|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška
3.9.2007 15:45:21   
Sandra*
Nekaj me zanima in sigurno imate že izkušnje s tem. Če grem recimo jaz zaradi nosečnosti na bolniško, ki mi jo odpre moj osebni zdravnik in sem na bolniški 30 dni, po 30 dneh moram na komisijo oziroma v službo. Koliko časa moram delat, da mi spet osebni zdravnik brez komisije odpre bolniško?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška
3.9.2007 16:04:40   
Lara22
Ojla,

doma si lahko en dan, in gres spet na bolniško do 30 dni, ki ti jo odobri tvoj osebni zdravnik...

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška
3.9.2007 16:30:50   
Anonimen
3 delovne dni oddelaš in greš za isto bolezen nazaj na bolniško. Če je druga bolezen, pošlje zdravnik na komisijo karton po 30 dneh in ti komisija odobri bolniško. Če ti jo.

(odgovor članu Lara22)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška
3.9.2007 16:36:08   
Milamay
Zakaj pa te je strah komisije? Tvoj G ti napiše predlog, ki ga neseš svojemu osebnemu zdravniku in ta potem vse uredi. Nisem pa še slišala, da komisija ne bo odobrila bolniške, če imaš rizično nosečnost.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška
3.9.2007 17:07:31   
Sandra*
Nimam rizično nosečnost, ampak delam v taki službi kjer bacili po zraku letajo in to po po mnenju moje ginekologinje ni nič takega. Pa bi mal kombinirala.

(odgovor članu Milamay)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška
3.9.2007 18:31:49   
kmarija
Greš za 30 dni na bolniško npr. zarad slabosti, en dan dopusta, 30 dni bolniške npr zarad bolečin v križu, en dan dopusta, ....user posted image

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška
3.9.2007 20:28:05   
suzanamai
Vse lepo in prav, ampak ali se je katera vprašala kaj to pomeni za delodajalca. jaz bi te v tem primeru na njegovem mestu kar iz službe vrgla. Če si noseča in bacili plavajo po zraku, naj ti ginekolog napiše mnenje. Drugače pa je bolje da malo pri gin. pojamraš in malo pretiravaš, kot da si na strošek delodajalca v bolniški. namreč prvi mesec gre v breme delodajalca, potem pa v breme ZZZS.

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška
3.9.2007 20:45:55   
silvya
Se strinjam s suzanamai.
Saj ta komisija ni nič kaj strašnega. Meni je vedno vse uredila osebna zdravnica, tako da so sem in tja romali samo papirji, jaz pa komisije nisem videla od blizu.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška
3.9.2007 20:53:18   
Anonimen
Nimam rizično nosečnost, ampak delam v taki službi kjer bacili po zraku letajo in to po po mnenju moje ginekologinje ni nič takega. Pa bi mal kombinirala.


Ja no, potem pa, če imaš "normalenga" delodajalca, začni še kombinirat, kje boš potem službo iskala.

Mislim, ni rizična nosečnost, ona bi malo kombinirala user posted image  G je pa z drevesa včeraj padla al kaj user posted image  Verjetno si v šoli v službi? >Ali pa vrtcu? Ker bacili so pa itak povsod, v štacuni, šoli, na avtobusni postaji, doma, v savni, na počitnicah, ...... user posted image

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška
3.9.2007 20:56:46   
nemrak
user posted image user posted image ,
sem mesec in pol pred porodniško, pa mi komisija ni podaljšala 4 urno bolniškouser posted image . Pa sem 8 ur na nogah.
Dobra si, če tako razmišlajš!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška
3.9.2007 21:37:27   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: silvya

Se strinjam s suzanamai.
Saj ta komisija ni nič kaj strašnega. Meni je vedno vse uredila osebna zdravnica, tako da so sem in tja romali samo papirji, jaz pa komisije nisem videla od blizu.


Tudi pri meni je isto.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška
4.9.2007 2:01:01   
Magi*
če je razlog za v bolniško (delo v zdravstvu, z najmlajšimi v vrtcu - ja, najbrž je drugače kot delo na faksu, ...), potem to naredi tako, da ti napiše G tisti pildek in gre na komisijo. če realnega razloga ni, ne razumem zakaj sploh bi človek želel na bolniško?

sem v prvi N morala mirovati in bila v bolniški, v sedanji N pa se lahko samo bogu zahvalim, da je vse OK in lahko hodim delat. doma se mi zmeša. da ne govorim o skrbeh, ki jih imaš, če vse res ni OK.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška
24.10.2007 14:10:09   
krk
Pozdravljene!
Meni pa se ob prebiranju te vaše debate poraja eno drugo vprašanje v zvezi s 30-imi dnevi bolniške, ki ti jih lahko odobri osebni zdravnik. Ali gre tukaj samo za delovne dni ali vse dni v mesecu?
Hvala za odgovor in lep pozdrav. 

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška
8.11.2007 16:00:00   
bejbi
Gre za koledarske dneve.

(odgovor članu krk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška
8.11.2007 16:25:37   
osa3
IZVIRNO SPOROČILO: bejbi

Gre za koledarske dneve.


ne bo držalo
30 delovnih dni; torej skoraj mesec in pol

(odgovor članu bejbi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška
8.11.2007 16:31:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: osa3

IZVIRNO SPOROČILO: bejbi

Gre za koledarske dneve.


ne bo držalo
30 delovnih dni; torej skoraj mesec in pol


Ni res, koledarske dni. Ker nekateri delajo tudi sobote i nnedelje. In če si takrat na razporedu, ti tudi takrat velja bolniška.
Tole 1 mesec in pol velja na zavodu.

(odgovor članu osa3)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška
8.11.2007 18:39:31   
osa3
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

IZVIRNO SPOROČILO: osa3

IZVIRNO SPOROČILO: bejbi

Gre za koledarske dneve.


ne bo držalo
30 delovnih dni; torej skoraj mesec in pol


Ni res, koledarske dni. Ker nekateri delajo tudi sobote i nnedelje. In če si takrat na razporedu, ti tudi takrat velja bolniška.
Tole 1 mesec in pol velja na zavodu.


No saj, 30 delovnih dni, če pač delaš sobote in nedelje so to zate delovni dnevi. Za večino na srečo ni takouser posted image .

Več informacij na to temo dobite na strani www.zzzs.si. Pojdite na Pravice iz obveznega zdravstvenega zavarovanja | Splošno o pravicah... | Vrste pravic ... | Pravice do denarnih nadomestil | Pravica do nadomestil...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?