|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:36:25   
Anonimen
Leta 2004 sem zavarovala avto, bila je moja prva registracija, agent mi je prinesel polico, jaz njemu bivših nekaj več kot 160.000 SIT.
Danes dobim domov predlog za izvržbo....me je skoraj kap zadela.
Ko pokličem na zavarovalnico povedo, zakaj se gre, jih napizdim, pa povem, da sem jaz VSE plačala. Ona meni reče, da zgleda, da je bilo plačano s čeki, prvi obrok poravnan, ostali brez kritja. Jaz v življenju še nisem imela čekov.
Povem, kateri agent je bil, mi reče, da nima več njegove številke, vendar mi vseeno skuša pomagati. Pove, da je na zavarovalnici tudi dopis, ki jim ga je ta user posted image agent poslal, da mene ne dobi, ker sem v tujini, da pa je govoril z mojo mamo, jo poimenoval ga. Kovač (izmišljeno), tako, kot se jaz pišem, ona se pa piše drugače, ker se je na novo poročila. Torej, kao da je z mojo mamo govoril, pa da je rekla, da bo ona poravnala....

Skratka, jaz pa naj bi bila v tujini.....user posted image user posted image user posted image Nisem bila pa nikoli dlje časa kje. Najdlje 7 dni v Grčiji na dopustu.

Kaj sedaj, če ne najdem kakega potrdila o plačilu izpred treh let ali bog ne daj zavarovalne police? Upam, da se med selitvijo ni izgubila. Od leta 2003 sem se 3x preselila....user posted image user posted image user posted image Gre pa za cca 700 EUR........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:44:07   
natasaom
o šit!pobrskej po dokumentih,če ne najdeš prosi tam,kjer si reg avto,če lahko pogledajo v arhiv kdo ti je dal polico in kaj piše na polici...in ko imaš priimek daš lahko ovadbo na policiji

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 16:46:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:51:26   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: _rebeca_

user posted image user posted image  WTF?


In oni so tak AŽURNI, da so kao tvoj dolg 700 € iz leta 2004 šele ZDAJ odkrili?

In kaj zdaj jim naj plačaš v roku, ne vem..15 dni? kaj se gremo v tej deželi, ne vem....je pa dejstvo, da so organi vse ažurnejši....
vem, da sem se upiknila zdaj v to, še huje je pa...da če ne boš našla potrdila, da si plačala, boš morala plačat....

Samo - si ja imela vmes še kakšno registracijo menda? Kako pa to, da že ob recimo drugi, naslednje leto niso ugotovili, da nimaš poravnane še stare? Ah, pa daj ovi so vsi skup neki šelebajzeki.

Jaz ne bi pačala. Pa naj gre zadeva na sodišče, če hoče...... sigurno nisi bila edina, ki jo je ta agent po domače povedano..nategnil.. in morda se še kdo najde, po tej poti pa pride posledično tudi do kazni omenjenega. V kolikor bodo zadeve pač šle tako daleč.

Vsekakor pa probaj, probaj najt kakšno potrdilo, da si miu dala denar. Probaj se spomnit kako mu je bilo ime, kako se piše,...itd.

Je pa to dobra šola, da se na "lepe oke" ne da delat. Že dolgo ne več. Žal.



Se popolnoma strinjam... Pa dobi iz banke potrdilo, da nikoli nisi posedovala čekov, tako da imaš dokaz, da mu nisi mogla plačati s čeki...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:54:49   
N _ B
1. Zahtevaj dopis banke, ki je zavrnila čeke in zavrnjene čeke. Tam bo viden TRR.
2. Zahtevaj dopis, ki ga je zavarovalničar poslal, da si nedosegljiva.
3. Zahtevaj soočenje: zavarovalni agent, predstavnik zav., tvoja mama in ti.

Pojdi na banko in naj ti dajo izpiske za problematično obdobje, evidenčni karton s št. čekov,.... Zberi čim več dokazov.

Verjetno boš imela kakšen strošek za potrdila banke in en kup letanja in izgublenih živcev, vendar to ne bo 700 EUR.

Sporoči, kaj si uredila.
Srečno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:57:08   
ElaM
A ni tudi delovanje zavarovalnice čudno, kako to, da ti niso pošiljali opominov ali obvestil, če niso mogli vnovčit čekov?
Kako si pa naslednje leto plačala zavarovanje, a ni praksa, ko skleneš novo polico, staro izročiš agentu?
Vse skupaj je čudno, upam, da se razreši v tvojo korist.

