|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:09:54   
Anonimen
Zanima me, če ima katera izkušnje z jemanjem antidepresivov in kakšno je stanje ko prenehaš s tem tableta. Še posebej me zanima za tablete paroxsat. Prosim vas za vse informacije o teh tabletah predvsem pa me zanima, če ima katera izkušnje s tem, kako se počutiš potem, ko moraš s tem prenehati?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:12:19   
Njuškalo
Kadar jih je moja mama jemala, je bila takoj boljša.Samo njen problem je bil, ker je mislila, da je po enem tednu že v redu in , da jih več ne rabi.Sklepam, da , če jih jemlješ do konca, po priporočilu zdravnika, da se ozdraviš oziroma se ti stanje zelo izboljša.Ko jih nehaš ne verjamem, da bi bila kakšna kriza, ker kolikor sem seznanjena ti itak postopoma zmanjšujejo odmerek, da potem ni fizične krize.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:12:26   
Anonimen
Ja odvisno kakšno dozo rabiš.Invsak antidepresiv se mora ukinjat postopoma oziroma zmanjševat nikoli prekinit naenkrat.Seveda so lahko abstinenčni znaki isti kot pri alkoholiku.Če prekineš naenkrat seveda.Če pa se zmanjšuje pa ni tako hudo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:17:58   
Anonimen
Sicer jih ne jem jst sam vsak večer vzame dve tableti in to traja že pet mesecev, pa meni zgleda da je vse uredu vedno je nasmejan in dobre volje o on razlaga da neki ni uredu v njegovi glavi pa da ima ponoči more... ne vem če sploh upravičeno je te tablete. Sem pa brala na netu da jih jejo po cel let ali celo več, a resnično lahko nehaš s temi tabletami in živiš potem normalno? Na podlagi kakšne diagnoze ti jih predpišejo?

Hvala vama za odgovor.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:20:31   
Anonimen
Ja kdo pa jih je napisal?In zakaj?NIč nisi napisala o tem.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:27:22   
Anonimen
Napisala mu jih je zdravnica in tud hod k psihiatru sam men zgleda normalen in isti kot prej. Ne vem kaj se dogaja v njegovi glavi in ne morm mu dokazat da mu ni nič če on trdi drugače, ubistvu bi samo rada razumela zakaj je do tega prišlo. Dobu je ene panične napade in šel na pogovor od takrat pa je zdravila. Sicer je bil tud na bolniški sam men se res zdi vse normalno zato pa me tud zanima ker ne bi rada bila nesramna če je res kaj na tem z njegovo boleznijo. Kako nj ga razumem če mi razlaga, da v njegovi glavi neki ni uredu, da ma paniko jt kam sam, ne znam razumet in ne pomagat. A lahko rataš odvisen od teh tabletov?
Je prosu za zvišanje doze iz ene na dve in so mu jo kr dovolil? a to lahko kje preverim če je res?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:27:45   
Anonimen
Jaz sicer jemljem včasih Lexaurin pa ne zaradi živcev ampak iz drugih vzrokov.Meni jih zdravnik noče napisat,ker pravi,da določene stvari moram razčistit pri sebi ne z tabletami.Si jih  pač nabavim drugje.No jemljem jih mogoče kake tri dni zaporedoma potem pa kakšen teden dva več ne.Pa nimam nobenih problemov,ko ne vzamem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:30:24   
Anonimen
Druga anonimana a te lahko vprašam zakaj jih pa jemlješ? Kje jih pa dobiš če ne od zdravnika, pa misliš da je to uredu?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:31:27   
Anonimen
Hja veš anonimna v glavi se marsikaj dogaja kar ne moremo razumet.Dr.že ve zakaj jih je napisal.Brezveze sigurno ne tako,da jih res rabi.Kot je že prejšnja napisala ni mus,da je živčen podzavestno se nekaj dogaja kar čuti v glavi samo on.Če pa so mu res zvišali dozo potem mora to pisat na nekem izvidu ali kako?Če boš zvala dr.in ga vprašala dvomim,da ti bo povedal.Saj pa,če hodi na preglede k psihiatru mora dobivat neke papirje od tam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:32:45   
Anonimen
Druga anonimana a te lahko vprašam zakaj jih pa jemlješ? Kje jih pa dobiš če ne od zdravnika, pa misliš da je to uredu?

