|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz pregleda
18.2.2005 10:51:17   
saba
evo mene iz pregleda

ne bom omenila da sem čakala točno 2ure.....

vse je o.k., ultra zvoka pa mi ni delal:( tako da nisem vidla bombončka.

naslednji pregled čez 1mesec in takrat bomo delali trojni presejalni test.
Z G. sva se skupaj odločila da NS ne bom delala, saj je reku da je nezanesljivda je pred kratkim eni punci NS pokazala vse o.k.,ampak da je punca vstrajala še pri trojnem presejalnem in je ta pokazal da je hudo narobe, tako da je punca splavila.

samo toliko, NS odpade, naslednjič pa pride še moj mož zdraven9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa

komaj čakam

lp
saba
Neposredna povezava do sporočila: 1
   iz pregleda
18.2.2005 10:53:29   
kathy
Pozdravljena!
Jaz sem še malo za luno, pa mi prosim povej kaj je trojni presejalni test?

LP:)

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   iz pregleda
18.2.2005 10:58:23   
saba
ultrazvočni pregled in isti dan oddaš kri in ti naredijo preizkave za možnost Dawnovega sindroma

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   iz pregleda
18.2.2005 11:20:09   
Meceno
Punce samo tole je pa že malo preveč , da G. reče da nuhalna ni o.k :zmeden:
Kolikor jaz vem je vsa nosečnost itak lahko riziko in tudi pregledi ali potrdijo 100%ali pa zajeb...sej nimajo veliko izbire !
V glavnem ni nobena stvar 100% in ne bom napisala da poznam kolegico , ki so ji kao rekli , da bo rodila prizadetega otroka , je bilo pa ravno obratno ???
Pa tudi ne , da so ti pregledi slaba stvar , je fino če izveš nekaj kar naše babice ,mame ,... niso imele možnost, ampak glej , tle gor na forumu smo skor vse delale samo N.S. pa smo lahko zaradi tega sam bolj prestrašene !
Pa ti G.:hudicek:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   iz pregleda
18.2.2005 11:24:05   
zvezdyca
Cao! Sem delala presejalni test ravno v torek, ker mi je rekel g. isto kot tebi, pa tudi pri presejalnem testu piše na listu, ki ga moraš podpisati, da ti ne pokaže, ali je tvoj otrok zdrav ali bolan, ampak samo verjetnosti za eno oz. drugo, tako da je zanesljivost ista.

Saba, iz kje iz obale si, če lahko vprašam? Jaz sem iz Izole.

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   iz pregleda
18.2.2005 11:33:15   
bikica30
trojni presejalni test = NS + količina dveh hormonov v krvi, oddani isti dan kot ti delajo NS.
Sama NS zanesljiva cca. 70% (tista punca je bila torej v teh 30%), s krvnim testom se zanesljivost poveča na 90% ali več.
Mislim, da je tako! Popravite me , če ni!
LP :rozica:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   iz pregleda
18.2.2005 11:35:10   
zvezdyca
Ne, ni NS ampak 3 sekundni UZ, kjer samo zmerijo biparentalni (upam, da sem prav napisala...) premer glavice.

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   iz pregleda
18.2.2005 11:59:29   
saba
jaz sem sicer koprčanka, ampak od septembra izolanka.

h kateremu G. pa hodiš zvezdyca

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   iz pregleda
18.2.2005 12:36:12   
saba
tudi jaz tako mislim kot DR. in glede na to da je presejalni test mal bolj ziher kot NS bom ga delala in pač dala tistih 15.000 za pikico.

:kava:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   iz pregleda
18.2.2005 12:58:17   
Meceno
Sej vem da sem smotana , ampak recimo , da nap. na N.S. ugotovijo rizičnost in greste še na trojni presajalni in vam isto povejo in vam svetujejo še amniocentozo , in vse prejšne teste , ki bi jih opravile uvržejo , da ni nevarnosti , kaj bi potem storile ?

Še vedno pa vam roji po glavi da se lahko rodi z D.S., ker vseeno obstaja , možnost , da se rodi en otrok od 3.000 z to boleznijo .


Mislim da :nosecka: sploh nebi imeli !


Se pa strinjam , če ti je to G. predlagal , mogoče je stvar še bolj občutljiva , ker se je to zgodilo eni pacientki od tvojega G. in želi pač narediti čim več preizkav .

Lp :nosecka:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   iz pregleda
18.2.2005 13:06:20   
Lana_s
Mene pa zanima kaj naredite, če vam ugotovijo nevarnost Downovega sindroma? Ali splavite ali vseeno donosite?
Ker meni osebno, pa brez zamere, se zdijo ti testi NS, presajalni testi čisto brezveze in nisem nobenega delala. Zakaj bi se potem vso nosečnost sekirala, če bi pokazali kakšne znake nepravilnosti.
Treba je misliti pozitivno, da bo vse vredu. Se mi zdi, da ginekologi ali kdorkoliže dela te teste samo služijo na naš račun in še potem take cifre postavljajo. 12.000-15.000 !! Če to ni hinavščina.

LP, pa brez zamere, to je samo moje mišljenje.:rozica:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   iz pregleda
18.2.2005 13:27:16   
Meceno
Mal se strinjam , malo ne , tooo je tako kot da bi potem , ko se ti že otrok rodi in je zate najlepši in najboljši ,pa še zdrav povrhu , pa ti zdravniki nap. pri pregledu , kako otrok dojema okolico (pri 4.mesecih) da oceno prav dobro ?????HALO??????

Ampak sej ne pravim ,jaz sem šla (Stara 21.let)vseeno na N.S: , pa mi sploh niti tolarja ni žal , samo žal ni to 100% in isto velja za trojni presajalni test ,ISTO !!!!!!
IZ revije še enkrat !!!!!!

N.S , serodi 1.otrok na 3.000tisoč z DS
3.presajalni test, 1. otrok na 1.500 živorojenih

Odločitev pa je tvoja in samo tvoja , kaj boš naredila !!!!!


Lp:nosecka:

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   iz pregleda
18.2.2005 14:40:34   
saba
jaz sem se odločila za presejalni test, če bo pokazal možnost za D.S. bom pa šla na aminocentezo (ali kako se že reče), kjer ti vzamejo plodovnico, pol pa bomo vidli naprej. Če bo velika verjetnost da ima otrok D.S. (srčno upam da ne in prosim boga da ne) sva se z možem že veliko pogovarjala in oba se strinjava, da v takem primeru naredim splav. Žal je tako, zgleda zelo hladno, ampak je tako. Imam v sorodstvu tako bolano osebo in je zelo hudo, zeeeeeellllllo, za njega , za starše in za vse.


moje mnenje, sicer pa vsaka odloča zasa.

lp
saba

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   iz pregleda
18.2.2005 18:33:08   
zvezdyca
Cao! Saba, jaz imam dr.Naumovskega v Luciji.

(odgovor članu saba)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?