|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kontaktne leče
22.5.2008 8:44:16   
honey
Že dalj časa nosim kontaktne leče, za pavzo vmes pa očala. Zdaj imam nek vlažilni gel za oči na principu umetnih solz, v navodilih pa piše, da ga ne smem uporabljati istočasno s kontaktnimi lečami. Ne vem, kaj je pol finta tega gela? Jaz ga rabim zato, ker imam presuhe oči. Ali mogoče katera ve, zakaj se ne sme uporabljati sočasno gela in leč? Škoduješ očem ali lečam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kontaktne leče
22.5.2008 14:30:02   
Mišni
Po mojem lečam.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kontaktne leče
22.5.2008 14:59:35   
Balonchy
Povej ker gel je?
Večina gelov se ne uporablja s KL, ker jih obarvajo rumenkasto.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kontaktne leče
22.5.2008 15:23:00   
kajajaka
kupi kakšne druge "umetne solze" za vlaženje oči.
Jaz sem jih uporabljala, samo ne vem več kako se imenujejo. Bom se poskušala spomnit imena. Ni bilo nobenih težav z lečami.
Sicer pa npr. na morju, ko se mi zaradi slanega zraka hitreje sušijo oči in nimam pri sebi solz... enostavno leče ven vzamem, jih navlažim s tekočino za leče in nazaj v oko vstavim. Pa še ni bilo problemov. Uporabljam mesečne leče Zeiss in tekočino Solo Care Aqua. (tudi ta Aqua pomaga, da se ne sušijo očke...) LP

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kontaktne leče
22.5.2008 17:13:59   
Anonimen
Kajajaka, pa te potem oči nič ne bolijo? Jaz imam za čiščenje leč Aosept, v katerem je vodikov peroksid in sem enkrat fleke po čelu od barve spravljala stran s to tekočino (ker kao peroksid topi barvo, pa ni bilo učinka) in me je peklo ko sam vrag. Tako da v oči tega sploh ne bi dajala. Jaz si leče navlažim s sterilno fiziološko raztopino, za oči imam pa ene umetne solze, ne vem katere, bi morala pogledat.

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kontaktne leče
22.5.2008 20:00:36   
Pobalami
Mislim, da je ta aosept poseben s tem peroksidom. Zato pa ima drugačno škatlico za shranjevanje. Večina tekočin je za shranjevanje in izpiranje ista in naj ne bi dražila.

Po mojem mnenju je gel močnejši vlažilec in uniči leče, ker maši pore in leča ne diha. Ugibam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kontaktne leče
23.5.2008 8:33:50   
puncica
Aosepta niti podrazno ne smeš dajat v oči oz. da bi leče s tem sprala in jih dala v oči, uh, me kr zmrazi. Zato pa imam jaz solo care, ki pa ne draži oči in si lahko tako če imaš kakšno malo nitko na leči hitro umiješ in ponovno noter vstaviš.

Za gel pa ne vem, ker ga ne uporabljam.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kontaktne leče
23.5.2008 11:15:50   
Anonimen
Aja, nisem vedela, da so druge tekočine narejene drugače. Jaz imam ene special leče zaradi dioptrije in mi v poštev pride samo aosept pa še eni dve podobni čistili.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kontaktne leče
23.5.2008 11:41:43   
karmy
aosept je večino namenjeno tistim ki leč nimajo in kukr jzt vem je to za utrujene oči?user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kontaktne leče
23.5.2008 11:56:27   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

aosept je večino namenjeno tistim ki leč nimajo in kukr jzt vem je to za utrujene oči?user posted image


Se motiš!

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kontaktne leče
23.5.2008 12:01:00   
Anonimen
Aosept je tekočina za čiščenje trdih in poltrdih leč, ki deluje na podlagi čiščenja s pomočjo vodikovega peroksida. V poseben etui se vstavi leče in natoči to tekočino, ki se potem v 6. urah (čez noč) nevtralizira v vodo in kisik, ta nevtralizacija pa leče čisti. Videt je kako mehurčki izhajo ven user posted image .
Zato sem spraševala kajajajo, ker je ta tekočina kar močna in zagotovo ni za v oči user posted image . Druge tekočine za čiščenje pa očitno delujejo na drugačen način.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kontaktne leče
27.5.2008 10:09:02   
Abbott
Aosept je res pasji. Enkrat sem dala prej (mislim, da kakšne pol ure) leče v oči in sem mislila, da bom umrla. Sem se solzila in solzila, pa oči so me pekle. Jaz pravim, da nič preveč improvizirati glede oči - ni v redu.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kontaktne leče
27.5.2008 10:22:29   
bodoča
Bom kar tu vprašala. Kako je z lečami na morju ali v bazenu? Jih moraš dat ven, preden greš v vodo ali se lahko normalno kopaš z njimi?

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kontaktne leče
27.5.2008 10:36:59   
Balonchy
Če se ne boš potapljala brez maske in gledala pod vodo + malo pazila na valove (na morju) in štrofanje jih imaš lahk komot v učkah!

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kontaktne leče
27.5.2008 13:00:31   
Abbott
Ja, brez problema. Samo pazi, da ne odpreš oči pod vodo - potem ti bodo ušle...

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?