|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sterilizacija
11.1.2007 19:13:45   
lolita_0
z možem sva se odločila, da ne bova več imela otrok, ker je bil zadnji porod izjemno rizičen, pa tudi moje zdravje ne dopušča ponovne zanositve.
Prišel je na idejo, da se dam sterilizirati, nakar mu je moj osebni zdravnik to odsvetoval. Ostal je torej še onuser posted image . To pa se mu sedaj zdi psihično preobremenjujoče, češ, da bo s tem "okrnjena " njegova življenjska funkcija. Kaj mislite o tem in ali imate že kakšne izkušnje o moški sterilizaciji?  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sterilizacija
11.1.2007 20:06:40   
Anonimen
To mi gre pa tako na k...
Če bi se ti dala sterilizirati je vse ok,čim se mora pa moški aha,je pa druga stvar user posted image
kar naj se gre,če ne bosta imela več otroka.le zakaj bi se ženske,že zaščitit se moramo,rojevat,sedaj pa naj se steriliziramo,samo da se njim ne bi bilo treba

(odgovor članu lolita_0)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sterilizacija
11.1.2007 20:25:32   
nejcko
Se podpišem pod anonimno - tudi meni se zdi to precej nesramno od moških. In glej ga zlomka, poznam par žensk, ki so se dale sterilizirati, moškega pa niti enegauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sterilizacija
11.1.2007 20:28:37   
triša
Naj si kar svojo pipco podveže.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
11.1.2007 21:43:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sterilizacija
12.1.2007 7:13:47   
srki
Kaj pa kakšna druga vrsta zaščite, ne pride v poštev? Npr. kontracepcijske tablete?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sterilizacija
12.1.2007 7:50:16   
Primoza
Sterilizacija ženske je težji poseg kot sterilizacija moškega - se pravi mu kar predlagajte naj gre on.

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sterilizacija
12.1.2007 9:47:17   
domci
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

To mi gre pa tako na k...
Če bi se ti dala sterilizirati je vse ok,čim se mora pa moški aha,je pa druga stvar user posted image
kar naj se gre,če ne bosta imela več otroka.le zakaj bi se ženske,že zaščitit se moramo,rojevat,sedaj pa naj se steriliziramo,samo da se njim ne bi bilo treba



user posted image user posted image user posted image moški znajo bit res čudni jaz nebi odstopila

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sterilizacija
12.1.2007 10:27:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nalin

Gre se za to, da če bi ti še enkrat zanosila, bi bila ti v riziku in ne on. Torej je vseeno, če se ti daš sterilizirat, ker tako ali tako ne smeš več imeti otrok, razen seveda, če bi tudi operacija predstavljala riziko.

Ne vem koliko je tvoj mož star, ampak on razmišlja nekako takole: kaj pa če se čez 10 let razideva in spoznam neko drugo žensko, s katero bi si tudi želel otroke??? No po takem razmišljanju, se mi zdi logično, da se nebi podvrgel tej operaciji.

Na tvojem mestu se tudi sama nebi želela dati pod nož, vendar mislim, da tvojega moža ne smeš siliti v to, ker toliko kot imaš ti pravico do svojega telesa, ima tudi on pravico do svojega.

Bolje je, da premislita o kakšni drugi možni zaščiti - mirena.



se podpisem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sterilizacija
12.1.2007 17:23:24   
lolita_0
IZVIRNO SPOROČILO: nalin


Ne vem koliko je tvoj mož star, ampak on razmišlja nekako takole: kaj pa če se čez 10 let razideva in spoznam neko drugo žensko, s katero bi si tudi želel otroke??? No po takem razmišljanju, se mi zdi logično, da se nebi podvrgel tej operaciji.




Njegov argument je podoben: kaj pa če imaš z otroci (vsi trije naenkrat???user posted image ) atomobilsko nesrečo in ostanem tako jaz sam na tem svetu?user posted image

Hkrati je tudi proti kontracepcijskim tabletom, ker sem se pred 10 leti, ko sem jih jemala "malo zredila", on pa želi imeti postavno ženičko,user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sterilizacija
12.1.2007 18:02:07   
Anonimen
Kolikor sem seznanjena je vazektomija reverzibilna user posted image

Ko sem spoznavala svojega moža mi je sveto zatrjeval, da seveda, on je drugačen, bolj odprt, da ne bo dopustil, da bi mene operirali...... po poroki pa se je nekako spremenilo user posted image .
Ampak se bova o tem .... nekoč .... še dobro pogovorila.

