|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravilno sedenje
10.4.2008 23:05:14   
Srečic@
Kako otroka pripravimo do pravilnega sedenja in kakšno to je?

Kakšne so vaje?
Hvala.
S.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravilno sedenje
10.4.2008 23:06:43   
Lunc_a
Nobene.Narava že dela  in ko bo čas bo.razen če otrok nima kakšnih "motenj"

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravilno sedenje
10.4.2008 23:18:59   
ZmajTolovaj
Mislim, da je najboljše otroka pustiti, da se sam razvija, omogočiš mu pač primeren manevrski prostor, najboljše na tleh. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravilno sedenje
10.4.2008 23:19:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim, da je najboljše otroka pustiti, da se sam razvija, omogočiš mu pač primeren manevrski prostor, najboljše na tleh. user posted image


Ja.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 7:37:30   
kristinaj
da bi obstajale kakšne vaje za sedenje ne bi vedela. narava naredi svoje in najslabše je silit otroka v nekaj prezgodaj. boš že sama videla, kdaj bo otrok pripravljen. jaz sem našo na kavčb(je trd in ima ravne površine) posadila in ji med nogice dala košaro s ščipalkami, da se je igrala..... to sem začela delat okoli 6m, pri 6,5 pa se je, ko se je na tleh igrala, sama vsedla.....

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 8:11:15   
mihaelao
Pri nas že nekaj časa noče več biti v ležečem položaju - protestira ko ta velika (pa je zdaj stara dobrih 5 mesecev) - tko da jo že nekaj časa posedam na kavč med blazino za dojenje, da ima oporo (za vsak slučaj), pa na gugalniku sem ji naslon malo dvignila. Sicer hoče pa še pri uspavanju sedet ...
Sicer pa bo otrok sam pokazal, kdaj bo pripravljen na sedenje user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 8:45:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Srečic@

Kako otroka pripravimo do pravilnega sedenja in kakšno to je?

Kakšne so vaje?
Hvala.
S.



Po bontonu moraš baje noge prekrižat. Bo šlo?user posted image



(odgovor članu Srečic@)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 10:42:21   
Srečic@
Ja, Nivess, sodobi bonton ti je precej tuj, pa tudi govorica telesa, če veš kaj to je???

Sicer se pa rajši vzdrži PAMETNIH user posted image  komentarjev

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 10:45:58   
Anonimen
V nič ne sili, vse pride prej ali slej samo od sebe. Moj pri 6m ni zdržal 5 sekund samostojnega sedenja, sedaj po 14 dneh pa sedi samostojno v stajici, trenutno že pol ure in se še ni prevrgel.
Da želi sedeti pa sem videla po tem da se je začel s trupom dvigat v zrak in ni več maral ležati.
Vse ob svojem času, eni prej, eni kasneje.

(odgovor članu Srečic@)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 10:48:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ga.Srček

V nič ne sili, vse pride prej ali slej samo od sebe. Moj pri 6m ni zdržal 5 sekund samostojnega sedenja, sedaj po 14 dneh pa sedi samostojno v stajici, trenutno že pol ure in se še ni prevrgel.
Da želi sedeti pa sem videla po tem da se je začel s trupom dvigat v zrak in ni več maral ležati.
Vse ob svojem času, eni prej, eni kasneje.



Srček, saj si lepo napisala, samo ona sprašuje kako naj nauči otroka pravilno sedet.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 10:54:27   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim, da je najboljše otroka pustiti, da se sam razvija, omogočiš mu pač primeren manevrski prostor, najboljše na tleh. user posted image


Ja.


točno tako! ne vem, kje vidite problem v tem, da pustite otroka na tleh, kjer se mu ne more čisto popolnoma nič zgodit (aja, pardon, lahko poje kakšno dlako ali drobtino in je zaradi tega lahko v naslednjem letu kakšen dan manj bolan user posted image ) in se razvija po svoje user posted image  
naš je bil od rojstva dalje na tleh, nič ni protestiral, nič ga nismo z blazinami zalagali, imel je dovolj maneverskega prostora, dovolj vzpodbude za raziskovanje...se je temu primerno razvijal, ker je imel dovolj veliko potrebo po premikanju, po raziskovanju in je ob svojem času začel lazit po tleh, hodit po štirih, se dvigovat ob opori, sedet, hodit ob mizi, ob sedežni, samostojno prehodit od mize do stola ipd. (brez kakršnekoli pomoči)

dajte dojenčka na tla, ne omejujte ga na postelji in obloženega z blazinami na sedežni ali pripetega v stolu/ležalniku user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 10:55:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

