|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanjski problem
15.5.2008 13:36:12   
Lolypop
Za stanovanje ki ga imamo v najemu nam konec meseca poteče pogodba in lastnik je stanovanje prodal. Zdaj moramo ven. Toda kam?
Na občini so nam rekli naj se prijavimo na razpis za neprofitna stanovanja, ki bo enkrat konec meseca (ta cajt pa ), na Centru za socialno delo nas mrtvohladna pošlje na občino. A Center res nič ne ukrepa v takem primeru?
Resno smo začeli razmišljat, da bi šotorili pred mestno hišo, pa nam nej kej zrihtajo. user posted image
A lahko tri članska družina res ostane dobesedno na cesti in noben nč ne ukrene? Sej drgač nam finančno ne gre tako slabo, no pa neke bogatije tud ni.

_____________________________

Carpe diem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 13:39:33   
Anonimen
odpri Salamonov oglasnik. Boš 100% našla kakšno najemniško stanovanje, vsaj za prehodno obdobje.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 13:52:01   
kristinaj
ni enostavno........ kdaj ste pa izvedeli, da je lastnik stanovanje prodal in morate ven?????   že takrat bi morali iskati...... hitro na agencije, salomonca in poiskat kaj drugega primernega.......

držim pesti

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 14:19:30   
Lolypop
U bistvu smo ceu cajt vedli, da imamo pogodbo do konc maja, ampak prej smo padeljševali za 3 mesce, včeri smo pa zvedli, da nam ne bo podaljšal.
Iščemo sto na uro, ma v našem kraju zaenkrat nč ni.
A pa socialna res nima kej narest? Sploh ne razumem.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 14:22:56   
sazi
Kje imate pastalno bivališče? Kedr če ga nimate tam, potem res ne vem, zakaj bi socialna morala reševati vaš problem? Pa nočem biti zajedljiva, ampak take probleme vsi rešujejo sami. Iz kje pa si, da se v vašem kraju nič ne oddaja (da ne bo pomote, vem, da za nekaj krajev ni nobenih oglasov, tako da čisto možno).

A pa socialna res nima kej narest? Sploh ne razumem.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 14:45:28   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Kje imate pastalno bivališče? Kedr če ga nimate tam, potem res ne vem, zakaj bi socialna morala reševati vaš problem? Pa nočem biti zajedljiva, ampak take probleme vsi rešujejo sami. Iz kje pa si, da se v vašem kraju nič ne oddaja (da ne bo pomote, vem, da za nekaj krajev ni nobenih oglasov, tako da čisto možno).

Stalno bivališče imava prijavljeno pri starših (vsak pri svojih). Kaj pa je to pomembno? Sej starši me pri teh letih niso dolžni več preživljat, njega pa še manj. K našim ne moreva - je že dost gužva, mojo bivšo sobo so itak predelali v nekakšno skladišče, če drugega ne najdeva nas bo pod streho vzela tašča.
Torej socialna nas lahko dobesedno pusti na cesti? Torej nam ne pripada niti socialno stanovanje?


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 14:53:58   
ona
V glavnem ne upaj na nobeno državno institucijo,njih prav briga kje boš živel,resno!
je žalostno,ampak,če se sam ne znajdeš,ti noben ne bo pomagal!
Zato kar v akcijo iskanja stanovanja,pa veliko sreče!user posted image

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 15:26:35   
sazi
Stalno bivališče imava prijavljeno pri starših (vsak pri svojih). Kaj pa je to pomembno?


Res upam, da ne misliš, da te kaj kritiziram, ampak samo razlagam situacijo. Namreč če imate drugje prijavljneo stalno bivališče je s starni države za vas preskrbljeno - imate kje biti - če me razumeš. Zdaj da bi na vrat na nos kar neko socialno stanovanje dobili ni za upat. Tudi ti razpisi za neprofitna stanovanje se zelo vlečejo - najprej, preden je razpis, potem ti pa lahko dodelijo stanovanje, ki je še v gradnji in bo vseljivo šele čez več kot 1 leto. Ostane vam samo, da preiščete vse oglase za vaš in za okoliške kraje - vsaj z prehodno obdobje, potem boste pa iskali nekaj bolj dolgoročnega.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 15:55:27   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Res upam, da ne misliš, da te kaj kritiziram, ampak samo razlagam situacijo. Namreč če imate drugje prijavljneo stalno bivališče je s starni države za vas preskrbljeno - imate kje biti - če me razumeš.

Ne jemljem kot kritiko, ampak me res zanima koliko na dnu moraš bit, da ti ta našaljuba država kej pomaga (ja sej vem, pomagat si morš sam).
Nisem bla še v podobni situaciji, zato sprašujem vas, ki imate mogoče kaj več znanja ali iskušenj.
Teoretično - kaj pa če se odjavim? Potem bi bla brez naslova user posted image . A potem bi kej ukrepali?


