|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj storiti?
23.7.2007 20:20:54   
Anonimen
Kaj storiti, če veš, da se v neki družini dogajajo stvari, ki slabo vplivajo na otroke?
Poznam osebo, ki živi z alkoholikom, ki jo pretepa, otroke izkorišča v odnosu proti drugimi, živijo od socialne pomoči in s tistim denarjem kupujejo alkohol in cigarete, za potrebe otrok pa hodijo po izredne pomoči na socialno.Privoščijo si stvari, ki niso življensko potrebne in lažejo na vseh institucijah, da bi le dobili več denarja.Lahko bi delali, pa se jim ne ljubi, ali iščejo izgovore, samo, da jim ni treba delati.Morda boste rekli, da naj me to ne briga, ampak boli me, ker imajo otroci zaradi vsega tega težave, tudi v šoli.Dogaja se nasilje, alkohol in maltretiranje, vendar kaj lahko naredi človek, ki vse to vidi? Ali se sploh da kaj storiti, ali se naj čaka, dokler se ne bo zgodilo kaj groznega.
Prosim vas za nasvet, kaj lahko naredim za dobro otrok? Vsaj otrok.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj storiti?
23.7.2007 20:25:41   
Anonimen
Hmm tudi jaz poznam eno tako družino tukaj,ki imajo le za cigarete, alkohol no pretepajo se ne.Nikoli pa nimajo za otroka,ko rabita kaj niti za knjige nimajo.Ampak dobijo potem vse od drugih ustanov.
Nočem se pa mešat v to,da nebom kaj kriva.user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako,da ti nevem svetovat kaj naredit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj storiti?
23.7.2007 20:42:48   
Anonimen
Ne vem, verjetno se jih lahko prijavi na Center za socialno delo. Morda se da celo všoli kaj namigniti učiteljici ali kaj podobnega. Najlažej pa je res, gledati in čakati,, kaj se bo zgodilo.

Mater, zakaj imajo eni otroke user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj storiti?
24.7.2007 7:05:41   
srki
Mogoče bi pa že zaleglo, če bi jim povedal v obraz to, kar si nam.

Ampak dvomim, da bi jim.

Ja, inštitucije kot so CSD, šole,....ampak itak se mora prej kaj groznega zgodit, da kdo ukrepa. Samo po toči zvoniti je prepozno.

Ubogi otroci.

Ampak pri nas pa so eno tako familijo pošlihtali, so si morali najprej uredit stanovanje, tako kot se zagre, vse račune prekontrolirali, hodijo v kontrolo, zagrozili so jim z odvzemom otrok.  S tem, da kakšnega nasilja pa ni bilo, vsaj da bi jaz vedela oz. nikjer nisem slišala. Situacija se izboljšuje. S tem, da mož dela, punca pa ima potrdilo, da ni zmožna nobenega dela, kar je res, saj jo poznam in je v otroštvu veliko operacij dala skozi in ima še sedaj probleme z zdravjem (srece, operacija srca, črevesja,....).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj storiti?
24.7.2007 14:58:17   
Anonimen
Prijavit na CSD, zato so oni pristojni. Lahko tudi anonimno, pa tudi če ne, oni ne smejo izdati vira, morajo pa vsako prijavo preverit.

Najslabše kaj lahko narediš je to, da ne ukrepaš. Vendar ne sama, za to so drugi na mestu.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj storiti?
24.7.2007 23:42:21   
najina pikica*
grozno od vsega tega je da kamor koli oz na kogar koli se obrneš začnejo ukrepati in se stvari oz problema lotevati šele ko se zgodi kaka tragedija....
ja javit na CSD oni so pristojni za to,no vsaj naj bi bili,in upati da se čimprej zmigajo in lotijo problema!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:23:32   
Anonimen
Nekdo je prijavil na socialno, samo ona je zanikala vse, celo zatajila, da z njim živi, čeprav to vsi vidijo.
Prijavljena je namreč na drugem naslovu in se izdaja za samohranilko.V glavnem na CSD so obljubili, da bodo zadevo preverili ,in za dobro otrok upam, da bodo nekaj ukrenili.
Pred dnevi je moški pijan vozil otroke v avtomobili, brez izpita, ker so mu ga vzeli, ona pa ne ukrepa.Sprašujem se kakšna je to mati in ali se bo moralo res nekaj strašnega zgoditi, da se bo spametovala in nekaj storila za svoje otroke.Tega res ne razumem, kako se v socialni državi lahko kaj takega dogaja.
Smilijo se mi samo otroci, nič drugega, in upam, da bodo kmalu doživeli boljše čase.

