|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Masaž dojenčkov
30.1.2007 19:28:00   
aja
Punce, ce vas zanima masaža dojenčkov sta v zadnjem času na mojem blogu Skinship dva prispevka na to temo. Prvi je o masaži takoj po rojstvu, drugi pa o masaži v kasnejšem obdobju (od nekaj tednov dalje). V zadnjem prispevku je tudi luškan video o masaži.

Vsem, ki verjamete v pomen dotika (ali pa tudi, če na masažo gledate le kot na sprostitev) zelo priporočam, da se naučite masaže. Midva sva se jo učila pri Mojci Kurent, učijo pa jo tudi v združenju Infant. Res je super...malčki se kar stopijo pod nežnimi dotiki. Naš Jun tudi precej bolje spi. V prvih tednih pa sva z masažo premagovala kolike :-) To je super sprostitev za oba :-)))

V Aziji je masaža dojenčkov že tisočletna praksa. Vendar pa se tudi Evropa počasi zgleduje po naravnih metodah in v Avstriji masaže učijo že v porodnišnicah. Kaj pa ve ali kaj masirate svoje malčke? Kje ste se pa naučile?




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Masaž dojenčkov
30.1.2007 20:17:26   
skuštrana
Nekaj časa so bili vsako jutro ( ne vem, morda so še vedno) na HTV 1 v sklopu oddaje Dobro jutro taki fajni 5  ali 10 minutni prikazi masiranja dojenčkov...



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Masaž dojenčkov
30.1.2007 20:24:04   
Seven*
Ce vemo, da imata zivcevje in koza cloveka skupen nastanek, razvijeta se namrec iz iste zarodne plasti - ektoderma, potem vemo, kako pomemben je dotik in posledicno masaza. Na tak nacin se namrec vzpodbujajo nevronske povezave, da o cutnih zaznavah in obcutku blizine sploh ne govorim.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Masaž dojenčkov
30.1.2007 21:47:03   
Shorty_
Midve masirava trebušček večkrat na dan ker pol nimamo krčev in lažje napolnimo pleničke in pa cel telešček masiramo po kopanju z malo mandljevega oljčka da je bolj gladko. pikica skoraj zaspi zraven in spi veliko bolj mirno.
Masažo mi je pokazala patronažna.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Masaž dojenčkov
30.1.2007 21:56:18   
ursussy
Tudi midve sva se naučili masirati pri Mojci (zelo pozitivna izkušnja!) in se masirava od drugega meseca naprej. Po vsaki dopoldanski masaži je zaspala kot top in prepričana sem, da nama je ravno masaža pomagala k bolj ustaljenemu ritmu. Meni je bilo sploh na začetku super, ker sva z masažo na zelo lep način zapolnili čas in se imeli fajn skupaj.
Vmes, v času ko je želela samo migati, sva jo prekinili, potem pa nekje pri devetem, desetem mesecu prestavili na večerne ure pred kopanje. Še zdaj se nekajkrat tedensko pocartamo na ta način. Če bi mene kdo tok masiral... user posted image

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Masaž dojenčkov
31.1.2007 10:45:05   
Anonimen
Mene je masaže dojenčka naučil naš pediater, ko so se začele kolike in moram vam povedati, da je imela ne samo blagodejne, ampak presenetljive pozitivne posledice... In sicer smo s pravilno masažo (večkrat na dan) "pregnali" kolike...

(odgovor članu ursussy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 17:08:57   
Strawberrie Cherrie
Aja: tale tvoja dva linka meni ne delata

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 20:22:30   
rija
Jaz pa sem se masaže naučila v Avstriji, v bolnišnici v Feldbachu, kjer sem obiskala tečaj indijske masaže newar.
Torej če katero štajerko ali prekmurko zanima, lahko posredujem telefonsko.
Dela se v skupini 4 otrok in njihovih staršev.

Našega malčka sva masirala izmenično z mojim dragim čisto vsak dan do 6,7 meseca, ko je enostavno pobegnih izpod rok.
Zdaj ga še probam včasih pregnest, ker mu res paše, samo je enostavno preživahen, da bi bil lahko na miru tiste pol ure.

V teh 6 mesecih vsakodnevne masaže naš malček ni bil niti enkrat bolan, smrkav in krasno je zaspal, ker smo prakticirali masažo zvečer pred kopanjem.
Po prenehanju masiranja pa se je vse podrlo....user posted image

Jaz torej masiranje toplo priporočam.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 21:21:25   
Strawberrie Cherrie
Jaz pa sem se ''učila' iz listov ki mi jih je dala patronažna. Daj napišite kaj več o tejle vaši masaži prooosim

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 22:33:25   
ursussy
Nekaj o masaži dojenčkov lahko najdeš tule: www.masazadojencka.si
 

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 22:36:34   
Seven*
Upam, da ne bo jezna, ker tole objavljam.. user posted image

http://www.lubica.net/bubbles/blog/?p=53




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ursussy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Masaž dojenčkov
2.2.2007 23:59:21   
aja
London-paris daj pojdi kar direkt na blog Skinship http://skinship.typepad.com/skinship/ in potem malo pobrskaj (oba posta o masazi sta bolj pri vrhu). Pa veliko uzitkov ob masiranju.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Masaž dojenčkov
3.2.2007 8:02:55   
Strawberrie Cherrie
Hvala greva z Ožbijem malo brat da se bova potem FAJn masiralauser posted image

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Masaž dojenčkov
3.2.2007 10:25:23   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Upam, da ne bo jezna, ker tole objavljam.. user posted image

http://www.lubica.net/bubbles/blog/?p=53






O, sploh nisem videla prej te teme. user posted image   In ne, nisem jezna, da si objavila moj blogec.


Morem še to povedat, da mi je tak lep ta občutek, ko masiraš te male nogice, hrbet, rokice. In ko začne otrok od užitka zapirat okice. Sej ne zaspi vedno, ampak ko vidiš, kako ob tem uživa. user posted image  

Saj ne rabite obvladati kakih posebnih prijemov. Po okončinah masirate pač proti srcu(navzgor seveda), po hrbtu pa lahko v obe smeri. Ni nobene umetnosti. Lažje sicer je, če poznaš vsaj nekaj, ampak masaža paše-kakršnakoli.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?