|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
10.5.2008 9:44:26   
Seven*
Podganca me je navdušila. user posted image

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
10.5.2008 10:21:25   
pikecpokec
Aha. Ni težko, je pa precej dela s čiščenjem zelenjave.

Prepražiš na kocke narezano čebulo, dodaš na kocke narezano zeleno ali rumeno papriko in paradižnik. malo dušiš, nato dodaš kocke melancane (prej pusti kocke nekaj časa v cedilu, da odteče grenek sok) in kocke bučk. soliš, popraš, daš zraven eno vejico rožmarina in kuhaš dokler se ti zdi. pride pa precej veliko tekočine, tako da če hočeš bolj ne-tekoče, ga kuhaj v odkriti posodi, da tekočina povre.

aja, količin ne vem ker vedno delam ''od oka''. Je pa raratouille res faj zadeva ker ga lahko še zamrzneš, lahko ga daš na testenine, riž, kuskus, kot prilogo k zrezkom, zraven jajca na oko, ali pa ga ješ kar tako, s kruhom. njami!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
10.5.2008 10:21:33   
Felicita
ja sem, ampak bolj prosto po prešernu. Ampak pride odlično, sploh poleti...
sestavine:
bučke, paprika (zelena, rdeča in rumena), paradižnik, jajčevci, česen, čebula in provansalske začimbe. Količina je odvisna od količine jedi, ki jo želiš naredit, 'glavna' sestavina so pa paradižniki.
Paradižnike blanširaš in jih olupiš, potem narežeš (pa paziš da ne izgubiš preveč soka; če imaš premalo časa jih pač narežeš in zmečeš v posodo, samo potem boste naknadno pobirali lupine ven user posted image ). Popražiš česen in čebulo, potem pa dodajaš ostalo zelenjavo, narezano na različno velike koščke (moj vrstni red: čebula, česen, paprika (dušiš 15 min); paradižnik in pol začimb (kuhaš 10 min); bučke in jajčevci (kuhaš do konca pokrito, še 25 min, medtem dodaš še ostanek začimb).
Sama sem jo postregla kot juho s kruhovimi kockami (v tem primeru notri pustiš vso vodo, po potrebi še malo doliješ kakšne zelenjavne osnove) ali pa kot prilogo k pečenemu krompirju (potem se reč odcedi oz dušiš odkrito da izhlapi). Lahko jo pa menda ponudiš tudi na popečenem kruhu ali v palačinkah.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
10.5.2008 11:01:30   
nuala
Uh, že velikokrat, ena mojih najljubših prilog za k mesu iz žara ( ga jem kar mlačnega oz. hladnega ). Samo otroka ga pa ne marata, ena redkih stvari ( ker ima notr papriko ).

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
13.5.2008 19:02:42   
kaya2007
kako olupite paradižnik? jaz ga pol stran vržem, če se ga spravim lupit user posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ratatouille - je že katera kdaj kuhala?
13.5.2008 20:31:28   
Felicita
Za par sekund ga potopiš v vrelo vodo - gre lupina kar sama od sebe stran.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...
4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?