|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za vegetarjance nevem
25.6.2008 19:01:30   
nanč
Imamo predviden piknik in bomo pekli na žaru.Ker imamo enega vegetarjanca nevem kaj ponudit zraven?Recimo kake bučke sem mislila s sirom in česnom.Še kak predlog?

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za vegetarjance nevem
25.6.2008 19:05:32   
Anonimen
Ekola, nekaj mojih izkušenj iz leto in pol trajajočega vegetarjanstva...
 
pečene bučke/malancane
zelenjavna nabodala z sojinimi koščki
vegetarjanske hrenovke (Špar)
vegetarjanske pleskavice (Špar)
krompir v oblicah(cel krompir neoljupljen(le umit) ovit v alu foljo in dan pod oglje na žaru) z omakami
pečene paprike
...

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za vegetarjance nevem
25.6.2008 19:07:08   
Anonimen
Pozabila napisati- obstaja tudi sir za peko na žaru, vendar ni to neka gurmansko dobra jed- vsaj zame ne!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
25.6.2008 19:07:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za vegetarjance nevem
25.6.2008 19:15:47   
nanč
Ja,seveda morš mislit tud na vege.Za vse povabljene je treba poskrbetuser posted image .Zanimivo,nisem vedela,da obstajajo tud vege hrenovke in pleskavice?!user posted image Fajn!In najlepša hvalauser posted image aja..za ta sir sem že slišala ja,samo si me zdaj fajn spet spomnila,juhu!!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za vegetarjance nevem
25.6.2008 20:04:22   
Anonimen
krompir v oblicah(cel krompir neoljupljen(le umit) ovit v alu foljo in dan pod oglje na žaru) 


Ali pa samo pecen krompir narezan na rezine.

Od celega zara mi je ta del najljubsi. Mljask.
Nisem vege.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za vegetarjance nevem
25.6.2008 22:07:45   
Anonimen
Jaz sem vegi,pa imam najraje krompir na pikniku,itak pa potem pase zraven se tono paradiznikove solate.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 6:17:41   
Hope2
Če jejo ribe, pol ni problem. Poleg postrvi na žaru lahko narediš tudi nabodala. Npr očiščen škampov repek, rezina bučke, kocka ribjega fileja, češnjev paradajz, kocka ribe, bučka, škamp. Nabodala daš v marinado iz olivnega olja, česna, soli, rožmarina, lahko tudi limonina lupinica. Zgledajo zelo fensi, dobri so, pa še ostali posežejo po njih. Pol maš še polnjene lignje, ki jih napolniš z lovkami in malimi repki škampkov, plus začimbe.

Rezine malancanov spečeš na žaru in v njih zaviješ pol kolobarčka mocarele in pol kolobarja paradajza. Lahk pa samo zložiš na malancan rezino paradajza in rezino mocarele, pa okrasiš z baziliko

Pri siru moraš pazit, ker ni vsak sir za na žar.

Tudi to-fu lahko spečeš na žaru, samo ga prej moraš obvezno marinirat.

Od zelenjave pa mi damo na žar: bučke, rdečo papriko, malancane, šampijone, čebulo....

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.6.2008 6:27:54 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 9:17:15   
kokoska007
ne obremenjuj se z vegetarijncem. mi jemo vse, razen mesa. in smo vedno siti. peč pojemo več solate, več krompirja, .... bučke bodo pa marali tudi marsikateri mesojedi, ni pa nujno, da jih jedo vsi vegetarijanci. jaz npr ne maram malancanov.
ne kupuj vege-hrenovk, ker ne poznam nobenega, ki bi to plastiko maral. in tudi tofuja raje ne, če ga ne znaš dobro pripravit.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 9:54:35   
nanč
no mislim,da krompir prevladujeuser posted image Dajmo krompir,na 100 in en načinuser posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 10:14:06   
honey
Meni osebno je najboljši Olimski sir za žar - pa nisem vegi, ampak mi zelo sede in ne manjka na nobenem pikniku pri nas. Jaz ponavadi za mojo sestro kar ta sir kupim, kakšne bučke popečemo in ji damo malo sira gor, drugače pa je solate, krompir, kruh... Ne delam kakšne hude panike zato, ker je vegeterijanka.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 21:48:33   
skuštrana
vegetarjanske hrenovke (Špar)
vegetarjanske pleskavice (Špar


Vse, samo tega ne user posted image Te vegi klobase so tako fuj, da je joj...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za vegetarjance nevem
26.6.2008 22:10:53   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

Pozabila napisati- obstaja tudi sir za peko na žaru, vendar ni to neka gurmansko dobra jed- vsaj zame ne!


Sir za na žar (Olimski ali pa še boljše grški Haloumi , upam, da sem prav napisala) je odličen.
Vsekakor precej bolj gurmanska jed kot vegetarijanske hrenovke, sorry.

Sicer pa vse vrste zelenjave na žaru, bučke, melancane, koromač, bukovi ostrigarji, tudi treviški radič na žaru prelit s tržaško omako je zelo dober. Pa obvezna je popečena polenta. Pri nas jo običajno za vegije zmanjka, ker jo napadejo mesojedci.
Pri nas gre dobro v promet tudi fižol s porom, po Jamievem receptu - pride podobno kot prebranac.
Mah, sploh ne vidim problema, vegetarijanci jedo v bistvu vse, samo mesa pač ne. Pa saj verjetno tudi za mesojede na pikniku ne postrežete samo mesa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Priredite otroško koktejl zabavo
Brezalkoholna koktejl zabava bo najbolj navdušila starejše otroke in najstnike, pa tudi najmlajši se bodo razveselili sr...
Recept za dojenčke: Sladek krompir
Danes je glavna sestavina sladek krompir, recept pa je prilagojen za začetek uvajanja in nadgrajen za osemmesečnika in e...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?