|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podobnost med partnerji in starši
30.10.2006 14:48:47   
Jolly
Ali ste kdaj razmisljale o tem? Zadnjic sem brala eno knjigo, v kateri pise da si iscemo partnerje po starsih in da imajo podobne lastnosti, karakter...
In da nase tezave v mladosti... povedala bom primer pri meni ki vsekakor drzi, cesar v otrostvu nisem imela( cartanja, neznosti) zdaj iscem od moza in ce tega ne dobim v svoji meri postanem kot tista puncka v otrostvu. Ali iscete tudi ve cesar v tistem casu niste imele? Je res tema kar za zamislit, a ne?

< Sporočilo je popravil wahoo -- 31.10.2006 8:21:25 >


_____________________________

Najbolj tvegaš kadar ne tvegaš... življenje je cesta po kateri so lepe in grde poti - najlepša pot pa je bila tista, na kateri sem spoznala tebe.

http://joker80.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 14:51:57   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Jolly

Ali ste kdaj razmisljale o tem? Zadnjic sem brala eno knjigo, v kateri pise da si iscemo partnerje po starsih in da imajo podobne lastnosti, karakter...
In da nase tezave v mladosti... povedala bom primer pri meni ki vsekakor drzi, cesar v otrostvu nisem imela( cartanja, neznosti) zdaj iscem od moza in ce tega ne dobim v svoji meri postanem kot tista puncka v otrostvu. Ali iscete tudi ve cesar v tistem casu niste imele? Je res tema kar za zamislit, a ne?


mislim, da vsak posameznik išče cartanje in nežnost pri partnerju.. ampak dvomim, da jo je vsak pogrešal pri mladosti..

ne verjamem, da iščemo partnerja po starših.. ali kdo sploh pozna popolnoma svoje starše? sploh pri začetku iskanja partnerja.. kaj pa potem išče nekdo brez staršev?

Jaz sem iskal v partnerki tisto kar me izpolnjuje.. torej srečo, lubezen, pogovor, dotik, iskanje skupnih ciljev... mislim, pa da si to želi prav vsak.. torej imamo vsi neka ista načela.. eden da prednosti enim.. drugi drugim..

(odgovor članu Jolly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 14:57:46   
total
Se ne strinjam s tem,ker nikoli ne bi iskala si partnerja z takšnimi lastnostmi kot jih imajo straši,ker to je nemogoče...,vsak človek ima neki,kar te prtegne,vsaka ljubezen je drugačna in ravno pri partnerju to dobiš ker te izoplnuje,potem ko nisi več otrok in nisi več starši...v otroštvu je pa spet drgač..

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 15:03:18   
Jolly
Ja imas prav, samo kaj pa tisto nacelo.. ko pravijo, da si najdes prav tisto cesar ne zelis! No pri meni par stvari ne drzi, ker moj moz ne pije, ne hodi ven s kolegi, edino na kaksno kavico, je nezen, zna z zensko, me ne pretepa... moj oce je bivsi alkoholik , pretepa vsako zensko, ni nezen, hodi ven, z ljudmi nasplosno ne zna...
je pa res da imasta isti karakter, hitre jeze, dolocene stvari zelo podobne kateri vcasih ne odobravam, ampak moza vseeno sprejemam taksnega kot je. Veliko ljudi, lahko recem v zivljenju priblizno 10-15 mi jih je reklo, da sta si podobna, podobnega karakterja in to me vcasih moti, ker ne zelim, da bi ga primerjali z mojim ocetom.

No, sem se zamislila in imas prav, ampak nekaj vseeno mora biti na tem, ce se globoko zamislis.

Seveda pa je res da vsi iscemo bolje kot smo imeli v mladosti in vedno iscemo tisto najbolje pri partneju. To drzi.