IZVIRNO SPOROČILO: ga.Srček

V nič ne sili, vse pride prej ali slej samo od sebe. Moj pri 6m ni zdržal 5 sekund samostojnega sedenja, sedaj po 14 dneh pa sedi samostojno v stajici, trenutno že pol ure in se še ni prevrgel.
Da želi sedeti pa sem videla po tem da se je začel s trupom dvigat v zrak in ni več maral ležati.
Vse ob svojem času, eni prej, eni kasneje.



Srček, saj si lepo napisala, samo ona sprašuje kako naj nauči otroka pravilno sedet.


Hja, ta bo pa težkauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 13:38:17   
Srečic@
Da pojasnim; pravilno sedenje sem mislila, da nima sključene, upognjene hrbtenice, skratka da se pravilno vzravna v celem trupu, posledično v hrbtenici.

Sicer pa imam sinčka na tleh, na trdi podlagi, brez kakršnegakoli zalaganja in podlaganja.

S.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 13:44:19   
Talika19
Na DVD-ju od Vzajemne je prikazano kako lahko vadiš z "zdravim" dojenčkom sedenje. Vsedeš se na tla in daš noge narazen ter vmes posediš user posted image . Z roko ga držiš čez prsni koš potem pa mu daješ igračke na zunanjo stran noge, tako, da se potem on nasloni na tvojo nogo s trebuščkom in poskuša prijeti igračko. Nogice pa mu malo spodviješ, tako kot da bi šel na kolena, čeprav običajno to še ne znajo. Vedno mu gib samo nakažeš in pustiš, da ga sam naredi. In potem ponoviš na drugo stran. Upam, da sem bila jasna, drugače pa poskusi dobiti kje ta dvd, drugače mi piši na ZS in ti ga bom priskrbela.

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 14:23:46   
Srečic@
Talika19 hvala.
DVD sem posodila prijateljici in malo pozabila na to, ona pa verjetno tudiuser posted image . Gram takoj v akcijouser posted image

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 16:11:48   
daisy
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 16:19:30   
pikica86
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim, da je najboljše otroka pustiti, da se sam razvija, omogočiš mu pač primeren manevrski prostor, najboljše na tleh. user posted image


se podpišem

_____________________________

Preden si bil spočet sem te želela, še preden si bil rojen sem te ljubila in komaj si se rodil, bi zate umrla.To je čudež življenja.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 17:50:39   
BARBARA R.
Pozdravljena! Pri nas se še najbolje obnese sedenje na žogi ali pa da ima običajno žogo med nogami, ko sedi na tleh. Refleksno jo z nogami objame in zgornji del telesa zravna.
 
Uspešno telovadbo! user posted image

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pravilno sedenje
11.4.2008 18:39:52   
muck
Mi delamo vaje za "sedenje" (krepitev trebušnih mišic) po naročilu NFT in RA, ima blago hipotonijo in hipermobilnostni sindrom. Vaje so sledeče (da se bo lahko sam držal pokonci):
- ko ga držiš v naročju ali pa sediš z njim, mora obvezno biti naslonjen nazaj (ga z roko nazaj držiš), ne sme biti oprt na noge, noge morajo biti sproščene (s tem, ko bo naprej vleku v bistvu dela trebuh)
- ga daš na veliko žogo oz. balon in ga malo iz ravnotežja "mečeš" - zibaš levo, desno, naprej, nazaj, seveda ga držiš v bokih
- v naročju ali na tleh, ga posediš v "zaprekaški sed" - ne vem kako bi to drugače opisala, in ga tudi malo iz ravnotežja mečeš.
Drugače je pa s sedenjem takole: sedel naj bi, ko se sam postavi v sedeči položaj, prej še ni zrel za to. Tako mi je po kmečko fizioterapevtka rekla. Striktno brez zalaganja in še ne vem česa.


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?