|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nisva bla na istem naslovu
25.12.2007 19:54:09   
čaki
zanima me kako je s tem: ko sem prvič rodila, z malim nisva bla na istem naslovu- on je bil na očetovem, jaz pa še na domačem. in ko se mi je porodniška končala, sem zamenjala naslov. zdaj sem neki slišala, da se mi porodniška ( nimam še upisane v del. knjižici) nebo štela!!??
je res kaj na tem? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nisva bla na istem naslovu
25.12.2007 20:36:31   
glen
Nevem,možno.
Prijateljica je imela stalno prebivališče pri svojih starših.Otrok in partner pa stalno prebivališče pri njegovih,kjer so tudi vsi skupaj živeli.
Naj omenim da ona ni imela niti začasnega prebiv. na naslovu kjer so dejansko živeli(pri partnerju).
No ,otrok je zbolel,šla je na bolniško in ko je zaključla bolniško ji sestra ni mogla izpisat bolniškega lista, ker z otrokom uradno nista živela na enakem naslovu(Dovolj bi bilo začas. preb.),tako da hvala bogu je imela dobrega šefa da ji je za tisti teden pisal dopust.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nisva bla na istem naslovu
25.12.2007 20:42:14   
benika
Vpis porodniške v delovno knjižico nima prav nobene veze s tem, na katerem naslovu otrok živi. Saj si ga ti rodila, al kakouser posted image
Je pa res problem z bolniškami, saj za otroka ne moreš dobit bolniške, če nista prijavljena na istem naslovu.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nisva bla na istem naslovu
25.12.2007 21:53:25   
TONČI.
Vpis porodniške v delovno knjižico nima prav nobene veze s tem, na katerem naslovu otrok živi. Saj si ga ti rodila, al kako
Je pa res problem z bolniškami, saj za otroka ne moreš dobit bolniške, če nista prijavljena na istem naslovu.




se popolnoma strinjam. Porodniška nima veze. Bolniško pa lahko dobi samo tist, ki je doma na istem naslovu kot otrok.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nisva bla na istem naslovu
26.12.2007 0:34:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.
Bolniško pa lahko dobi samo tist, ki je doma na istem naslovu kot otrok.

Tudi to naj ne bi držalo, čeprav načeloma JE tako v praksi. Drugače pa...
Kakorkoli obrneš, ima otrok DVA starša. Za bolniški dopust, kadar ta otrok zboli, je pomembno, ali sta njegova starša par ali ne (izvenzakonska skupnost ali poroka, vseeno). Če sta v izvenzakonski skupnosti, potem nihče ne komplicira, če imata stalno bivališče prijavljeno na istem naslovu (in otrok seveda tudi). Nekoliko SE zakomplicira, če imata različni stalni bivališči (npr. mama in otrok eno, oče pa drugo), dejansko pa vseeno živijo skupaj. Takrat je potrebno dejansko skupno bivanje dokazovati, npr. s potrdilom o začasnem bivališču (oče) ali z notarsko overjeno izjavo, istočasno pa morda, včasih, ponekod, tudi z rojstnim listom otroka oz. z izjavo o priznanju očetovstva s CSD ali UE, zraven pa še npr. dokaz, zakaj mati ne more vzeti bolniškega dopusta (razlog je lahko, npr., ker je tudi sama bolna in potrebuje nego).
Kakorkoli obrneš, se da... Ker JE zakonska podlaga za to. Nikjer ni zakona, ki bi prepovedoval bolniški dopust enemu od staršev samo zato, ker nima istega naslova kakor otrok. Bolniški dopust je ZARADI otroka in edini zakonski pogoj je to, da si STARŠ tega otroka. Vse ostalo je skoraj nepomembno. "Skoraj" pa pravim zato, ker se zaradi birokracije velikokrat zgodi, da se otrok prej pozdravi, preden staršu odobrijo bolniški dopust (v zgoraj navedenem primeru).