_____________________________

Najbolj tvegaš kadar ne tvegaš... življenje je cesta po kateri so lepe in grde poti - najlepša pot pa je bila tista, na kateri sem spoznala tebe.

http://joker80.moj-album.com/

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 15:10:45   
Anonimen
vsekakor drzi, cesar v otrostvu nisem imela( cartanja, neznosti) zdaj iscem od moza

jaz tudi. jaz bi rekla da je moj mož popolno nasprotje mojim staršem. Nikoli ni bilo časa za čustva in takšnega življenja, da možu ali otroku ne bi nikoli rekla, da ga imam rada, da ga pogrešam, da sem zmožna reč oprosti in ravnotako on meni, nisem hotela imeti. v takšnem odnosu sem zelo sproščena, ker sva odkrita drug do drugega.
Pa ne razumet, da ne maram staršev, za mene so veliko naredili, ampak da bi pa z besedami izrazila čustva, tega pa nikoli - to  sem pri njima pogrešala.

(odgovor članu Jolly)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 15:31:24   
Anonimen
Ja, to teorijo poznam. Pa se večkrat sprašujem, zakaj, hudiča, pri meni ne drži. Škoda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 15:58:30   
neisha
Če vas ta tema podrobneje zanima, si preberite knjigo DRUŽINE IN KAKO V NJIH PREŽIVETI, avtor Robin Skynner. Zelo dobra in zanimiva knjiga, ki razjasni marsikakšno vprašanje v zvezi s tem (odnosi v družini, kakšnega partnerja za življenje si najdemo,...).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 16:34:26   
mojamura
pri meni to tudi ne drži....moj parthner je prej totalno nasprotje od mojih staršev....in hvala bogu da je tako.....saj ju imam rada in vse, ampak sem pa vesela da je tako kot jeuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Jolly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 17:01:56   
Anonimen
Ta teorija je opisana tud v knjigi "Ali si ti pravi zame?" in men se zdi kar vrjetna.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 17:18:56   
Gina
Ne vem, iskala sem popolno nasprotje mojega očeta, našla in se ločila.user posted image user posted image user posted image  Imel pa je v resnici tudi (očetovo) najbolj grozno lastnost - reševanje problemov z nasiljem imenovanim ignoranca.

V resnici se mi zdi, da otroci iz ločenih družin nimamo pravega modela, kaj naj sploh iščemo. Vemo samo, česa nočemo.

Moj je v bistvu daleč najbolj podoben mojemu staremu očetu, ki sem ga imela zelo rada... po drugi strani je v določenih rečeh podoben mojemu očetu - celo nekaterih tistih, ki jih pri njem nisem sprejemala kot otrok. 

p.s.: jaz sem se ogromno precrkljala kot otrok, pa še danes to rabim (to smo bolj kinestetični tipi ljudi, po moje, zato nam je ta vrednota blizu)

(odgovor članu Jolly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 17:26:45   
Mariposa
Pri meni drži glede zunanjosti,...moj pogled pritegnejo moški, ki so temni, svetlih oči, športne postave, visoki, ni nujno, da sveže obriti,..dolgo nisem vedela zakaj, dokler nisem opazila, da je tak moj očeuser posted image user posted image karakterno pa ne vem, če ravno drži,..so bolj izkušnje prejšnjih vezuser posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 18:38:36   
facka
Da bi si iskali partnerje po svojih starših, še nisem zasledila nikjer, sicer tudi glih ne čitam psiholoških knjig, mogoče kaj o vzgoji, je pa res, da verjamem, da otroci pobiramo razne vzorce pri starših, ampak mi osebno, vsaj karakterno.
Upam, da veste, kaj sem hotela povedat.

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu Jolly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 19:53:51   
Pupica
JA!Hudo, men se je naredl.Včasih se mi zdi da sta moj lubi in moj fotr kot dva klona.Sta pa oba raka po horoskopu, pa še ene karakerne podobnosti mata, pa razmišljanje...
No sej ni sve tko hudouser posted image imata tudi veliko znanja, zanimanja za razne stvari, pa vsega se lotita..

