|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 12:55:30   
anja80
Zadnje dni berem po forumih o nevarnosti krem, ki imajo (pre)visok zaščitni faktor - nad 30. Nikjer pa ne zasledim razlage, zakaj so takšne kreme škodljive. Kako je s tem?
Ali katera ve, zakaj so te kreme škodljive? Ali se jim je bolje izogniti? Ali je bolje, da jih za otroke ne uporabljaš?
  Hvala za razlago in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 12:58:07   
Naja31
Ne vem točno ampak meni se zdi, da zato ker je v njih veliko preveč kemije, ki škodi koži.

(odgovor članu anja80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 13:07:25   
helloKitty
Ja točno tako.  Rajš en zmeren faktor pa mal več sence. user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 13:10:42   
2 Sraki
Tisto o kemiji drži. Zadnič pa sem zasledila še eno razlago, da te kreme ne prepuščajo dostopa tudi tistim stvarem, ki so dobre. Kot je npr. vitamin D.

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 13:16:25   
kaja26
in katero kremico naj potem uporabim za moji dve pupiki - 5 let in 1,5 leta

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 13:29:04   
Olivija
kakšno brez kemičnih filtrov. Mi uporabljamo Niveo ali Eucerin (oboje Beiersdorf), ki imata mineralne filtre. Bom pa zdaj probala tudi Weledino, ker je ta zagotovo zelo naravna.

Za vitamin D naj bi bilo pa že dosti 10 minut  na soncu, tako da me to ne skrbi.

Sem pa nekje brala, da so problematične kreme z zelo visokim faktorjem, zato ponavadi vzamemo 25-30 in kombiniramo s senco. Zato je Ana prišla čisto bela z morja. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 3.7.2007 13:32:48 >

(odgovor članu kaja26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 14:27:19   
zanula
jaz za moja dva uporabljam ILRIDO-za otroke in dojencke!!! faktor 20 pa jih v parih letih se ni opeklo. Svetovali so mi jo dermatologi, dobi pa se samo v lekarni. Zase pa uporabljem isto s faktorjem 10!

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 14:45:39   
sazi
tudi jaz sem brala o škodljivosti visokih faktorjev - da prestrežejo samo nekaj % več UV sevanja, notri pa je veliko več škodljive kemije

me pa zanima, kje se da dobiti Weledino kremo za sončenje. Sem spraševala v DM-u v City parku, pa je rekla, da je nimajo (nikoli).

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 14:59:09   
Bubamaraa
Punce jaz uporabljam od Justa na začetku 25 faktor, pol pa 15 .... pa je super...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 15:39:42   
BLAŽIKA
Tudi jaz imam za tamalo 30 faktor in je lani bila ogromno na soncu, pa je prišla iz morja bela.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
3.7.2007 15:52:31   
Olivija
Sem jo lani odkrila, ko sem šla po homeopatsko zobno pasto. V Kranju jo imajo v eni majhni trgovini, specializirani za naravne izdelke, sredi mesta, imena se pa zdaj ne spomnim. Za LJ pa nevem, se mi pa zdi, da sem jo pa še nekje drugje vidla, možno da v  kakšni lekarni.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
4.7.2007 1:18:28   
tanaja*
pol sem pa jaz čist mim user posted image ...za tamale dva uporabljam 50, zase 2 pa obvezno olje 

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu anja80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
4.7.2007 22:05:50   
eya
http://med.over.net/forum5/read.php?11,4151366

Mi za tamalega uporabljamo Avene 40. Sem farmacevtko vprašala, če ni previsok fakotr, zaradi preveč kemije, pa je rekla, da ne, da je narejena ravno za občutljivo otroško kožo.

Menda je v faktorju 40 2x več substanc kot v 20, ne pa neke dodatne, nove kemije.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
4.7.2007 22:54:14   
iva01
mislim da se gre za filtre ki so lahko kemični in mineralni, mineralni so boljši in manj škodljivi za organizem, jaz sem malega mazala z +50 od nivee baby z mineralnim filtrom, bili smo kr velik na soncu pa ga ni nič opeklo, dobil pa je tako nežno rjavo barvico nič drastičnega, za naslednjič kopim spet to kremico

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kreme za sončenje z visokim faktorjem
5.7.2007 13:42:57   
smigli
Ojoj, a da so škodljivi?
Tudi jaz sm kupla 50 od Bubchena (ne vem če sm prav napisala ime), ker imajo (kao) vse naravno.

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?