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nisva bla na istem naslovu
26.12.2007 11:36:07   
tinatona
Bolniške 100% ne more dobit starš ki ni prijavljen na istem naslovu kot otrok. Če vas zanima zakaj pa na ZZZS vprašite - so se oni spomnili.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nisva bla na istem naslovu
26.12.2007 22:21:07   
Anonimen
Zakaj pa jo je potem Kamikaza lahko? user posted image

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nisva bla na istem naslovu
26.12.2007 22:26:50   
benika
Ker imate dobro pediatrinjouser posted image . Ne resno, pri nas ni šans, da bolniško dobi oče, če ni na istem naslovu kot otrok. Obvestilo visi tudi v sprejemni pisarni na pediatriji in od tega ne odstopijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nisva bla na istem naslovu
27.12.2007 13:47:22   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ker imate dobro pediatrinjouser posted image . Ne resno, pri nas ni šans, da bolniško dobi oče, če ni na istem naslovu kot otrok. Obvestilo visi tudi v sprejemni pisarni na pediatriji in od tega ne odstopijo.


Kateri naslov misliš? Stalni ali začasni? user posted image Kajti na zdr. kartici imaš napisana oba, najprej začasnega (tega ti tudi napišejo na recept), potem pa nekje bolj spodaj tudi stalnega. Seveda pa začasnega nimaš na zdr. kartici, če tega ne sporočiš (oz. to namesto tebe naredi tvoj delodajalec) na ZZZS.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nisva bla na istem naslovu
27.12.2007 21:46:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Kajti na zdr. kartici imaš napisana oba, najprej začasnega (tega ti tudi napišejo na recept), potem pa nekje bolj spodaj tudi stalnega. Seveda pa začasnega nimaš na zdr. kartici, če tega ne sporočiš (oz. to namesto tebe naredi tvoj delodajalec) na ZZZS.

Nič ni treba posebej sporočati. Kajti ko na UE menjaš ime, priimek ali naslov (ali pri slednjem prijavljaš dodatnega, torej začasnega - saj imaš stalnega lahko samo enega), takrat UE to avtomatsko sporoči na ZZZS, ZPIZ in DURS. Tako, da ko zdravnik preveri tvojo kartico preko terminala, vse te podatke vidi. Oziroma naj bi jih.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nisva bla na istem naslovu
28.12.2007 10:29:41   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos

IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Kajti na zdr. kartici imaš napisana oba, najprej začasnega (tega ti tudi napišejo na recept), potem pa nekje bolj spodaj tudi stalnega. Seveda pa začasnega nimaš na zdr. kartici, če tega ne sporočiš (oz. to namesto tebe naredi tvoj delodajalec) na ZZZS.

Nič ni treba posebej sporočati. Kajti ko na UE menjaš ime, priimek ali naslov (ali pri slednjem prijavljaš dodatnega, torej začasnega - saj imaš stalnega lahko samo enega), takrat UE to avtomatsko sporoči na ZZZS, ZPIZ in DURS. Tako, da ko zdravnik preveri tvojo kartico preko terminala, vse te podatke vidi. Oziroma naj bi jih.


Ne vem, če to res drži. Pri meni ni bilo tako. Ko sem prijavila začasno bivališče, sem jim v službi povedala malo z zamikom, pa sem imela na kartici popravljene podatke šele takrat, ko so oni to uredili. Tudi moj sinko ima prijavljeno začasno bivališče (že od septembra), a ker potrdila še nisem poslala v službo, ima na kartici samo stalno prebivališče - vem, ker sem bila ravno prejšnji teden pri zdravniku in sem videla na zaslonu, pa še na receptu so mu napisali stalni naslov. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nisva bla na istem naslovu
28.12.2007 11:05:36   
maruškaŠ
Da dobiš bolniško morata biti izpolnjena dva pogoja:

- da jo jemlješ za ožjega družinskega člana (očtoci zakonec),
- in da s to osebo živiš v skupnem gospodinjstvu

