|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako izračunajo akontacijo dohodnine med letom?
2.4.2008 14:18:17   
taška30
Mogoče kdo ve? Vsak mesec posebej? Če se ti plača poviša, kaj spremenijo?
Jaz moram letos plačat res ogromno dohodnine in mi ni jasno kako lahko do tega pride, če je bilo vedno do sedaj le plus minus 20€.
Pa nimam nobenih 'posebnih' dohodkov, plača 3 mesece, potem pa porodniška. Plača se mi ni kaj posebej višala, mogoče za kak procent zaradi delovne dobe.

Res je da sem imela za 2 meseca (jan, feb) prijavljenega 1 otroka, v napovedi pa tega nisem uveljavljala, ampak to ne more nanest 800€?!?user posted image

Kako se sploh lahko tako 'zmotijo' pri akontaciji?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako izračunajo akontacijo dohodnine med ...
2.4.2008 17:36:27   
živa
Moja tašča z zelo nizkim nadomestilom plače (10 mesecev) in z malenkost višjo pokojnino (2 meseca) mora plačat ok. 50 evrov. Nas je skoraj na rit vrglo. user posted image

Mene tudi zanima, kako to računajo. Ne vem, kako s tem denarjem sploh shaja, da pa mora še dohodnino plačat user posted image ?

Lp,

živa

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako izračunajo akontacijo dohodnine med ...
3.4.2008 7:33:34   
didikaa
poglejte si dohodninsko lestvico
ko ste od delodajalca doble podatke za dohonino pa si zračunajte je pa tak da večjo kot imaš plačo več dobiš nazaj ... če pa maš minimalno plačo pa še plačaš...tak butasto je naret naš sistem drugače pa se delodajalec ni zmoto pri obračunavanju dohonine za posameznike ker bi drugače z davčne kontaktirali da ni vredu ... oni tud na svojo rit gledajo...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako izračunajo akontacijo dohodnine med ...
3.4.2008 9:30:20   
Enolla
Tukaj je lestvica za leto 2007 http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/stopnje_dohodnine_za_leto_2007/lestvica_za_odmero_dohodnine_in_olajsave_za_leto_2007/



_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako izračunajo akontacijo dohodnine med ...
3.4.2008 11:48:58   
sazi
zračunajte je pa tak da večjo kot imaš plačo več dobiš nazaj ... če pa maš minimalno plačo pa še plačaš...tak butasto je naret naš sistem


Tole ne bo držalo. Sistem je tak, da če bi prejemal samo plačo in bi ti dohodnino v podjetju računali prav in bi bile vse olajšave pravilno upoštevane, ne bi na koncu dobil nič za dopalčat in nič nazaj.
Problem nastane, ker delodajalci (nekateri) stvari poenostavljajo - kakšni ne vejo (vendar dvomim), večina pa zato, da imajo delavci med letom višje neto plače in se na koncu jezijo na davkarijo,m namesto, da bi se na delodajalca, ki jim je namerno med letom plačeval več, da bi zaposleni mislil, da ima višjo plačo.
Tak primer je bil v moji bivši službi - 500 zaposlenih, pa so nas "prinašalo naokrog". Plačo izplačevali v dveh delih. Vsak del je bil toliko manjši, da si padel 1 razred nižje pri izplačilu tega dela, vendar če bi oboje seštel, bi moral plačati več dohodnine. To se seveda konec leta sešteje in si v višjem razredu s premalo plačane akontacije dohodnine.
Isto je z regresom. Praviloma se ne sme odvesti dohodnine od višine regresa - po lestvici, ampak glede na tvoj pričakovani dohodninski razred, in bimoral biti odstotek dohodnine pri izplačanem regresu višji (seveda velja za tiste, ki nimajo že osnovnih dohodkov samo na ravni najnižjega razreda).
No, upam, da ste me razumeli, ker je malo zmedeno napisano.

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako izračunajo akontacijo dohodnine med ...
3.4.2008 13:35:31   
@lina
Če imajo delodajalci kolikor toliko spodoben program za izračun plač, kaj dosti okoli akontacij dohodnin niti ni za čarat,ker program prav razporedi delavca v pravilni dohodninski razred.
Gre res lahko samo za namensko izkrivljanje - dober primer je postavila sazi. Gre za to, da če gledaš posamezno izplačilo, padeš v nižji dohodninski razred, na letnem nivoju pa padeš čez v višjega. Pa regres bi morali obračunati po delavčevi povprečni stopnji obdavčitve, ne pa usekat najnižjo obdavčitev (torej če s plačo padeš npr. v 27%, regres ti pa obračunajo s 16% dohodnino, itak da je potem premalo, a ne?)

taška30, če si otroka dva meseca uveljavljala pri plači, potem pa ne pri letnem obračunu, se ti gotovo lahko konkretno pozna, saj je letna olajšava za enega otroka 2183,76 eur (to velja za leto 2008, nimam pri roki podatka za leto 2007), verjetno pa res ne 800euruser posted image

Pri takih odstopanjih ti res priporočam podrobnejši sprehod po plačilnih listah, boš najbolje videla... Lahko pa da ti veš samo za dva meseca uveljavljanja olajšave, delodajalec ti je pa mogoče otroka upošteval še dlje, npr. 4 mesece, preden so ti umaknili olajšavouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?