|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 11:16:04   
Anonimen
Zanima me če si zapisujete vse dohodke in odhodke? No če si vodite bilanco koliko porabite? In če si, kako imate to urejeno.

Jaz sem si naredila tabelco v Exelu. A se da še kako drugače?

Meni denar kar leti iz rok in mi včasih konc mesca res ni jasno kje je. Zato sm se odločila da si začnem beležiti za kaj dajem denar.

A ste tiste ki si vodite finance na ta račun kaj zmanjšale porabo? Ali si to delate samo zaradi evidence?
Pa a si pišete vsako kavico ipd. posebej ali....?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 11:23:09   
poliloni
Jaz sem si nekaj časazapisovala čisto vse - ko sem bila še študentka in prišla do zaključka, da z menoj najbolj služi najboljši sosed, ker je šla večina denarja za hrano, po drugi strani pa za take brezvezne,a dobre stvari - sladoled, kostanj, kavice,.... Čemur se pa tudi nisem bila pripravljena odpovedati, tako da sem rajši pisat nehalauser posted image

Aja, nič več nisem zardi tega prišparala.


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 11:35:40   
polona2
Nimam pregleda nad odhodki in to me drago stane...

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 11:37:18   
fragola
Jaz si tudi zapisujem vse, mam pa knjižico in si pišem po mesecih tako, da lahko primerjam tudi za druga leta! Pišem si pa že tri  leta!

Denar pa itak , da kar leti iz denarnice še posebej od kar so evrčki!!!!!!!!

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 11:39:36   
kofetek2010
Ne, ker kar je treba plačat se itak plača, ostalo pa se lahko po mili volji porabi. user posted image  

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
26.9.2007 11:41:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 12:01:25   
ninocka
Jst imam tabelo v excelu, ampak samo za nujne stroske (voda, elektrika, ogrevanje...) oz. je bolj evidenca placila poloznic.
Za ostalo si pa ne pisem, sej niti ne zapravim ful veliko (zarad kavice al pa dveh pa ne bom propadla). Sej neki je treba pa tud za duso narest, a ne?
Mi je pa na koncu leta (ko je placano 12 poloznic) zanimivo primerjat, kolk so kaj narastli stroski v primerjavi s prejsnjimi leti.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 12:24:55   
Taula
Midva sva še v kameni dobi in piševa v en zvezek.user posted image
Napiševa tri kolone..prilivi, odlivi....eni so fiksni (določene položnice)...druge dopiševa in stanje na računih. Imava kvoto koliko keša dava minimalno vsak mesec na varčni račun. Iz njega sva vzel keš le za nov avto, drugače se ne ga dotikava na srečo.
Pišem pa nakupe v trgovini, položnice, benz, nakupi cot, frizeraj, veterinarja, izlete,  darila (pa ne za partnerja-tega odliva ne vpišemo)..v bistvu vse razen kar porabiva za malico+kave na jobu. Kave ko greva z kolegi časih vpiševa, včasih pozabiva.
Na koncu meseca seštejem stroške...sej na fiksne ne moreš vplivati, samo malo te strezni če vidiš da si npr. ta mesec ogromno zapravil za cunje. Meni pomaga.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 12:38:36   
madela
Mi pa imamo en program v dosu in si vpisujem samo zneske,ki jih plačujem s karticami,da že v naprej vem koliko bo končni znesek.
Ko sva pa videla,da full grozno porabiva za čist brezveze sva si pa postavila tedenski limit,torej 1x na teden greva v trgovino in nakupiva...
Odkar sva uvedla ta tedenski limit imava vsaj nekaj gotovine,prej so pa kartice vse pobrale.user posted image


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 12:40:05   
Spark
Ja v Excelu si zapisujem stroške. Presenetilo me je koliko denarja zapravimo za hrano, ker tolko res nisem pričakovala. Potem pa sem začela malo bol premišljeno kupovati, pa se je številka na tem področju malo zmanjšala. Drugje je pa tako po potrebi. Ob registraciji zapravimo največ za avto. Za oblačila v začetku sezone, potem pa običajno ne več, razen, če na znižanju dobim kaj pametnega. 

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 14:03:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Zanima me če si zapisujete vse dohodke in odhodke? No če si vodite bilanco koliko porabite? In če si, kako imate to urejeno.

Jaz sem si naredila tabelco v Exelu. A se da še kako drugače?

Meni denar kar leti iz rok in mi včasih konc mesca res ni jasno kje je. Zato sm se odločila da si začnem beležiti za kaj dajem denar.

A ste tiste ki si vodite finance na ta račun kaj zmanjšale porabo? Ali si to delate samo zaradi evidence?
Pa a si pišete vsako kavico ipd. posebej ali....?


Draga moja, prvo bova morali malo manj user posted image user posted image user posted image  popiti, pa bo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 14:21:17   
Naja30
V študentskih letih sem bila pridna in sem si zapisovala, tudi vsako kavo. Zdaj pa ni časa še za to. Še računi od pol leta nazaj me čakajo v predalu, da jih pospravim v mapo.

Bi pa bilo pametno imeti en tak lep pregled.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 14:22:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: na_go

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Zanima me če si zapisujete vse dohodke in odhodke? No če si vodite bilanco koliko porabite? In če si, kako imate to urejeno.

Jaz sem si naredila tabelco v Exelu. A se da še kako drugače?

Meni denar kar leti iz rok in mi včasih konc mesca res ni jasno kje je. Zato sm se odločila da si začnem beležiti za kaj dajem denar.

A ste tiste ki si vodite finance na ta račun kaj zmanjšale porabo? Ali si to delate samo zaradi evidence?
Pa a si pišete vsako kavico ipd. posebej ali....?