_____________________________

:)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:58:17   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: _rebeca_
Vsekakor pa probaj, probaj najt kakšno potrdilo, da si miu dala denar. Probaj se spomnit kako mu je bilo ime, kako se piše,...itd.



Če se ne motim ima vsak zav agent svojo šifro. Pod to šifro vodijo tudi njegov promet. Št. zav. police po kateri te terjajo in šifra zav. agenta sta povezani in podatek o zav agentu bi ti morali dat oni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 16:59:08   
ElaM
Sem šele zdaj videla, da jim je poslal dopis, da si kao v tujini.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 17:02:47   
natasaom
in,če na podpisani polici piše obročno odplačevanje,jo je ta agent nategnu pa še dokazat bo težko.zato je treba na policijo dat ovadbo,ker je sigurn,da ni edina nategnjena.mogoče se pa še kdo javi

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 19:09:15   
Anonimen
Imam ime in priimek od agenta. Na zavarovalnici nimajo njegove cifre, ker nobena ne obstaja.

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 19:11:54   
natasaom
jest sm zihr,da nisi edina.pejt na policijo..a papirje si najdla?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 20:27:33   
Anonimen
Anonimna, jaz sem imela avto in sem plačevala na obroke - zavarovalnica Triglav. Potem je avto dobil v roke moj brat in ga "zdelal", da je šel na odpad. Avto odjavljen iz prometa. Po treh letih kar avta nisem več imela so klicali mojega očeta, da nisem iz daljega leta XX poravnala dva obroka. Pač čeprav poznajo mojega očeta, ne vem zakaj kličejo njega, če imajo tudi vse moje podatke?! In kje so vsi opomini iz preteklih let? Ne bom dala roke v ogenj, da sem vse plačala, ampak...

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 20:31:19   
Anonimen
Eh, sem prehitro dala enter. No, na faksu pa me je zavarovalništva učil prav g. Kocič in sem mu primer opisala in ga vprašala, če sem jim bila dolžna plačati za nazaj. No, da ne omenjam, da je menjal barve od rdeče na violično mi ni treba poudarjat. V glavnem lahko bi me tožili z vso pravico, pa čeprav toliko let za nazaj in čeprav brez opominov. In se ej še hitel opravičevati,d a v preteklosti ni bilo najbolje z administracijo v zav. Triglav... bla bla bla.

V glavnem tega tvojega kvazi posrednika lahko tožiš, če imaš kakšen dokument, če imaš kaj kar bi dokazovalo, da si plačala, drugače nimaš kaj kot plačati teh 700€.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 20:35:49   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Imam ime in priimek od agenta. Na zavarovalnici nimajo njegove cifre, ker nobena ne obstaja.


Zahtevaj soočenje z njim. Naj pa on dokaže, da si mu ti dala nekrite čeke. Sicer ti pa svetujem, predno narediš kakršenkoli korak, pojdi do enega odvetnika in naj ti on pove po kakšnem postopku ukrepaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 20:41:22   
eggo
res je da ma vsak AGENT svojo številko pod katero dela, je pa tudi toliko "luftarjev" sepravi tistih ki pride pa dela nekaj mesecev pa vidi da je to zajebano in ravno taki naredijo največ KAŽINA....ti pa ponavadi nimajo svojih številk, zavarovalnice nimajo njihovih podatkov ker jih je grozn veliko.
Če pa veš kdo je se obrni na njega in mu lepo na enostaven način povej da boš vložila tožbo zoper njega in njegova dejanja, katera je storil.

če je kokrkej od človeka bo poštimal kar je zakuhal, če ne pa zberi vse papirje ki jih je možno dobit pa na sodišče z njimi.

žalostno poleg vsega tega pa je še to da se to po večini dogaja v NAŠI slovenski zavarovalnici TRIGLAV......





....zato priporočam da se ji izognete kar se da!!!!


lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 21:11:04   
Anonimen
Šit ne. Naredi tako kot ti svetujejo tukaj.

