|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 8:26:28   
Anonimen
Zadevo spremljam že ves teden,kraji,ki jih je zadela epidemija menengitisa niso daleč,pretok ljudi je velik,prihajajo tudi k nam,lahko so zdravi nosilci bolezenskih klic.V teh krajih so že več kot 600 ljudi oskrbeli z preventivo,vendar ne morem mimo treh žrtev in dveh deklet,ki sta še v komi,sedaj pa se je že pojavil en primer gnojnega menengitisa v Novi Gorici,ki je terjal smrtno žrtev.
Res je ne sme se panaičanit,ampak skrb pa ostane.

Umrla 18-letnica, panika odveč?
V sosednji Italiji so novice o več primerih meningitisa, zaradi katerega so v okolici Trevisa umrli trije mladi ljudje, sprožile preplah. Primer smrti zaradi te bolezni so v preteklem tednu obravnavali tudi v šempetrski bolnišnici.
V Šempetru je zaradi meningitisa umrla 18-letna dijakinja, doma iz Renč. Dekletu se je po nekaj dneh slabega počutja zdravstveno stanje nenadoma močno poslabšalo. Ko so jo od doma pripeljali v bolnišnico, so jo zdravniki skušali oživljati, a so bili njihovi napori neuspešni.
Kot nam je pojasnil v. d. direktorja šempetrske bolnišnice Silvan Saksida, je obdukcija pokazala, da je dekle umrlo za meningitisom. Natančnejše analize, rezultati bodo najverjetneje znani v naslednjih dneh, pa bodo razkrile, katera od bakterij povzročiteljic te nevarne bolezni je bila usodna za 18-letno dekle. “Naš primer nima neposredne povezave s tistimi v sosednji Italiji,” zatrjuje Saksida.
Pri sosedih zaradi serije primerov gnojnega meningitisa že nekaj dni vlada skrb, ki meji na paniko. To je gotovo razlog, da so šempetrskemu primeru pozornost posvečali italijanski mediji, tudi nacionalni.
Kriza je izbruhnila 13. decembra, ko je v bolnišnici v Trevisu zaradi meningitisa umrl 15-letnik. Kasneje sta se pojavila še dva primera bolezni, število okužb se je nato povzpelo na šest. Okužene osebe so bile v stiku na zasebni zabavi in v dveh lokalih v krajih Pederobba in Conegliano. Lokala so zaprli in redne stranke povabili na testiranje. Boj z boleznijo sta v bolnišnici v Trevisu v preteklih dneh izgubila še 33-letnik in 30-letnica.
Gnojni meningitis povzročajo bakterije, ki vdrejo v možganske opne. Bolezen poteka zelo hitro in se lahko, če ni primerno zdravljena z antibiotiki, konča tudi s smrtjo bolnika, navajajo na spletni strani Inštituta za varovanje zdravja RS, kjer naštevajo tri najpogostejše povzročitelje te bolezni. Gre za bakterije, ki se prenašajo kapljično, torej podobno kot gripa ali prehlad, za okužbo pa so dovzetnejše osebe, ki imajo iz kakršnegakoli razloga oslabljen imunski sitem.
Na območju Trevisa so se bolniki okužili z meningokoknim meningitisom. Ob dokazani okužbi s to bakterijo slovenska zakonodaja določa natančni algoritem, ki poleg osamitve bolnika in razkuževanja predmetov, na katerih so sledi telesnih tekočin obolelega, predvideva tudi preventivno obravnavo oseb, ki so bile v tesnem stiku z bolno osebo. VH
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 8:29:33   
caillou
Tudi jaz spremljam tole že dober teden. Da je v Šempetru umrla 18 letnica pa nisem vedela user posted image  Ja, porkaš.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 9:24:07   
Felicity
Mene je že prav strah, včeraj sem 1ič slišala, še bolj me skrbi, ker sem iz teh krajev, pa se sploh nič ne govori o temuser posted image

In tako malo povejo, da ne veš pri čem si. ALi kaj skrivajo ali kaj? Strah me je. user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 9:54:55   
Anonimen
verjamem,da te je strah felicity,v Udinah je bil šok,kar naenkrat bum obolelih.
kaj pa oni vedo s kom in s koliki se je ubogo dekle družilo v času,ko je bila že okužena,ali pa kje vse je bila.

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 9:57:14   
Tiamo
zdaj je pa še mene strah...a kak preventiva obstoja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 10:09:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

zdaj je pa še mene strah...a kak preventiva obstoja user posted image


če se ne motim,morajo vsi,ki so bili kakorkoli v stiku z obolelim in to so v trevisu prakticirali na 600 ljudeh,jemati antibijotike.

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 10:11:08   
Tiamo
če se ne motim,morajo vsi,ki so bili kakorkoli v stiku z obolelim in to so v trevisu prakticirali na 600 ljudeh,jemati antibijotike.
pol pa vedi a sem bila ali nisem bila vs tiku...no še dobro, da sem šla samo v Avstrijo po nakupih, pa sem zdaj mislila še v italijo po čevlje..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 10:13:48   
Naja31
Ojej, groza.

Mi smo imeli paniko letos spomladi, ko je z menigokokno bakterijo zbolel prijateljček mojega sina. Prijateljčka so rešili, zadnji hip so ga pripeljali na infekcijsko in tudi zdravila so na srečo prijela, nima nobenih posledic, moj sin je pa preventivno 2 dni jedel nek antibiotik in potem smo ga še en mesec podrobneje opazovali, če so kakšni znaki. No, na srečo je bilo vse ok.

