|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se bo izšlo?
18.10.2006 14:03:28   
Anonimen
Z mojim se zadnje dni veliko pogovarjava o bebici, vendar se tu porajajo številna vprašanja in dvomi. Skupaj sva že 8 let, vendar sma pa kljub temu še kar mlada (jaz 25. fant 29). Sicer pa stvar ni v tem, glede na to, da sma že tako dolgo časa par, sma definitivno pripravljena na otročka in si ga močno želima. Vendar pa je tu vprašanje glede financ. Jaz sem sicer pred diplomo, izredna študentka brez štipendije, fant je zaposlen za določen čas 1 leto. Glede na to, da nimama bajnih dohodkov (fant zasluži cca. 170-180t, jaz včasih delam preko študenta) me zanima, kaj pravite, če bi se nama izšlo z bebico???  Glede oblekic, igračk in podobnega sma preskrbljena, svakinja ima 2 mala otročka...???! Zanima me še, kakšno pomoč lahko pričakujem od države (otroške, porodniško, preživnino...)?

Lep sončen dan...pa čimveč zdravic bebicuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:06:35   
Klarita
Država nekaj bo prispevala, koliko pa ne vem. Moraš se malo pozanimat in računat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:06:47   
Taula
Poglej si malo na formumu Finančne dileme starševstva  tam je ogromno napisanega o tem.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:12:19   
sisi80
Od države se da dobiti marsikaj, če imata kje živet, lačni sigurno ne boste. Časi so danes žal takšni, da nikoli ne veš, kdaj ostaneš na cesti. Oba s partnerjem si morata želeti starševstva, se soočiti z odgovornostjo in ljubeznijo, ostalo bo že šlo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:15:19   
Kuba
Izšlo se bo v vsakem primeru.

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:39:54   
janapan
itak da se bo izšlo...da te še malo zamorim...niti nista tako mlada več, raje imej otroka sedaj....nikoli ne bo idealnih razmer.....če dobiš službo ne boš morala zanosit takoj zaradi službe in potem te bo skrbelo kaj drugega...go for it

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:40:14   
Anonimen
Če si otroka želita oba potem se ne sekirajta glede financ, ker danes ja tako ali tako da si lahko čez 1 leto ali pa čez 5 let brez službe, neglede na to kakšno pogodbo imaš, pa če imaš dobre starše bodo tudi pomagali. Glavno je samo da ima otrok veliko ljubezni drugo pa se že uredi.

LP Anka

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:44:05   
Anonimen
 

IZVIRNO SPOROČILO: Anka23

Če si otroka želita oba potem se ne sekirajta glede financ, ker danes ja tako ali tako da si lahko čez 1 leto ali pa čez 5 let brez službe, neglede na to kakšno pogodbo imaš, pa če imaš dobre starše bodo tudi pomagali. Glavno je samo da ima otrok veliko ljubezni drugo pa se že uredi.

LP Anka


Ja, bosta pa malo ljubezni na kruh namazala, pa se bodo vsi najedl. Mislim, kakšne neumnosti, glavno da je ljubezen, ostalo bo že....bla, bla, bla...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:46:37   
Kuba
al bina. Kje je problem? Meniš, da moraš za vzgojit otroka imet plačo 500.000? Če bi bilo tako, pol bi otroke imeli samo poslanci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:52:21   
Anonimen
Ne, niti slučajno ne mislim, da morš met 500.000 plače. Samo neko vsaj v bližnji prihodnosti zagarantirano prihodnost pa že. Ne vem, jaz se ne bi odločala za otroka, če ne bi imel vsaj eden od naju službo za NDČ (ki, ja, ne pomeni prav dosti, pa vseeno). To je bil pri nama prvi predpogoj. Ko je bil izpolnjen, sva šla pa v akcijo. Pa za drugega tudi ne vem, če bova šla v akcijo, čeprav imava zdaj oba službo za NDČ, bi rekla, da sta kar sigurni službi.

Če pa bi se vnaprej spraševala, če se bo izšlo, pa niti pod razno ne.

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 14:58:11   
Kuba
Če anonimen ve, da bi lahko imel dovolj sredstev - ni problema. Mene skrbi bolj to vprašanje, ki ga je postavil: Kaj lahko pričakujem od države? Anonimen a se ti zanašaš na to??? Ker država namreč ne bo mogla večno pomagati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:00:37   
Anonimen
Kaj lahko pričakujem od države? Anonimen a se ti zanašaš na to??? Ker država namreč ne bo mogla večno pomagati...



Ja no, bravo.

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:14:45   
Anonimen
Jaz osebno nebi šla na varianto-sej bo...ne vem no, kot pravi al bina-prva stvar bi mi bila da ima vsaj en službo za nedoločen čas, ker nikoli ne veš, kaj pride vmes...poznam pa par, ki ima dva otroka, ona nima niti šole, o službi tut razmišlja ne, ker se ji ne da delati(sama je tako rekla, da to ni zanjo), on pa kr naprej neki išče, mal dela, mal je doma...znese jim, kako ne vem, vem le da so na vseh koncih zapufani, da ne hodijo na dopuste, da samo jamrajo in se pritožujejo nad državo(kao da nič ne da...), ne vem no...vsak se znajde po sveje, dela po svoje...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:16:54   
Kuba
No, si odgovorila na svoje vprašanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:31:21   
Anonimen
No, si odgovorila na svoje vprašanje.


kdo?

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:33:23   
Kuba
Anonimen si je s svojim postom odgovoril na svoje vprašanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:37:08   
Kuba
Al to ni isti Anonimen ki je postavil vprašanje? Ja,teh anonimov je kar nekaj... user posted image

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:41:31   
Anonimen
Ja, to je pa res, da potem več ne veš, s kom se pogovarjaš.