(tko je napisano v zakonu) - vse ostalo je sreča 

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nisva bla na istem naslovu
30.12.2007 2:11:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Ne vem, če to res drži. Pri meni ni bilo tako. Ko sem prijavila začasno bivališče, sem jim v službi povedala malo z zamikom, pa sem imela na kartici popravljene podatke šele takrat, ko so oni to uredili. Tudi moj sinko ima prijavljeno začasno bivališče (že od septembra), a ker potrdila še nisem poslala v službo, ima na kartici samo stalno prebivališče - vem, ker sem bila ravno prejšnji teden pri zdravniku in sem videla na zaslonu, pa še na receptu so mu napisali stalni naslov. user posted image

Pri meni je kar držalo. Na UE sem spremenila bivališče in takoj z UE odšla na ZZZS, da bi jim sporočila svoj novi naslov, pa je uslužbenec tam ta moj novi naslov prebral iz računalnika. Nič mi ni bilo jasno. user posted image

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nisva bla na istem naslovu
3.1.2008 21:45:16   
malicki
Tudi jaz še nisem imela urejene spremembe naslova, ko sem rodila. V porodnišnici sem za otroka navedla očetov naslov, tam kjer dejansko živimo, sama pa sem si hotela naknadno urediti spremembo naslova.

In sem iz občine in socialne dobila domov obvestilo, da se moram oglasiti zaradi otrokovega stalnega bivališča. No in smo šli na občino in tam mi je prijazna gospa razložila, da če mati in otrok med porodniško nimata istega naslova, se mami porodniška ne šteje v delovno dobo - kao v tem smislu, da če ni skupnega prebivališča, potem mamica ne skrbi za otroka.
To je bilo julija 2006. Če so pa od takrat kakšne spremembe, pa ne bi vedela.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nisva bla na istem naslovu
3.1.2008 21:53:34   
žetev
- da jo jemlješ za ožjega družinskega člana (očtoci zakonec),
- in da s to osebo živiš v skupnem gospodinjstvu
,,,čeprav razumem, lahko sem prijavljena s svojo sestrično ali babico v istem gospodinjstvu, pa dobim zan-jo bolniškouser posted image ...prvič slišim.....ali sta alineji povezani med sabo?

(odgovor članu malicki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nisva bla na istem naslovu
16.1.2008 9:09:47   
aleksi
Glede te teme imam tudi jaz vprašanje in bi prosila za kakšen nasvet. S partnerjem nisva poročena. Živiva pri meni, kjer ima on prijavljeno ZAČASNO prebivališče. Ker se ne nameravava poročiti me zanima kaj je boljše (finančni vidik). Da on podaljša začasno prebivališče ali si uredi stalnega (pri meni), ali naj bo prijavljen pri sebi doma? Prebivališče otroka pa je verjetno lahko pri meni, ali mora biti na očetovem naslovu? Kako je v tem primeru s priimkom otroka? Ali igra kakšno bistveno vlogo?

Najlepša hvala za pojsanila. Ker bom prvič mamica se poraja veliko vprašanj  user posted image  n še dobro da obstajajo takšni forumi kot je ta.user posted image

LP

Aleksi

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nisva bla na istem naslovu
16.1.2008 14:13:57   
Mesečnica
Vem le to:
- seveda je otrokovo stalno prebivališče lahko pri tebi,
- odločitev o priimku je stvar vajinega dogovora in nima nobene zveze s tem, kje je otrok prijavljen; otrok ima lahko tvoj priimek, očetov priimek ali pa oba,
- jaz bi na tvojem mestu tudi fanta stalno prijavila na svojem naslovu, da ne bo kasneje kakšnih problemov pri njegovem koriščenju bolniške za otroka.

Kaj več ti bodo pa druge forumašinje povedale, ki se bolj spoznajo na zakonodajo.

(odgovor članu aleksi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?