 9:51:53   
lelaval
Otroci imajo že v garderobi svoj prostor označen - zraven imena še en znak (rožica, sonček, muca,..) in te iste znake imajo pri brisačkah, in na posteljnini. Tako ne moreš zamenjat.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 11:09:19   
BarbaraE
Zanimivo. Očitno so si vrtci zelo različni. Od tega, a moraš v jasli svoje plenice nosit (nam jih ni treba) do tega, da moraš posteljnino iz vrtca (ki niti ni tvoja last) doma prati. Hmm, to me spominja, ko je bil brat v internatu in je domov nosil kupe perila in še to je bilo normalno, saj je nosil svojega. Da pa iz vrtca nosiš njihovo posteljnino prat domov. Hmm, koliko plačujete za vrtec? No, če bo tudi nas to doletelo, ko ne bomo več v jaslih, bomo pa princeski nabavili svojo spalno vrečo, ki jo bo vsak dan s sabo nosila v vrtec in iz vrtca. Ha, pa bo kot pri tabornikih. user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pranje posteljnine
21.9.2006 12:03:26   
Grascakinja
Res čudno. Sploh mi ne gre v glavo, da je v vsakem vrtcu drugače.
V enih vrtih nosijo plenice starši, v drugih prinesejo samo eno pleničko za domov in ostale dobijo tam, pri nas pa ne nosimo nič, pa še za domov mi jo sveže previjejo. Ne rabim prinest niti kremice za ritko, ne slinčka, ne robčkov, nič.
V enih vrtcih jih preoblečejo v vrtčevske oblekice, pri nas ne.
Ponekod imajo copatke od vrtca, ponekod jih starši nosimo sami.
Ponekod perejo posteljnino starši, drugod ne.
O različnosti števila obrokov (pri nas res non stop samo nekaj jedo - jutranji prigrizek, zajtrk, sadna malica, kosilo, popoldanski prigrizek pa še neomejene količine čaja ali vode) in njihove sestave sem tudi že brala debato.
Da o cenah vrtca sploh ne govorimo...
Pa se vam zdi, da je to tako v redu ali si želite, da bi kdo naredil red, kar se tega tiče?

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?