če bi me kdo vprašal, bi bla 100% da moj pa ne bo tak k j moj fotr!Evo ga zarečenga kruhkauser posted image

(odgovor članu Jolly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 20:08:37   
Sita
Ni nujno, da gre za čisto podobnost v vsem - ampak le v nekaterih lastnostih.

Sama sem rastla brez očeta, ker mi je že zelo kmalu umrl in našla moža, ki je po značaju podoben mojemu stricu, ki sem ga imela neznansko rada, tako rekoč za očeta in mi je v mojem otroštvu poleg mamice največ pomenil. Vendar je moj mož po horoskopu Strelec, tako kot je bil moj očka. Torej rekla bi, da podzavestno iščemo (najdemo) nekoga, ki je podoben našemu vzgojitelju (ni nujno ravno staršu) - tistemu, ki nam je bil vzgled.
No, jaz sem pa po značaju precej podobna svoji tašči. Seveda še zdaleč ne v vsem, v nekaterih lastnostih pa sva si izredno podobni.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 21:02:11   
Mateja82
Mislim da moj user posted image  ni podoben mojemu očetu ali komur koli iz družine. Imava nekaj skupnih lastnosti,se razumeva in to je to kar je bilo odločilno.
Sem pa že nekaj časa nazaj  razmišljala, o tem kako da mi je všeč ravno takšen tip moškega. Malo sem brskala nazaj po spominu in se spomnila enega, ki sem ga spoznala kot mala punči nekje pri  šestih, sedmih letih. Včasih je prišel na obisk k mojemu očetu. Takrat je bil star 25- 30 let, velik, črnih las, temnih oči, ..deloval mi je zelo simpatično in evo vse moje simpatije so ustrezale temu opisu , še nikoli se nisem zagledala v svetlolasega tipa. Mislim da me je ta človek tako impresioniral da sem si po njem kasneje ustvarila tip moškega, ki mi je všeč .

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
30.10.2006 21:12:43   
Anonimen
Hmm, to s crkljanjem vsaj v mojem primeru ne drzi, ker sem se ze kot otrok full rada crkljala in sem tega dobila v cisto normalnih kolicinah, zdaj pa tut rabim veliiiiko, veliko tega. (se fant heca, da je moje poslanstvo cortanjeuser posted image ).

Podobnosti - hja no, delata v istem poklicu, pravzaprav isto stvaruser posted image  Kake druge pa niti ne opazim, niti ne iscem user posted image  

Sva pa cisto nasprotje, tako po karakterju kot tudi velikokrat po razmisljanju. On je flegmatik in ga tezko sprovuciras, jaz pa kolerik in znorim takoj user posted image  

Ma ne vem, ce ze je kaka teorija, potem najrbz tisto, da nasprotja privlacijo user posted image  Aja, in vedno sem rekla, da bo moj fant lahko tolk starejsi od mene, ker taista razlika pri mojih starsih laufa ze 27 let user posted image

LP

(odgovor članu Mateja82)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
31.10.2006 6:40:17   
Anonimen
Ne gre za to, da bi iskali svoje starše ampak je dejstvo, da si v podzavesti zgradimo neko sliko, podobo različnih lastnosti naših skrbnikov (negativnih in pozitivnih) in, da te stvari izredno opazimo na potencialnih partnerjih. Jasno, da gre za popolnoma nezaveden odziv kajti naša podoba je shranjena globoko v naši podzavesti. Z drugimi besedami lahko to opišemo na ta način, da so nam zaradi te naše fantazme iz podzavesti nekateri ljudje pač simpatični nekateri pa ne. In ko selekcioniramo ljudi v našem okolju se naši možgani odzivajo ravno na podlagi teh vzorcev. Ne drži paralela, moški-oče, ženska-mati, ampak partner-skrbniki. Torej, lahko da ima partner nek skup pozitivnih in negativnih lastnosti obeh, lahko samo enega starša ali pa celo lastnosti različnih skrbnikov iz otroštva (npr. babice, dedki, tete,...).