(odgovor članu Kuba)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:46:18   
Kuba
Sori anonimen, ki si postavil vprašanje. Sem ga usekala mimo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:55:36   
Klarita
Ja, bosta pa malo ljubezni na kruh namazala, pa se bodo vsi najedl. Mislim, kakšne neumnosti, glavno da je ljubezen, ostalo bo že....bla, bla, bla...

[/quote]

Se popolnoma strinjam. Čist popuser posted image , ko vidim socialne družine, ki imajo po 5 ali več otrok, nimajo za jest in ne za oblečt, otroci nosicjo stvari dokler na njih dobesedno ne razpadejo, potem pa starši rečejo, glavno da se imamo radi. Piuser posted image , ne moreš od ljubezni bit sit in ne moreš z ljubeznijo stanovanja ogrevat ali obleke kupovat. Osnovna sredstva morajo bit in midva dokler sva morala fejst šparat, da sva skozi mesec prišla, ni bilo govora o user posted image , čeprav imava starše in vem, da bi pomagali, ampak tu se začne odgovornost. Midva bova starša in midva bova nosla odgovornost in ne najini starši, potem jih bova itak naredila za njih.
Jaz pravim tak, ko imaš toliko, da ti na mesec še nekaj ostane za uživat je dovolj, da lahko še user posted image  vzdržuješ, tisto kar bi pa starši dali pa naj bo pluz za vse tri, da bomo vsi trije uživali. V današnjem času je to res težko, ampak dokler smo še mladi, še lahko kako leto stisnemo, da se službe porihtajo in prilivi, potem pa akcija.
Moje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 15:57:41   
Klarita
Ne pluz, plus sem mislila, sem s tako ihto pisala. Sorry za napake.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 18:21:49   
Anonimen
Saj to je vse res, sam službe dans za NDČ skorajda ne moreš več dobit, sploh pa ne če si ženska stara 25 let, ker vsak ve da boš nekoč mama, pa kaj ti pomaga če ma partner službo za NDČ pa dobi na mesec 100.000 sit? Pol je bolše če je sluažba za DČ pa je je 200.000 sit. Poznam en par kjer je ona bila v službi že 7 let pa so ji obljubljali da bo dobla pogodbo za NDČ 3 leta, pol pa ko je zanosla pa hvala lepa ne rabimo vas več pa parnter ma tud pogodbo za DČ sedaj pa mata že dva otroka in jima nič ne manjka.

Moje mnenje je namreč tudi kako je šlo vam samim, ko ste bile mlajše. Pa še to jaz ko sem bila majhna sem imela vsega oče in mama sta imela super plačo imela sem skoraj vse kar sem hotela potem po vojni pa nisem včasih tudi za roj. dan nič dobla in če bi starši gledali tako potem mene sploh ne bi bilo. Res pa je da ko se odločiš za otroka da moreš imet neka sredstva s katerim mu boš privoščil kar potrebuje samo glede teh pogodb pa se mi zdi brezveze debatirat ker nikoli ne moreš vedeti kaj bo čez 5 let - lahko da bo podjetje šlo v stečaj in neboš imel ničesar - zato sem rekla da je potrebnaljubezen - mislila pa sem da je le-ta na prvem mestu potem pa denar. Imam mogoče malce drugačne poglede na svet ko ve ampak takšno je moje mnenje.

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 19:42:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
jaz včasih delam preko študenta


Če delaš, potem veš, kako hitro najdeš delo in kaj vse si pripravljena delati.

Če si že preko študenta težko našla delo in če si bila pripravljena vzeti samo dela iz "svoje stroke" in primerna izobrazbi, potem nikar z glavo skozi zid. Z otrokom ti bo najti delo samo težje, ker bo finančni pritisk večji.

Nič nisi napisala o tem, kako imate rešeno stanovanje, ki je danes ena večjih postavk v budgetu gospodinjstva.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 20:17:52   
Anonimen
Hvala za vse dosedanje odgovore, pravzaprav sem pričakovala pozitivna in negativna mnenja. Glede stanovanjskega problema pa je tako. Zaenkrat živima z taščo in tastom, imamo pa lahko povem, več kot odličen odnos, tako da stanovanje nama zaenkrat ne predstavlja noben problem. Sčasoma seveda želiva it na svoje, itak družinica rabi svoj prostor, da lahko v polnem teku zaživi kot "družina". Glede dela, sem delala že kar nekaj časa preko študenta in lahko povem, da nikoli nisem delala v "svoji" stroki, temveč sem delala tudi najslabša dela, dela za tekočim trakom, sem pripravljena delat marsikaj, delovne navade imam že od malega. Glede tega pa, kar so/ste nekatere rekle, da se preveč nanašam na "državo". Se nikoli nisem opirala na taka in drugačna državna sredstva in ne želim v nedogled živet na račun davkoplačevalcev, pač sem pa vprašala, kaj mi v primeru nosečnosti pripada. Pač pa tudi nočem bit veččlanska družina z socialnim problemom. Glede na to, da sem pred diplomo in ne morem vedet kdaj in če bo nastopila služba, ki pa tudi ni nujno da bo sploh za nedoločen čas, ...lahko na to priložnost čakam v nedogled. Pač vprašala sem vas za mnenjeuser posted image . In hvala vsem za dosedanje in bodoče odgovore!

Lep večer!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Se bo izšlo?
18.10.2006 21:21:02   
Anonimen
Od države ti pripada:

Enkratna pomoč ob rojstvu otroka (trenutno ca. 57.000 sit).
Otroški dodatek, ki je odvisen od dohodka na družinskega člana (povezavo za izračun najdeš na forumu Družinska zakonodaja).
Starševsko nadomestilo (?; mislim, da se tako reče) za čas trajanja porodniškega dopusta.




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?