Znaki pa so vročina, bruhanje, rdeče pikice po telesu ( kot popokani kapilari pod kožo), ki se full hitro širijo, odpoved nog, kar je pa že kar skoraj zadnja faza. Ko se pojavijo rdeče pike, je potrebno takoj ukrepati.


(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 10:18:54   
Anonimen
Znaki pa so vročina, bruhanje, rdeče pikice po telesu ( kot popokani kapilari pod kožo), ki se full hitro širijo, odpoved nog, kar je pa že kar skoraj zadnja faza. Ko se pojavijo rdeče pike, je potrebno takoj ukrepati.



In otrdelost vratu in telesa,močni spastični krči,hud glavobol,visoka vročina.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 10:49:15   
Nika v službi
Jaz sem šele včeraj slišala na TV... grozno.

Ja, me skrbi. Precej skrbi. Virusi že dolgo prakticirajo schengen - žal.

Čuvajte se in mirne, zdrave praznike!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 11:25:17   
Maxica
O groza no...user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 12:30:08   
Anonimen
v Italija nova mlada žrtev menengitisa.okrajno zdravstvo se je odločilo,da bodo cepili trideset tisoč otrok in mladine,med 15 in 29 letom.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 12:39:36   
LoCa
ni lih treba paničarit. zgodil se je izolirani primer,  TUKAJ pa si lahko tut več preberete o gnojnih meningitisih. lahko se greste tut cepit, preventivno, če že podležete paniki.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:00:06   
Enolla
O bog, jaz tudi nisem vedela ničuser posted image . Hvala za informacijo.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:01:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ni lih treba paničarit. zgodil se je izolirani primer,  TUKAJ pa si lahko tut več preberete o gnojnih meningitisih. lahko se greste tut cepit, preventivno, če že podležete paniki.


Ne vidim prav nobene panike,le debata je.Informacije in preventiva pa je bolje,kot nič vedeti in živeti v tri dni.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:12:49   
LoCa
o paniki je v naslovu in v nekaterih postih. ne vem pa kaka preventiva lih naj bi bila debata. slučajno vem malo več kot ve, zato sem pa napisala kar sem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:20:35   
Anonimen
Preventiva,osveščanje in formiranje in na koncu naslova je vprašanje.
Plus zate,da veš več kot me,jaz pa samo povzemam novice iz medijev in mislim,da nisem nobene škode s tem naredila.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:27:49   
LoCa
Plus zate,da veš več kot me,jaz pa samo povzemam novice

neva6, sej zato samo napisala kar sem napisala, nisem nobenmu nč težila, če si slučajno to razumela. tolko kot si ve izmenjujete mnenja in ste zaskrbljene, tolk lahko tut js napišem, da ni treba bit tko zaskrbljene. ker pač imam insiderske info. to je vse. ne vem zakaj sm zdej zaard tega mogla se še branit. mislim da je tut moja info za koga koristna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:30:34   
Anonimen
Saj pravim,da je en plus,da nekdo več ve in je vedno pri roki za konkretne informacije.tako se ve na koga se obrnit.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 13:58:55   
bumerang
Kaj pa je bilo s tisto punčko, ki je pred par tedni umrla v Šmarjah iz danes na jutri? Jaz sem takoj pomislila na meningokokno sepso.

Ja, nič panike. Lahko rečt. Kaj pa, če se ti res zgodi? Baje je teh primerov kar nekaj letno samo v javnost ne pride. Pred dvema letoma je tako umrl fantiček v Trstu, tudi iz danes na jutri!
A ni boljše, da veš, da si seznanjen z možnostjo in da imaš oči na pecljih? Timing je v teh primerih ključnega, življenjskega pomena.

Jaz razmišljam o cepljenju svojega sina. Naslednji teden se moram pozanimat v Trstu kako je s tem!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 14:04:29   
Anonimen
Bumerang,najbž ti ga bodo brez problemov cepili,že zaradi porasta primerov obolelih v provinci Veneto.Za deklico iz Šmarij ne vem nič,ker naši strogo molčijo,za dete iz Trsta sem pa slišala in,če se ne motim je bil še en otrok ,čez mesec dni žrtev menengitisa.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 14:43:13   
helloKitty
24ur

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 19:25:15   
iva01
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Plus zate,da veš več kot me,jaz pa samo povzemam novice

neva6, sej zato samo napisala kar sem napisala, nisem nobenmu nč težila, če si slučajno to razumela. tolko kot si ve izmenjujete mnenja in ste zaskrbljene, tolk lahko tut js napišem, da ni treba bit tko zaskrbljene. ker pač imam insiderske info. to je vse. ne vem zakaj sm zdej zaard tega mogla se še branit. mislim da je tut moja info za koga koristna.


kaj pa če bi zdej jaz napisala da mam nevem kakšne informacije od nevem koga in da panika je??'..brez veze.....po moje to že ni tako nedolžna zadeva da bi zdej reku, ma sej ni panike, men se ne more nič zgodit:

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 19:25:54   
iva01
aja, no drugače pa upam da res ni panike!!!

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pravijo,da ni panike?
21.12.2007 20:30:12   
LoCa
no, draga iva, za tvojo informacijo, sem z ivz-ja, tako da najbrž vem. zdej se pa sama odloči, komu boš vrjela. noben te v nč ne sili. paniko lahko zganjaš pa neglede na ta dogodek, ker je v slo letno itak 14 takih primerov. 

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?