Torej, res je, da poskušamo najti partnerja, ki nas bo v nekem določenem segmentu dopolnil. Ljudje, ki so npr. spolno zavrti ali npr. izredno zadržani in racionalni si običajno iščejo ljudi, ki so njihovo nasprotje, saj jih na ta način dopolnjujejo, jim nadomestijo tisti zatrti jaz iz otroštva (ljudje s takšnimi lastnostmi so v vzgoji doživljali en niz prepovedi zaradi katerih so takšni postali - npr. pri pretirano zadržanih ljudeh so starši prvotno otroško razposajenost onemogočali na različne načine, s kaznimi, neprimernimi komentarji itd., zaradi česar je otrok v izogib tem neprijetnim reakcijam bil prisiljen vzpostaviti neke vrste obrambni zid, ki je rezultiral na ta način, da je ta del sebe popolnoma zavrgel, zanikal...).

Obstaja pa tudi absurdni del človeka, čeprav v bistvu to ni... Nekateri ljudje na podzavestni ravni opazijo ravno to kar jim je v otroštvu primanjkovalo. In takšne lastnosti jih neverjetno privlačijo. Tega se sami seveda sploh ne zavedajo. Gre namreč za to, da si podzavestno "želijo" odpreti stare rane in z njimi za vekomaj razčistiti. Torej, gre za na nek način obnavljanje bolečih situacij iz otroštva - npr. fant si najde dekle, ki je na prvi pogled dokaj zadržano in včasih malo odsotno. Recimo, da je podobno bilo z njegovo mamo, ki je zaradi težke situacije pogosto padala v depresijo in takrat je ta fant kot otrok bil pogosto zanemarjan ali pa se mu enostavno ni posvečalo dovolj pozornosti. Da bi razčistil ta odnos z depresivno mamo, ki ga "ni imela rada" se zaljubi ravno v takšno dekle. O posledicah takšnih zvez je seveda brez veze govoriti v tej temi ...

Toliko o tem

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PODOBNOST MED PARTNERJI IN STARSI
31.10.2006 7:26:16   
hariba
Ja drži, ne zmeraj to da zelo pgosto najdemo partnerje, ki spominjajo saj v nekatrih lastnostih na naše starše. Pogosto v iskanju boljšega življenja najdemo ravno tisto kar smo nekoč že imeli, le v malce drugačni embalaži.To je zakoreninjeno v našo podzavest.
Delam z ženskami žrtvami nasilja. Žal 80 % teh žensk, je tudi v otroštvu doživljalo nasilje. Pa niso iskale nasilnega alkoholika za moža, vendar so ga dobile. A vseeno, ko jih je prvič udaril se je tem ženskem to zdelo mnogo majnše zlo, kot tistim, ki so odraščale v normalnem okolju. Tem iz nasilnega se to zdi nekako samoumevno, nekako  to arzumejo za kazen, ker nečesa niso naredile dobro... Skratka te že nsker zelo težko zapustijo nasilnega partnerja, trpijo leta in leta, pa tudi mnogo pogosteje se iz varne hiše vrnejo nazaj. Tako, da sem šejaz šokirana, se trudim, rešujem potem se pa vrene, toda to je tako. Pa ni to tisto, da ji že paše, da je tepena, ne to je zakoreninjeno v njeno podzavest, da posnema vzorce iz otroštva. ženske, ki niso v otroštvu živele v basilju mnogo prej odidejo, so mnogo bolj zavestne in se le redko vračajo.Moj oče je tudi bil alkoholik, vendar moj mož ni pil, pa tudi zdajšnj partner ne. Se pa včasih zalotim, da posnemam pri vzoji ali vv vedenju vzorce svojih staršev in to take za katere sem se zaklela, da jih nikdar ne bom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?