(odgovor članu eggo)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 21:21:37   
Anonimen
In kje boš dobila tega človeka, da ga boš pripeljala na sodišče? Ker meni je enkrat sodnica, ko me je tožila RTV za neplačane račune na podlagi ponarejenega podpisa inkasanta, rekla, da sem dolžna tega tipa, ki je poneveril moj podpis, češ da imam v stanovanju TV, sama poiskat in ga pripeljat na sodišče za pričanje. Odvetnik RTV je pa rekel, da on ne ve, kje je, da je bil to nekdo iz nekdanjih jugo republik in se je najbrž vrnil tja. In je bila zadeva iz tega vidika zaključena v mojo škodo. Saj nisem mogla verjet, še sedaj komaj, ampak dejansko je bilo tako. Ne vem, a so se mogoče norca z mene delali na sodišču ali kaj.
Upam, da tebi uspe kaj boljšega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 22:33:36   
tiana
stare police tko ne rabš shranjevat.agent in zavarovalnica imajo svoje arhive-papirnate.se pravi vsak svojo kopijo tvojee police.ti je zato nisi dolžna shranjevat niti dajat cele police ko narediš novo zav.ampak samo kupone.drugač pa je arhiv tud v računalniku.
-anonimna(brat ti je razsu avto)če avto razbiješ pa registracija še ni potekla,avto odjaviš iz prometa,se oglasiš na zavarovalnici z odjavleno prometno,in ti zaprejo zadne obroke(če maš še odprte)čene pa vrnejo denar glede na ostanek zavarovanja!!!
ko se ti kej tazga nrdi se morš mal pozanimat pr zastopniku al pa zavarovalnc!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
19.11.2007 22:36:10   
tiana
drugač pa na polici tud piše ime tvojga zastopnika k ti je to delu in priimek-se pravi vse je u arhivu!ti ga morjo poiskat

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
20.11.2007 6:56:09   
anajmad
Takole je to: ti si sklenila polico za AO zavarovanje. Plačala si mi v kešu. Na polici je to zavedeno,razen če te že ni takrat okrog prinesel,ko sta sklepala in je napisal plačilo s čeki. Pojdi na zavarovalnico,imajo v računalniku,ali pa vsaj v arhivu,kopijo tvoje police. Tisti dopis,da si bila v tujini je larifari in zavarovalnica  si lahko obriše rit s tem. Če je sprememba na polici,mora obvezno biti tvoj podpis zraven,ker drugače ne velja. Res pa je,da tudi lahko zahtevaš izpiske iz banke,če so bili tvoji čeki sploh izdani in če je bilo več(datumsko)kot tri leta od tega ti ne morejo nič (po zakonu OZ). Ti samo napišeš dopis,da si mu plačala v gotovini in da naj kar tega agenta terjajo za neporavnane terjatve.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
20.11.2007 8:10:46   
mika
Ker meni je enkrat sodnica, ko me je tožila RTV za neplačane račune na podlagi ponarejenega podpisa inkasanta, rekla, da sem dolžna tega tipa, ki je poneveril moj podpis, češ da imam v stanovanju TV, sama poiskat in ga pripeljat na sodišče za pričanje. Odvetnik RTV je pa rekel, da on ne ve, kje je, da je bil to nekdo iz nekdanjih jugo republik in se je najbrž vrnil tja. In je bila zadeva iz tega vidika zaključena v mojo škodo


user posted image user posted image user posted image pa kaj si ti nor.

moja mama je kakšni dve leti nazaj  vrgla pložnice v smeti, ki jih je plačevala ko smo bili še v stanovanju, v pa hišo smo se preselili pred 17leti. nikoli ne veš, kdaj ti potrkajo na vrata in rečejo, da nisi česa plačal. in če nimaš dokaza plačaš še obrestiuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
20.11.2007 8:47:01   
scubadiver
Najprej si poglej polico. Če je ti več ne najdeš, ko imajo na zavarovlnici -kopijo. Poglej kaj piše gor, plačilo z gotovino al s čeki. Zahtevaj pa tudi od zavarovalnice naj ti pokaže čeke, ki jih itak nisi ti napisala oz. vsaj podpisala. Ti čeki morajo nekje obstajati..
Bodi vztrajna. Pozanimaj pa se kdaj je absolutni zastaralni rok za terjatve. Mislim da je 5 let ampak nisem prepričana.
tako da jaz bi se še dve leti pritoževala, in čakala na ta rok. tako je meni uspelo z eno drugo zavarovalnico ki me je terjala za 8 mesečnih plačil za zdr. zavarovanje do katerih niso bili upravičeni ker smo že prej prekinili pogodbo. Naj ti pomaga kak pravnik...
Jaz bi v vsakem primeru takoj spisala pritožbo in potem raziskovala naprej...

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zavarovalni agent me je dobesedno okradel
20.11.2007 8:53:55   
Enolla
Naredi tako kot ti je rekla Anamajd. Takega zastopnika se mora zavarovalnica losat, ker to je kraja (okradel je podjetje ne tebe). Se spomneš, če ti je dal potrdilo o plačilu - no saj tudi na polici mora biti tako napisano. V glavnem zberi vse dokumente kar jih lahko. 

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?