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 16:18:21   
mika
a z novim lastnikom se ne da nič dogovorit, mogoče bi vam podaljšal za nekaj časa, dokler ne najdete drugega stanovanja.

lahko pa si žleht in ne greš ven...sicer sama tega ne bi naredila, ti bom pa napisala en primer.

od mojega prijatelja podjetje v katerem dela je imelo v lasti eno staro hišo. tja že par let ni nihče šel, tako se je med tem časom noter naselil nek moški. uredil si je stanovanje in tam živel. iz podjetja so klicali na policijo in so jim neuradno rekli, da naj zazidajo okna in vrata, da ne bo mogel več noter, ker če grejo po uradni poti preko sodišča, bo trajalo min dve leti za deložacijo.

pač en neprimeren predlog...enostavno ne greš ven, dokler ne najdete drugega stanovanja. ampak potem si lahko na hrbet navlečeš še stroške sodišča in odvetnikov

zato imajo nekateri najemodajalci raje študente

< Sporočilo je popravil mika -- 15.5.2008 16:19:53 >

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 16:21:32   
mika
Teoretično - kaj pa če se odjavim? Potem bi bla brez naslova . A potem bi kej ukrepali?


če se ne motim se odjaviš s tem, ko se nekje prijaviš za stalno prebivališče

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 16:51:09   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: mika

a z novim lastnikom se ne da nič dogovorit, mogoče bi vam podaljšal za nekaj časa, dokler ne najdete drugega stanovanja.

lahko pa si žleht in ne greš ven...sicer sama tega ne bi naredila, ti bom pa napisala en primer.



Noče nam povedat kdo je bo novi lastnik (da je menda ena ženska, si se ločuje in potrebuje prostor), ker smo stanovanje mi opremili, in smo novim lastnikom hoteli ponudit, če bi oni kej kupli. Pa noče povedat.
To da nebi šli ven pa mi je kr mal huda. Tega se pa ne grem. Če bi imela kakršnokoli pravno podlago za to bi si še upala, ker je pa to nelegalno in nemoralno - niti slučajno (nej u mwajmi stili user posted image ).
Ma po moje se pa lahko odjaviš kr tko. In če mene vržejo iz hiše kjer sem prijavljena (kar oče lahko naredi, ker je on lastnik) je po njihovih paragrafih zame še vedno poskrbljeno???
Ma k*** pa taka država!
U glavnem, upam da smo našli garsonjero (ki je tudi relativno poceni), držte pesti, da še ni oddana.



_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 17:04:30   
Abra
Naslednjič pa nujno pogodbo s trimesečnim odpovednim rokom. Če bi najemala preko kake normalne agencije, bi to to itak v pogodbo napisla. Tebi enomesečni rok, lastnik ti mora pa odpovedat vsaj 3 mesece prej... in tako kratkoračno podaljševanje tudi ni ok. Poskusi si dobit čimbolj dolgoročno za več let, ven greš lahko vedno, tebi pa lastnik do takrat ne more odpovedat.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 17:43:40   
Anonimen
Naslednjič pa nujno pogodbo s trimesečnim odpovednim rokom. Če bi najemala preko kake normalne agencije, bi to to itak v pogodbo napisla.


Ja, tocno tako. Zdaj je, kar je, cimprej v akcijo iskanja novega stanovanja. Za naslednjic pa obvezno pogodba z moznostjo prijave zacasnega bivalisca.

(odgovor članu Abra)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 18:28:02   
Lolypop
Garsonjera oddana user posted image , smo bli prepozni.
Ja, odpovedni rok, ma mi smo sklepali pogodbe za tri mesce, vsakič posebej (menda 10 dni odpovednega roka). Dve leti smo tako natezali. Bo dobra šola za naprej.



_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 20:40:43   
Kaliope
meni bi se zdelo čudno že to, da bi dve leti lastnik hotel podaljševat pogodbo za 3 mesece - tega se jaz sploh ne bi šla ... očitno ga je imel že skoz namen prodat. Je pa res na vas, da si poiščete pravi čas stanovanje, sploh če veste, da imate pogodbo samo za 3 mesece. Upam, da vam uspe.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanjski problem
15.5.2008 20:52:45   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

meni bi se zdelo čudno že to, da bi dve leti lastnik hotel podaljševat pogodbo za 3 mesece - tega se jaz sploh ne bi šla ... očitno ga je imel že skoz namen prodat. Je pa res na vas, da si poiščete pravi čas stanovanje, sploh če veste, da imate pogodbo samo za 3 mesece. Upam, da vam uspe.

Ma ne, sej on bi naredu pogodbo tud za eno leto, sam bi mogli tud tolk vnaprej plačat, pa nismo meli za skeširat tolk keša. Ni sposoben sestavt pogodbe, da bi mi mesečno plačeval. ma, bomo pa pr tašči u sobci potrpeli kak mesec. Še dobro da je tko dobra, da nas vzame pod streho.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 7:51:24   
arsha
Ste Romi?

No, potlej imate šanse za zastojnska stanovanja user posted image , drugače pa vas bo kempiranje pred mestno hišo pripeljalo kvečjemu v deželno blaznico...