(odgovor članu lolita_0)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sterilizacija
12.1.2007 20:47:20   
TONČI.
. To pa se mu sedaj zdi psihično preobremenjujoče, češ, da bo s tem "okrnjena " njegova življenjska funkcija


Ja hudiča, a da bi pa ti imela okrnjeno življensko funkcijo mu je pa vseen? Matr deci, sam nase misljo.

Moje mnenje je, da če se hočmo tko zaščitet, naj se kar on.

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.1.2007 20:48:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sterilizacija
12.1.2007 21:05:42   
Anonimen
Odvezat?

Oprosti ne razumem......misliš, žensko ali moško sterilizacijo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sterilizacija
13.1.2007 8:23:16   
Anonimen
Jaz sem za svojo "plodnost" preživela že hude ginekološke operacije (tumorji, ciste, konizacija, čiščenja, hormonske terapije...) in res ne bi še enkrat šla skozi to kalvarijo. Pa tudi sterilizacija ženske je bistveno bolj tvegana operacija kot pri moškem.
Moj se je  odločil, da je njemu to bistveno enostavneje in se bo po naslednjem otroku verjetno dal sterilizirati. Dogovorila sva se, da to bova ponovno podebatirala leto dni po porodu, za vsak primer pa lahko v semenski banki shraniva seme.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.1.2007 9:31:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sterilizacija
13.1.2007 10:24:22   
Anonimen
Ok...hvala.

Sem mislila, da je odstotek manjši, zagotovo pa vem, da je obrnljivost sterilizacije pri moškem v več odstotkih uspešna, kot pri ženski.

Kljub vsemu se mi zdi egoistično, da se ženska naliva s kemikaljami, ali pa izziva vnetja z maternčnimi  vložki.


v glavnem, niakor ni prav, debata je v stilu kadilci/nekadilci, vsi imajo svoje pravice, obenem pa hihče.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
13.1.2007 12:49:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sterilizacija
13.1.2007 13:36:02   
Anonimen
Vsekakor drži Nalin, ampak meni je kondom čisto mimo.....grozljivka, pa še drago zna biti. Bljakuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.1.2007 18:02:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sterilizacija
13.1.2007 20:01:48   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Vsekakor drži Nalin, ampak meni je kondom čisto mimo.....grozljivka, pa še drago zna biti. Bljakuser posted image


To so samo predsodki.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sterilizacija
13.1.2007 20:46:38   
Jančika_
Kontracepcija pri naju nikoli ni bila predmet prepira. Načeloma sva se odločila za sterilizacijo, ko bova enkrat tako daleč, do takrat imava kondome. Načrtujeva vsaj še enega otroka, morebiti dva. Zdajle sem moža vprašala, kdo od naju se bo dal sterilizirati, glede na to, da je pri moških to veliko lažji poseg. Pričakovano je rekel, da on. Res mi je hecno, da bi se s človekom, a katerim živim in imam otroke, ne mogla dogovoriti takih stvari.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
13.1.2007 23:03:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sterilizacija
13.1.2007 23:20:06   
tintin
Nalin, tukaj si ga pa ti v "kamen"
Sterilizacija je postopek pri M in Ž -
sterilizacija moških ALI vazektomija
Tak da je Jančika čist prav povedala.user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sterilizacija
13.1.2007 23:46:27   
zanika
Ni mi jasno, zakaj je ginekolog svetoval, da se sterilizira mož? Sterilizira se ponavadi ženska, če je zanjo tvegano. Mož pravilno razmišlja, ko si postavlja vprašanje ... kaj pa če...

Tudi jaz imam opravljeno sterilizacijo. Zaradi zdravstvenih razlogov so mi odsvetovali nosečnost. Niti namignil ni nihče na to, naj partner naredi sterilizacijo. Le zakaj? Zato, ker je zame tvegano in ne zanj.

V primeru, da bi partner naredil sterilizacijo in potem bi nekega dne ne bila več skupaj... Potem bi morala "žrtev številka 2" na sterilizacijo, saj bi bila takrat nosečnost zame še vedno tvegana user posted image

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?