|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Enolončnice
14.2.2008 8:34:35   
pikecpokec
Mi imamo zelo radi enolončnice, ampak mi počasi že zmanjkuje idej. Tako da - z idejami na plano, prosim!
Predvsem za kakšne s fižolom, čičeriko in ostalimi stročnicami ali pa s kakimi žiti (pšenica, ješprenj, ajdova kaša...).

Hvala!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Enolončnice
14.2.2008 10:13:37   
nuala
1. Skuham ta velik bel fižol.
   Naredim domačo paradižnikovo omako ( čebula, svež paradižnik ali pelati, korenje, česen, sl. paprika, sol, sladkor, poper, začimbe ). Ko je kuhana jo zmiksam s paličnim mešalnikom.
   V paradižnikovo omako stresem kuhan fižol z nekaj vode in narežem notri klobaso, safalado ali hrenovko. Kuham še cca 10 min.
Jemo s kruhom, naslednji dan pa stresem notri kuhane testenine.

To je ena najljubših jedi naše družine, obnese pa se tudi s čičeriko ( jaz dam potem kot začimbo baziliko, za fižol pa timijan ), pazi le, da je dobro kuhana.

2. Na olivnem olju prepražim koščke piščančjih prsi ( prej jih povaljam v moki, da se lepše opečejo in so kasneje mehkejši, nujno pa ni ). Ko so opečeni, dodam drobno zrezano čebulo, premešam, zalijem z vodo, podušim cca 10 min.
Potem, če se mi mudi, vzamem mešano zmrznjeno zelenjavo za mineštro. Začinim, zalijem z vodo in kuham cca 15min.
Če je čas, je zelenjava sveža ( korenje, koleraba, zelena, krompit, grah, stročji fižol, rdeča paprika,... ).

Tudi ta je naš favorit, jemo s kruhom, ostane nam pa ne oz. je naredim toliko, da je za enkrat.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Enolončnice
14.2.2008 10:19:22   
mojsoncek
Za zacetek tole:

1. Juha iz cicerike

Sestavine (za 6 oseb)
* 350 g čičerike (suhe, ki je bila čez noč namočena v vodi)
* 1 srednje velik olupljen krompir
* 5 srednje velikih porov
* 1 žlica olivnega olja
* 1 žlica masla
* 2 drobno nasekljana stroka česna
* sol in poper
* 850 ml piščančje ali zelenjavne osnove (bistre juhe)
* nariban parmezan in extra deviško olivno olje

Priprava
Čičeriko prejšnji večer namočimo in pustimo čez noč v vodi.
Ko se lotimo kuhe pa takole:
namočeno čičeriko splaknemo, zalijemo s svežo vodo, da je pokrita, dodamo poleg na koscke narezan krompir in kuhamo do mehkega (bo kar trajalo skoraj 1 uro, priporočam, da poskusiš trdost čičerike vsake toliko).
Med tem poru odstraniš zunanje liste, dobro operemo in narežemo na koleščke debeline okoli 3 mm. Ko je čičerika kuhana, v ponev daš žlico olivnega in maslo. Segrejemo (ne preveč), dodamo narezan por in česen, ščepec soli in pražimo do mehkega (par minut). Dodamo odcejeno čičeriko s krompirjem te rpražimo še kakšno minutko. NAto dolijemo 2/3 jušne osnove in kuhamo še 15 minut (naj zelo rahlo vre).
Ko je juha kuhana, imate več možnosti serviranja. Lahko jo zmiksate v krem juho, lahko jo pustite tako kot je, ali pa greste po srednji poti - jaz jo odlijem par zajemalk, ostanek precej zmiksam (ne v čisto kremno juho ampak skoraj do tam), nato pa spet vse skupaj zlijem v eno posodo. S preostalo jušno osnovo tudi naredite željeno gostoto (če je za kosilo le ta juha, naj ostane gosta kot enolončnica, drugače pa jo razredčite še z ostankom jušne osnove). Poskusimo in dosolimo ter popopramo.
Juho nalijemo v jušne krožnike / sklečke, potresemo z naribanim parmezanom in pokapamo z extra deviškim olivnim oljem.


2. Fizolova minestra:

Sestavine (za 3 osebe):
Konzerva fizola
Zelenjava po okusu (jaz dam grah, korenje, koruzo)
meso po zelji (ponavadi dam suha rebra, ce pa jih nimam doma, pa zrezem v minestro kaksno hrenovko)
krompir ali kaksni majhni makaroncki

jusna osnova
lovor, poper

Priprava:
Zmiksas fizol (uporabis tudi tekocino), zalijes z jusno osnovo, dodas zelenjavo in zacimbe.
Ce delam s krompirjem, ga dodam, ko zavre, ce pa z makaroncki, pa kaksnih deset minut pred koncem.
Suha rebra dam zraven takoj na zacetku, na kolobarcke narezano hrenovko pa kaksnih 5 minut pred koncem.

A ja, kuham pa cca. 30 minut.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Enolončnice
14.2.2008 12:08:14   
Detece
mmmm...tole čičerikino juho boma pa jaz sigurno skuhala...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Enolončnice
15.2.2008 11:34:04   
labika
mjmsi.
dobre ideje.

Hvala, ker jih delite.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Enolončnice
15.2.2008 11:51:23   
sayuri
DAjte še kaj napisat - preverjeni recepti so najboljši user posted image . Jaz znam kuhat vse, ampak enolončnice so pa vedno brez okusa user posted image . Sploh ne vem, kje polomim user posted image

(odgovor članu labika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Enolončnice
18.2.2008 9:01:08   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

mmmm...tole čičerikino juho boma pa jaz sigurno skuhala...user posted image user posted image user posted image


in kot sem rekla sem jo naredila....Dobra...hvala za recept....moj je prvo sicer malo nos obrno, ampak je vse pojedel in rekel, da je dobro...

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Enolončnice
6.3.2008 14:28:28   
Lia25
http://www.mojirecepti.com/enoloncnice/

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?