Najemniško bo treba, kaj čmo...

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 8:18:51   
Anonimen
Stanovanj, ki jih oddajajo, je toooliko, da jih lahko izbiraš. Sploh pa, če niste ravno reveži, kakor praviš. Vćasih pa je potrebno malce stisniti zobe, plačati kakšen euro več ali pa se preseliti kakšen kilometer dlje iz dotakratnega okolja. Imeti streho nad glavo je prioriteta - kje je ta streha in kakšna je, pa pride na vrsto šele za tem. Tako, da - kakor so rekle moje predhodnice - Salomonov oglasnik in Internet, pa imaš stanovanje do naslednjega tedna. Samo ne preveč komplicirat. Na državo se pa ne zanašaj, če nisi Ciganka. Sem tudi jaz že pomislila, da bi šla na UE, se opredelila za Ciganko in si spremenila priimek v Strojan. Ampak sem ugotovila, da raje delam po 12 ur na noč, sem sama svoja gospa in nikomur ne polagam računov. Pa čeprav moram za to velikokrat stisniti zobe. Se splača, verjemi.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 8:58:17   
Lolypop
user posted image user posted image user posted image   ne, na žalost nismo Romi. Če bi bli sploh nebi imeli tega problema.
Ja Plemenita, stanovanj je ogromno, v našem kraju jih pa kot zgleda ni, oziroma so ampak niso za oddajo (niti za prodajo, ker vsi šparajo za otroke, vnuke, ki živijo v Ljubljani, Nemčiji, Ameriki). Živimo v luknji, ki so jo naši vrli občinski možje v zadnjih desetih letih zafurali do konca user posted image .
Ven iz te luknje pa ne gremo, ker je povsod samo še dražje.
Če mož nebi mel tko dobre službe bi že zdavnaj spakirali malo južnije, tja do Črne gore.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 8:59:27   
Anonimen
Če ima mož tako dobro službo, potem pa sploh ne razumem, zakaj ste najemniki. Zakaj potem stanovanja ne kupite?

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 9:04:12   
lemavrica
Brez zamere ampak zakaj bi vam socialna morala pomagati, če niste socialni problem. Žal vsak ki mu stanodajalec odpove stanovanje ni za na socialno. Si pa poiščite stanovanje v kakem bližnjem kraju, marsikdo se moram malo dlje voziti v službo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 9:05:55   
Anonimen
Ja - da bi karkoli lahko sploh pričakovali, kaj šele dobili od države, bi vam moralo za začetek iti tako slabo, da mož ne bi imel tako dobre službe. Za nadaljevanje pa bi morali biti pripravljeni na kompromise - državna stanovanja so, kjer so. Ne morejo jih premakniti v kraj, v katerem bi vi želeli biti. Da bi szidali hišo vam na čast, pa bi morali res biti Cigani. Tako, da - kakor sem rekla - z dobro službo se da najeti marsikaj.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 9:23:01   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Če ima mož tako dobro službo, potem pa sploh ne razumem, zakaj ste najemniki. Zakaj potem stanovanja ne kupite?

Si narobe razumela, ne dobro plačano službo, dobro (dober urnik in delovni pogoji). Tolk dnarja pa nimamo, da bi kupovali, zaenkrat še ne. Vsaj pri nas so v zadnjem letu cene nepremičnin narasle za skor 100%, pa smo totalno bogu za hrbtom. Če bomo meli kej svojga bomo raje zidali, ker bo ceneje.

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Brez zamere ampak zakaj bi vam socialna morala pomagati, če niste socialni problem. Žal vsak ki mu stanodajalec odpove stanovanje ni za na socialno. Si pa poiščite stanovanje v kakem bližnjem kraju, marsikdo se moram malo dlje voziti v službo.

Še nismo socialni problem, s prvim pa bomo, ker bomo ostali brez strehe nad glavo (no, sej nam bo tašča posodla sobco, tko da za prvo silo bo). Za se vozit iz drugega kraja v službo pa potegne še dodatne stroške (avto, gorivo, čas).
Pa jst sem imela v mislih občinska neprofitna stanovanja, ne državnih.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanjski problem
16.5.2008 10:02:06   
smigli
Iz prebranega sklepam, da niste socialni problem, kar pomeni in je tudi logično, da ste sami krivi za nastalo situcijo. Pogodba za eno leto najema, nikakor ne pomeni enoletnega predplačila. Sociala je namenjena z pomoč ljudem, ki so v hudih finančnih stiskah, ne pa mladim družinam, ki bi svojo odgovornost rade prenesle na druge.
Sama sem najemnica in verjemi, d imam veliko izkušenj s tovrstno problematiko. Sami smo se dolžni osveščat in le tako se lahko zavarujemo pred takimi situacijami.
Brez zamere ampak malo ste si sami krivi, ker ste slepo verjeli, da bo se bo že nekako isteklo vam v prid.
Oglasnik v roke in veselo na delo, pa srečno pri iskanju.

lp 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?