(odgovor članu najina pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:30:35   
Anonimen
Brigaj se zase. Naj ti bo zgodba kot dobra šola za tebe in tvojo družino, da do tega ne pride.

Res ne vem, zakaj kar tečete na socialno, pa jih prijavljate???user posted image user posted image user posted image
Na koncu boste vi krivi oziroma bebci izpadli.

Jaz se takim ljudem izogibam in samo gledam in opazujem. Otroci so samo žrtve lastnih staršev. Ko pa kakšnega otroka srečam na samem ali v trgovini, mu dam lepo besedo, da se počuti varnega. Nazadnje sem eni punčki kupila čigumije in ni bilo lepšega kot videti njen zadovoljni nasmeh na ustih.
Res je veliko tega okoli nas. Pa smo žal nemočni. Sistem je kriv, pa socialna država, ki podpira brezposelnost 10 let enega človeka.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:36:29   
Anonimen
Veš Nati, če vidiš otroke trpeti, ne moreš obrniti glave stran, ali pa?
Zato se takšne stvari dogajajo, ker nihče ne ukrepa.Grdo si napisala naj se brigam zase, ker mislim, da moramo opozoriti, če vidimo otroke trpeti, in ti otroci trpijo, verjemi.Ni dosti, če bi jim dala samo čigumi user posted image
Tudi, če bi izpadla bebec kot praviš, ni to nič, če bi vedela, da sem s tem nekomu pomagala.Upam, da ne misli veliko ljudi tako kot ti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:45:07   
Anonimen
Očitno ne razumeš poante mojega posta. Mi je čisto vseeno kaj si misliš o meni. Ljudje me poznajo kot dobrega človeka, ki vsakemu priskoči na pomoč, žrtvujem sebe za dobro mojih. Ker punca jaz vem, kaj je to trpljenje, prosim ne tipaj v osje gnezdo.

Če sama socialna ne ve, komu daje denar in jih podpira toliko časa, se ti nimaš pravice vtikat v njihovo življenje. In to ti bodo tud sami na socialni povedali, pa razgovore boš mela na policiji, CSD- ju....si želiš tega, pa boš potem osrana v celi vasi od vseh vaščanov???? DVOMIM, MOČNO DVOMIM.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:48:31   
Anonimen
A sem slab človek zaradi tega, ker se mi otroci smilijo?
Ne brigajo me starši, samo otroci in nič drugega.Tvojo zgodbo pa poznam in vem, da si dosti pretrpela in vem, da nisi slab človek.user posted image  Vse dobro ti želim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:50:21   
Anonimen
Jaz pa želim vse dobro vsem revčkom na svetu, ki jim ni usojeno na dostojno življenje, z vsaj malo topline v njihovih srčkih.

Lp.N

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 13:54:54   
Anonimen
Se strinjam z Nati!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj storiti?
29.7.2007 15:09:50   
Anonimen
Saj po mojem ne moreš kar tako iti na csd in reči:čujte ite poglejte kar se tam dogaja v eni hiši.
Tudi meno se smilijo tako ampak,če jim csd in policija ne more nič kaj naj potem jaz storim??user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




otroška trgovina na internetu
nada56

Nakup otroške obutve, oblačil, igrač in športne opreme preko spleta. Ali bi kupovali?

DA, idealno (21%)

DA, če je dostava brezplačna (33%)

NE, raje obiščem trgovino (46%)


Število vseh glasov: 165

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!