Že vem zakaj jih rabim.Od koga pa dobim pa ni važno ali pač.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:45:42   
Anonimen
Nism hotla bit nesramna sam vprašala sem. Je možno da tud te tablete dobiš kje drugje kot od zdravnika? Hodi k psihiatru sam jst nkol nobenih izvidov ne vidm ker so vsi pri osebnem zdravniku, in vedno gre sam tko da ne vem nič drugega samo to kar mi pove sam. Hotela sem pa kakšn nasvet kako nj ga razumem in kako nj mu pomagam? Res ne razuemem in ne vem kako nj mu pomagam če mi razlaga da je v njegovi glavi neki narobe in kaj nj mu rečem pol na ta stavk? a me razumete kaj bi rada od vas, kakšn nasvet kako ga razumeti in mu pomagati. Najbrž se pa brez tablet to ne da rešit, in od česa pride do tega, morda katera ve?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:48:24   
Njuškalo
Pomagaš mu lahko najbolje tako, da vanj ne siliš.Ko ti bo rekel, da je nekaj narobe v njegovi glavi, pa ga spodbudi k temu, da ti sam več pove.Je pa odvisno, kaj je narobe.Če bi bil res fejst hudo bolan, je s takim zelo težko živeti.Premalo poveš, da bi ti lahko kaj bolj svetovale.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
12.8.2007 21:49:44   
Anonimen
Ja marsikaj se lahko v glavi dogaja od paranoje,depresije,...ma svašta.
Kako ali on tebi lereče,da hodi k psihiatru ali kako?Pam  pojdi enkrat z njim.

Tablete pa se seveda da dobiti vsepovsod.Nebi o tem na forumu razlagala kako in kje,če hočeš mi piši zs.Jaz sem nekoč jemala tudi te tablete no ne ravno take ampak podobne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali mi lahko kdo kj več pove..
13.8.2007 8:49:09   
sandrca
Zakaj pride do tega? Glede na tempo življenja, na strese, na odnose, je takih primerov vse več. Samo poglej. Službo je danes tako zelo težko dobiti, še težje pa jo je obdržati. Se pravi, se moraš non stop nekaj dokazovati, prilagajati. Vse ok, če je to v mejah normale. Moja kolegica ima tako šefico, da jest ne bi zdržala pri njej 1 dan.

Glede na to, da praviš da hodi k psihiatru, najbrž tudi dobiva ustrezno dozo zdravil. Taka zdravljenja se ne pozdravijo čez noč. To traja lahko tudi par let. Ne pišem na blef, imamo v družini primer, ko je bratranec čez noč zapadel v depresijo. Bil hospitaliziran v psihiatrični bolnišnici Polje približno 3 mesece. Tega je že 3 leta, pa še danes jemlje zdravila, hodi na pogovore s skupino. Je pa res, da od kar ima novo službo, s katero je zelo zadovoljen, ima veliko manj slabih trenutkov, kot jih je imel.

Kako mu bi lahko pomagala? Hm, predvsem mu zaupaj, ne dvomi o njegovi bolezni, ker to so težke stvari. Stoj mu ob strani in kot je že ena napisala, ko bo rekel, da v njegovi glavi nekaj ne štima, ga poskušaj napeljati na pogovor. Naj ti pove, kaj ne štima, kaj ga teži, kake strahove ima. Ampak, vse to poskušaj izvleči iz njega, če boš videla, da je pripravljen o tem govoriti. Veliko strpnosti boš potrebovala in predvsem velikooooo ljubezni! Boš videla, da ko se ti bo enkrat odprl, ga boš mogoče malo razumela, pa tudi njemu bo lažje, ko bo vedel, da ti veš in poskušaš razumeti, kaj se z njim dogaja.

Želim ti srečno, veliko potrpljenja in veliko razumevanja!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?