|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tristan - pomen
20.5.2008 11:23:52   
Julija08
Meni je ful všeč za fantka ime Tristan, pa nikjer ne najdem pomena. Videla sem samo da je Keltsko oz. Galsko.
Ali se kateri sanja kje naj še iščem oz. kaj pomeni?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tristan - pomen
20.5.2008 11:27:19   
BAMBINA_
KLIKNI
Pomeni torej žalosten.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tristan - pomen
12.6.2008 23:41:51   
Vema
Čeprav v francoščini ime pomeni žalosten, je bil Tristan v originalu menda Arturjev vitez in brecej dobrovoljne narave. Več žal ne vem...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tristan - pomen
12.6.2008 23:54:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Vema

Čeprav v francoščini ime pomeni žalosten, je bil Tristan v originalu menda Arturjev vitez in brecej dobrovoljne narave. Več žal ne vem...


Tako je. Ime je keltskega izvora.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Vema)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tristan - pomen
14.6.2008 9:48:17   
Mijavček
Meni je tudi ime Tristan všeč, malo imam samo pomislekov ker je v bistvu tragični junak. Tole sem pa najdla na strani Behind the name (linka ne morem pripopat);





TRISTAN


Gender: Masculine
Usage: Welsh, English, French, Celtic Mythology
Pronounced: TRIS-tan (English), trees-TAWN (French)   [key]

From the Celtic name Drystan, which was probably derived from drest meaning "riot" or "tumult". It is sometimes associated with Latin tristis "sad", but this connection is doubtful. In Celtic legend Tristan was sent to Ireland in order to fetch Isolde, who was to be the bride of King Mark of Cornwall. Instead, Tristan and Isolde end up falling in love.

Še prevod: iz keltskega imena Drystan, ki verjetno izvira iz drest, kar pomeni "izgred" ali "upor" . Včasih se ga asociira z latinskim tristis "žalosten", tida ta povezava je dvomljiva. V kletski legendi je bil Tristan poslan na Irsko, da bi pripeljal Isolde, ki naj bi postala nevesta kralja Marka Cornwallskega. Namesto tega, se Tristan in Isolde zaljubita.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tristan - pomen
17.5.2011 8:55:09   
TAMIKA3
Pozdravljeni!

Mene pa zanima kdaj goduje Tristan oz. katerega zavetnika ima??

Hvala user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tristan - pomen
27.5.2011 15:21:16   
diamantina
Moje ime ima zelo lepo pomen, pa me po pomenu nihče nikdar ne sprašuje, zato se s tem ne obremenjujte. Tudi pomen nima vpliva na osebnost vašega otroka ...

Če bi gledali po poemenu, ne bi nihče želel imeti Julije, bradate user posted image  

(odgovor članu TAMIKA3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?