|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vlaganje v sklade
8.2.2007 15:24:29   
tasika12
Mene pa zanima če kdo varčuje, tako da svoje prihranke nalaga v sklade. Razmišljala sem da bi varčevala za otroka ali tudi za sebe; saj pravijo da je to dosti bolj donosno, kot če imam sredstva vezana na računu. Nedolgo tega sem bila na predavanju firme E&S kjer ponujajo varčevanje v sklade, vendar se mi zdi malo preveč dati za njihovo provizijo 900 e. Kaj menite ve o tem? Ima katera izkušnje z tole firmo? Kam naj naložim denar?
Hvala za odgovore.
Tašika.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vlaganje v sklade
8.2.2007 15:38:41   
anckabancka
Midva varčujeva izključno na vzajemnih skladih, največ pri KD in kupujeva tudi delnice...
Je pa to primerno za varčevanje na dolgi rok, da se splača.

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vlaganje v sklade
8.2.2007 19:01:30   
Pia73
SKB banka ima sedaj varianto, da je nosilec varčevanja zavarovan. To je fora, da odpade davek. In kar se mi zdi najbolj zanimivo pri tem varčevanju je to, da ti jamčijo 90 glavnice. Se mi zdi to zelo pomembno, saj midva otrokom sedaj le na klasično varčevanje pri banki položiva denar, ki ga dobita. In, če greš nekam v sklade, kjer ni garancije lahko veliko dobiš in tudi izgubiš.

Tudi jaz bom vesela kakega pametnega nasveta ali variant, kjer ti jamčijo delno/celo vsaj glavnico.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vlaganje v sklade
8.2.2007 19:13:13   
jooly
Moj ima naloženo nekaj preko E&S-a in je ful zadovoljen. Seveda je pa treba vlagat še kam drugam, midva npr. tud v delnice, tko da če gre kej u franže, da ne ostaneš bos. Vsaka stvar ma pač svoj rizik, ampak glede na to, kam gre vse skupi, lohk pozabmo na naše penzije.user posted image

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vlaganje v sklade
9.2.2007 14:21:37   
romy
Skladi so mi sicer malo mimo, ne vem zakaj, zlasti tisto o 900€ provizije user posted image

Sem pa za delnice, tudi sama jih nekaj imam, če bi imela še kaj več denarja bi jih pa pametno naložila še kam in bi bila bajno bogata user posted image

Aja delam pa v borzni hiši!!

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vlaganje v sklade
9.2.2007 14:33:39   
Primoza
Za začetek si poglejte kaj bolj konzervatinega in ne neke E&S sklade, ki nimajo dovoljenja ATVP in so neprimerni za resno vlaganje:

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=171231


Poglejte si širok spekter izbire na tem mestu:

http://www.financna-tocka.si/tecajnica.php?src=menu

Upoštevajte da je za začetek dobro izbrati nek EUR sklad, ker dolarski je močno odvisen od nepredvidljivega tečajnega nihanja dolarja.

Davčna obremenitev zdaj ni več tako huda, ker se upoštva le 20% davka in to ne gre več v dohodnino.

Za sklade se nalaga praviloma za pet in več let, kar pomeni da se plača le 15 ali manj % davka, pa še revalorizirate si lahko nakupno ceno in odštejete stroške nakupa.

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vlaganje v sklade
12.2.2007 18:38:04   
mišk
Jaz imam denar v štirih različnih skladih in moram rečt, da sem zelo zadovoljna. Sicer sem že dosti prej, preden sem vložila mal "preučevala" sklade.
V vse sem dala večje enkratne zneske, sedaj pa se odločam tudi za postopno varčevanje v vzajemcih.
Poglej na stran vzajemci.com.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vlaganje v sklade
12.2.2007 18:43:24   
Strawberrie Cherrie
Hej...
Mi imamo Medvešek Pušnik ''sklade'' - jaz imam MP Asia, moj MP Energy, otrok pa MP Global...s tem, da smo vsi imeli začetno investicijo okoli 500€, na mesec pa dajemo not od 20€ navzgor. Recimo Asia je v teh 2letih, od kar ga imam zrastla za okolli 20%, kar je ful lepo.
Predvsem je pomembno to, da si bolj zavarovan, kot pri delnicah, saj so investicije razpršene in seveda, če gre neki firmi ''bolj slabo'', potem jo še vseeno drugi vlečejo ven.
Za laike je poslovanje z delnicami odsvetovano, zaradi možnih prevelikih zbug, zato sva se pač z mojim odločila za to varianto, ker je tolk trotl ziher...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vlaganje v sklade
12.2.2007 23:23:31   
ms3
 user posted image  user posted image   user posted image  firme E&S  user posted image   user posted image  user posted image

folk, ne bodite nori. Ta firma sploh nima dovoljenja za tršenje skladov v SLO.  Pozanimajte se pri finančnih svetovalcih, vsi to vejo.

pa še 900 evrov provizije user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   ta dnar bi jaz rajš drugam naložila.

moj nasvet - predno se lotite vlaganja si dobite premoženjskega svetovalca, obstajajo zelo kvalitetni in tako pametno poskrbite za svoj denar. 

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vlaganje v sklade
13.2.2007 11:50:16   
lejci86
če katera rabi več inf.v zvezi z vlaganjem v sklade naj mi piše zs...

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?