|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 13:53:48   
livia
Danes je bil mož s tamalo v ambulanti zaradi angine in je prosil za bolniški stalež zanj, pa so mu rekli, da če sem jaz na porodniškem (čez 14 dni naj bi rodili drugega), mu ne pripada.
Haloo???? A je to res?
Jaz sem namreč na rizični nosečnosti, naj bi počivala čim več. Kako naj potem pazim še na 21 mesečnega bolnega otroka, ga crtam, nosim, dvigam za previjanje,....
Kaj pa ko se rodi drugi? Ali bog ne daj dvojčki?
Ker je starejše ravno začela z vrtcem in pričakujem naval vseh živih virusov in bakterij, me zanima kako je s to rečjo. Res si ne predstavljam imet doma 1 teden starega dojenčka in še njo.
Kako ste reševale tako situacijo? Pa ne mi rečt z babicami, ker to v našem primeru ne pride v poštev. Jaz bi rada, da je ož na bolniški za tavečjo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 13:59:12   
Naja31
Ja, to je na žalost res.
Moj kolega ni dobil bolniške od peditra, ko je moral s starejšim v bolnico, medtem ko je njegova žena ravno bila v porodnišnici.
Meni se zdi to bolano od tistih, ki so pisali zakonodajo.

Vem, da ponavadi take primere rešujejo tako, da možu bolniško odpre njegov osebni zdravnik, če je razumevajoč.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 14:37:42   
Anonimen
Katastrofa, res žalostno da se to dogajauser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 14:54:02   
lex
moj fant je bil star 2,5 leti, ko sem rodila ta drugo, pa se da z njimi - moja dva sta bila ful "razumevajoča" drug do drugega. sicer bo pa ati imel očetovskega a ne?

pač ko je dojenček lačen, za previt uključiš starejšega, da ti pomaga - mu daš stol poleg previjalne,... ali pa ga pri dojenju posadiš poleg sebe in se vsi trije cartate.

drugič je mnogo lažje kot prvič

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 15:55:34   
caillou
Ne vem no, pri nas pa to nikoli ni bil problem. Očitno imamo dobrega pediatrauser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 16:08:00   
caillou
Pa res ne razumem tega, saj si ti na porodniškem dopustu (varstvo in nega) zaradi novorojenega otroka in ne zaradi starejšega. Jest bi se pa dobro pozanimala o tem. Dvomim da je res tako. Če katera odkrije zakon, ki to zapoveduje, naj ga prosim lepo prilepi.

Mogoče pa ne bi bilo slabo tule malo povprašati.

< Sporočilo je popravil caillou -- 25.1.2008 16:11:35 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 16:15:36   
eva1
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587196,1587196#msg-1587196 

evo link iz mona, kjer odgovarja pediatrinja...

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 16:21:37   
spela77
Sama sem od prvega meseca na bolniški,rizična nosečnost drugič,in je bil naš 3 letni sin bolan pa sem pediatru samo rekla če lahko odpre bolniško za moža in ni bilo nobenega problema.
Tako da jaz mislim da je to res od tega odvisno katrega in kakšnega pediatra imaš,ker če bi bil res zakon tak po moje ne bi šel reskirat,ne vem no,to je moje mišljenje.Če pa res katera najde zakon napisan ki jasno prepoveduje to pa prosim naj ga objavi,bi rada vedela.
Lep pozdrav.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oče na bolniško, mati doma na porodniškem
25.1.2008 16:22:35   
caillou
O, sranje !!!

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?