|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koža na rokah
6.5.2008 18:59:33   
Felicita
Pri svojih dokaj rosnih letih zgledajo moje roke trenutno kot bi bila stara 60. po dlaneh so zgubane, suhe, trde, poleg tega pa se mi še na veliko luščijo in to čisto vsako pomlad zadnjih par let. čist boga je tudi koža okrog nohtov, medtem ko zgornja stran dlani še nekako u redu zgleda.
Bla sem pri zdravniku, ki mi je predpisal kremo iz lekarne (nekaj z olivnim oljem), pa ni kej zelo pomagalo. 
Na lastno pest sem poskusla že vse mogoče od karitejvega masla, krem za suho kožo, regeneracijskih krem, celo neko toplo glicerolno oblogo sem poskusla... NIČ! začasno izboljšanje, mogoče par ur, dan, dva in potem spet zategovanje in luščenje.
Reč se je dodatno poslabšala še zadnji dve leti, ker precej delam v latex rokavicah in to kr precej časa naenkrat.
Ma katera kakšen nasvet kako se rešit tega?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 19:43:52   
ona
Če bi poskusila obiskat dermatologa?user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 19:45:28   
Kaliope
ali pa na magnetno resonanco, če si mogoče na kaj alergična

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 19:53:41   
Felicita
alergična sem na cvetni prah in mam na sumu, da je koža na rokah povezana s tem, ker se ponavadi začne ravno v času izbruha prvih simptomov senenega nahoda.
K dermatologu me zdravnik ni napotil, ker je reku da ne bo nič ugotovil - gre samo za luščenje kože, nikoli do krvi, nič ne boli ali kaj podobnega - zgleda kot da je koža spodaj 'pripravljena' na to... kot bi se levila, no user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 19:59:01   
natasarobi
Jaz bi vseeno odšla k dermatologu. Verjetno on mal več ve kot pa splošni zdravnik user posted image

Kaj pa če si alergična na latex, ki je v rokavicah?

Moja mama je imela težavo z luščenjem kože na dlaneh pa se je mazala z ognjičevo kremo in ji je pomagalo. Težava je bila verjertno dost manjša kot tvoja, ampak mogoče bi poskusila še s to kremo (je pa mastna ko hudič).

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 20:01:21   
Anonimen
Jaz bi vseeno odšla k dermatologu.


Enako.

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 20:36:36   
Felicita
natasarobi, sem poskusla z ognjičem, domačo kremo in kupljeno, pa se stanje izboljša za par dni, potem pa spet...
Latex uporabljam 2 leti, težave mam pa vsaj 5 let že, tko da pomoje ni vzrok, verjetno pa samo še poslabšuje reč.
Očitno bo treba res zdravniku zatežit za dermatologa.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 20:39:06   
Anonimen
Meni prihajata na misel dve možnosti, trdovratne glivice, sploh če delaš v rokavicah, roke se potijo, koža ne diha, toplo in vlažno okolje sta idealna za razvoj glivic. Mogoče če bi se mazala s kakšno kremo proti glivicam za kakšen teden, kot je npr. canesten ali lamisil. Meni se je na podplatih pojavljalo luščenje kože, videt je bilo, kot da bi zgornji sloj kože odstopil in potem sem jo z roko potegnila stran kot da bi odpirala kakšen jogurt user posted image user posted image user posted image , brez problemov hočem rečt.
Druga stvar pa mogoče luskavica? Te kaj srbi? Pri luskavici celice kože rastejo hitrej kot zgornja plast kože odmira. Tako se koža debeli, srbi zeeelo in zelo rda se pojavlja na dlaneh.

Je pa to laično ugibanje, na podlagi mojih izkušenj, tako da me ne jemlji za nekega hudega strokovnjaka user posted image . Dermatolog bo kar prabvi naslov. Pojdi spet k dravniku, da ti da napotnico, kar malo positnari.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koža na rokah
6.5.2008 22:07:15   
Naja30
Jaz imam vsako jesen in pomlad tak problem s kožo na obrazu. Sicer se ne lupi, je pa zelo zelo suha in zateguje me. Pomaga mi pa edino krema z ognjičem od bubchen. Preden sem to ugotovila, sem probala malo morje krem za suho kožo, pa ni nič pomagalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?