|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rdeči izpuščajčki po ritki
31.10.2006 21:30:11   
bobek05
Pojavili so se pred cca. 2 dnevoma. Eni so manjši, eni so večji in so v (širšem) predelu zadnjične odprtine oz. jih nima prav na riti... Izgledajo pa kot rdeči izpuščajčki.
Nisem menjala ne plenic, ne kreme za ritko. Izšiščajčke sem mu pakrat namazala s kremo za ritko (Bebival), pa ni vidnega izboljšanja. Občutek imam, da jih je vedno več, še vedno jih pa ni toliko da bi rekla, da so po celi ritki. Ta manjši so v "skupinicah" oz. jih je več na kupu, eno par večjih pa je posebej ("izoliranih") - boljše ne znam opisat. user posted image  Izpuščajkov ni nikjer drugje po telesu.

Od česa nastanejo in kako se jih znebiti?

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
1.11.2006 9:49:57   
PBJ
Mi imamo podoben problem. Ima pa blato malce bolj redko in pogosto kaka. Mi je zdravnica rekla, da je verjetno od zobkov, ker mu jih kar šest leze venuser posted image  

Smo pa pretekle dni imeli še vročino in dober teden nazaj pike po celem telesu. Naj bi bil virus.

Za ritko pa sem v lekarni dobila praška pasto in mu sedaj z njo mažem, pa je kar veliko bolje.



_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
1.11.2006 10:24:08   
Anonimen
No pa,da še enkrat posredujem link o negi otroške kožice.

Mialim,da boš našla kaj zanimivega in si pomagala.

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1762

(odgovor članu PBJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
1.11.2006 23:10:59   
bobek05
obema hvala...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
2.11.2006 21:14:05   
bobek05
Tole pripisujem, če bo še katera imela podoben problem: pri nas gre za glivice, ki so baje pogoste dokler še ima otrok plenice... Za mazat smo dobili Canesten, ritko naj umivam s kamilicami, povijem pa ga naj najprej v tetra plenice in potem na tetra plenico plenico za 1x uporabo...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
3.11.2006 20:54:43   
nana 27
Naš je imel tudi ta teden podobne pikice oz. glivični izpuščaj. Pomagalo je, da sem ga je večkrat previjala (en dan, ko je bilo najhuje, kar na uro in pol). Pomembno je, da ritka ni izpostavljena vlagi in pri bomabžnih in tetra plenicah definitivno je. Po vsakem kakanju sem ga dala pod tuš in ga umila (še dobro, da je bil doma - v vrtcu to ne bi šlo), nato sem ga obrisala še z vatko pomočeno v "zvarek" iz hrastovega lubja in pustila, da se posuši ali pa sem ritko z najnižjo jakostjo pofenala. Potem sem ga namazala s canestenom in pri naslednjem previjanju z bepanthenom in nato spet s canestenom in tako izmenjevala do spanja. Pred spanjem pa sem ga namazala s praško pasto. Je baje bolje, da se gor ne nanaša nič mastnega.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
5.11.2006 12:30:01   
s.
Za take reči je odlična krema tea tree. Je naravni antibiotik in je uporabna za vse vrste izpuščajev, alergije, rane, odrgnine, herpese, luskavico, dermatitis... Lahko jo dobite pri meni.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rdeči izpuščajčki po ritki
5.11.2006 12:42:17   
bajsek
Čao!

Našmu so se tud nardil izpuščajčki - rdeče pikice (kot mozoljček), sedaj so pa na sredini beli ratali! Ali so to glivice (jih še nikoli nism vidla, pa ne vem kako izgledajo).
A lahko ritko samo s praško pasto namažem in plenico dam gor, al morm dat še hladilno mazilo!

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?