Draga moja, prvo bova morali malo manj user posted image user posted image user posted image  popiti, pa bo.user posted image user posted image user posted image


Ma ne to pa ne. Se bom pustila častit vedno pa bo problem rešen-mojuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 14:57:53   
Nika v službi
Ja, imamo. Računovodstvo ima na skrbi moj mož. No, on pravi, da je bolj knjigovodstvo, ker nima vpliva nad stroški, ampak samo beleži že nastale dogodke.user posted image

Resno - imamo v Excellu narejeno tabelo, stroške vodiva že deset let. Od poroke dalje. Krasen pregled.

Moj je res frik za številke in tudi tabelce so kar kompleksne, vse mogoče analize lahko ven potegneš.

Beležimo pa vse - tudi kavice. Ko potem malo pogledaš, vidiš, koliko denarja gre v bistvu za take stvari.

Midva nisva kaj posebej prihranila na ta račun, ker zaenkrat kar dobro shajamo, ampak fino pa je, da veš, kako stojiš in kje je glavni poudarek.

Beležimo seveda tudi vse prihodke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 15:00:20   
Anonimen
Nika saj na tak način sm mislna jauser posted image .
Da bi imela pregled. In da vidim kje bi lahko kaj prihranila brez da se odpovedujem stvarem k jih mam rada.
Ne pričakujem pa čudežov, sam da vem kam moj dnar leti.user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 19:00:01   
Anonimen
Ničesar ne pišem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 19:14:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Beležimo pa vse - tudi kavice. Ko potem malo pogledaš, vidiš, koliko denarja gre v bistvu za take stvari.


Mene od časa do časa prime sindrom šparanja. Takrat si kar v glavi zračunam.

Dve kavi na dan so trije evri. Na mesec je to ca 90 €, na leto dobrih 1.000 €. In vidim, ali mi kavica toliko pomeni, ali bi šlo to za kaj drugega. 5 sekund dela. Brez tabel.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 19:26:41   
Freeda
Čisto vseh odhodkov si ne zapisujem. Mam pa v excellu eno prav fletno tabelo narejeno za income/outcome. Šparat pa itak nikoli nisem mogla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 19:59:40   
Gina
Ja, seveda si zapisujem že celo življenje, odkar sem imela prvič hranilno knjižico (takrat so še obstajale), vse, kar zapravim. Ravno lani sem neke 10 in vče let stare zvezke stran zmetala. No, seveda si ne zapišem vseh kavic, zapišem pa si vse bistveno. Jaz bi bila čist živčna, če ne bi vedela, kolk sem zapravila in kakšno stanje imam na računu. Če zato kaj manj zapravimo? Pojma nimam, drugega sistema ne poznam. Zapravimo pač za tiste reči, ki so nam pomembne, šparamo pa na tistih, ki nam niso. A ni to logično.

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
26.9.2007 20:47:19   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Freeda

Čisto vseh odhodkov si ne zapisujem. Mam pa v excellu eno prav fletno tabelo narejeno za income/outcome. Šparat pa itak nikoli nisem mogla.

---------------------------------
Se da kak mušter tule dobit? Mislim, da bi ga nujno potrebovala.. user posted image

Pa res mislim, če se kateri da, seveda user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Freeda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
27.9.2007 11:27:39   
dana
Mož je vodil evidenco (tudi v preglednicah v Excelu) skoraj 3 leta, pa nismo zato nič manj zapravili, tako da sva potem s tem nehala. Edino to sva vedela kam gre denar, kar sedaj včasih točo ne veva.
Veva le da sva ga porabila, ker druge možnosti pač ni user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
28.9.2007 14:48:56   
PIAF
Jaz bi tudi en mušter...

Sem si že delala tabele in obupala...ni bilo pregledno, kaj pa vem, pa vedno sem kaj pozabila napisat...

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
29.9.2007 12:48:37   
2ursae
jaz imam tud Excelovo tabelco, not zapisujem vse - prihodke in odhodke (plačila s kartico, dvige na bankomatu, plačilo računov, kredite, zdravstveno dodatno in življenjsko zavarovanje - vse). Če si ne beležim, nimam pojma, kje sem, denar res kar izginja, na ta način pa kadarkoli pogledam, vem, koliko imava. Na koncu meseca, ko od banke dobim izpisek stanja na računu, pa preverim, če ima banka prav izračunano user posted image .

Vzame nekaj časa, ampak se splača, ker sicer sploh ne vem, kam mi poniknejo moji evrčki. Lahko rečem, da se na ta način da kaj prihraniti, saj se je že zgodilo, da sva imela preveliko porabo in sva pol mal zabremzala. Zdaj, ko sem se navadila, ne bi mogla brez tega.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pregled nad dohodki in odhodki
30.9.2007 23:06:51   
blustar
Jaz imam tud narejeno tabelco v Excelu in beležim vse izdatke. Nekatere (kavice, trole, sendviče iz avtomata...) tudi s kakšnim pavšalom - približno na mesec, koliko dam za to. Sam zdaj, ko sem mama, se mi dostkrat zgodi, da za par mesecev samo zbiram račune in se mi potem ne da več vpisat.

Se mi zdi, da tako, ko izgubim pregled nad stroški, mi kar naraste poraba. Ker prej, če sem tekoče pisala, sem potem, ko sem ugotovila, da sem že dosti porabla neupravičeno - brez velikih stroškov (registracija, ipd.), mal zabremzala. Sicer imam pa razdeljeno po vrstah, približno po statistični košarici. Pa zapisvala sem si tud, v kateri trgovini, z namenom, da malo primerjam, kje je kaj ceneje, sam nikoli nisem do tega prišla. Imam pa evidenco o tem user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?