|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:10:46   
r1ta
Kot verjetno vsi otroci ima tudi moja deklica lesene kocke vseh barv: rumene, rdeče, oranžne, zelene, modre in barva naravnega lesa. Ko se igra si jih rada stlači za bodi, vendar vedno najdem tam le kocke modre barve. Zakaj?user posted image user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:11:58   
ZARA
Modra ji je všečna barva?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:19:30   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Modra ji je všečna barva?


Možno, čeprav si nisem nikoli mislila, da lahko leto in pol staro dete favorizira kocke po barvi. user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:20:32   
kristinaj
ji je že všeč modra.........

nečak ko gre v bar vedno naroči, kozarec vode, 2 cukrčka in modro slamico.... če ni modre je na vrsti zelena in rdeča....... in ko ga vprašaš kakšne barve želi to pa to je vedno modra prva in nato ostale dve :=)

pri nečakinji je bilo vse rumeno, naša je pa še premala da bi se na barvo osredotočila user posted image

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:25:00   
Freycha
Moja tamala še ni bila stara eno leto (mislim, da je imela 10 ali 11m), ko je vedno v roke prijela le modro žogico. Pa je imela še zeleno in pink in še eno barvo, ampak ne, ona je vedno modro. Če pa te ni bilo, pa zeleno.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:48:46   
Anonimen
a si mogoče slučajno pomislila, da so ji modre najbolj všeč user posted image

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 10:55:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Kot verjetno vsi otroci ima tudi moja deklica lesene kocke vseh barv: rumene, rdeče, oranžne, zelene, modre in barva naravnega lesa. Ko se igra si jih rada stlači za bodi, vendar vedno najdem tam le kocke modre barve. Zakaj?user posted image user posted image


morda pa ima ta modra kakšne skrivni znak gor, kaj pa vem, kakšno šifro ali kaj podobnega. Ali pa morda drugače diši. Daj malo to preveri.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:13:27   
Jessy
Tudi moja je že zelo dolgo mahnjena na modro barvo. Vse hoče, da je modro, čeprav se zadnje mesece odpira še za druge barve.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:14:52   
bumerang
Modra je še super, kaj pa, če bi bila črna?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:29:40   
r1ta
Kako pa je s simboliko barv pri otrocih? Ima katera kaj znanja o tem?

Ja, da ji je všeč bo verjetno držalo, čeprav kot sem že rekla nisem pričakovala, da že favorizira barve. Morate vedeti, da nismo vse tukaj na RR psihologinje, pedagognje, jasnovidke in nasploh nadnaravne ženske. Mene zanima zakaj prav modra barva in pomen le-te. 

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:32:02   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Modra ji je všečna barva?


Možno, čeprav si nisem nikoli mislila, da lahko leto in pol staro dete favorizira kocke po barvi. user posted image

Po barvi in obliki... Nas je sel z enajstimi meseci v vrtec in drugi dan uvajanja je zacel iz skatle zbirati (med "kockami" razlicnih barv in oblik) samo rdece kvadre. Ko je zmanjkalo rdecih kvadrov je sel presaltal na rdece valje. Medtem ko so vsi ostali samo grebli po skatli in razmetavali user posted image .


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:34:00   
Anonimen
ja pol pa tko vprašaj, sej veš, da nismo jasnovidne user posted image

Pomen modre barve: je barva miru in harmonije, zato deluje izredno sproščujoče. Je barva zrelosti, razumskosti, visokih vrednot, natančnosti, sposobnosti… Je med bolj priljubljenimi. Nekoč je veljala za tipično žensko barvo. Modro pohištvo (denimo kavč) se priporoča osebam s stresnim vsakdanom in tudi zmanjšuje apetit. Modra simbolizira oddaljenost, prosojna modrina optično veča prostor. Mnenja o vplivu modre na človekovo fiziologijo so še deljena. Pospeševala naj bi izločanje adrenalina in insulina, upočasnjevala ritem srca in umirila dihanje. Opazovanje modre barve pomirja centralno živčevje, omogoča pa tudi dobro koncentracijo, včasih tudi sanjavost. Najpogostejši odtenki modre so: azurna/nebesno modra (plemenitost, ekstrovertiranost), ledeno modra (estetika, tradicionalnost, priljubljena je v puberteti), pastelno modra (nežna, sentimentalnost, nega), mornarsko modra (zvestoba, zanesljivost, zaupanje), temno modra (polnost, vrednote, pripadnost), indigo/ultramarin (altruizem, naklonjenost).

Mogoče pa mala potrebuje nekaj adrenalina user posted image

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:35:47   
Anonimen
Pa še nekaj kopiram od strička gugla:

Modra spada med osnovne barve. Njej nasprotna je rumena barva, zmes obeh pa je zelena, ki združuje lastnosti obeh.  V naravi je razprostranjena v sinjini neba, ki se odslikava v vodi. Simbolika modrine: modrost, inteligentnost, nesmrtnost, neskončnost, globinskost, vzvišenost, poduhovljenost, mistika. Njene psihološke asociacije: jasno, sveže, lahkotno (barva atmosfere), prozorno, zračno, oddaljeno, tiho, mirno …  Fiziološki učinki modrine: umirja srčni utrip, zmanjšuje ritem dihanja, pomirja, spodbuja k umski aktivnosti, introspekciji, zbranosti, usmerja navznoter - pravijo ji barva miru in počitka. Kot signalna barva opozarja. Njen karakter: konzervativen, aristokratski, vzvišen, poduhovljen, odmaknjen, introspektiven. Za to barvo se odločajo predvsem politične, socialne in versko duhovne organizacije. Zaradi bogate simbolike in odmaknjenosti privlači umetnike.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 11:43:49   
r1ta
O hvala kafetka!

Naj omenim, da barv v našem stanovanju ne manjka in ravno prostor, kjer se igra s kockami, je kombinacija modre in bele barve.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 12:54:08   
Anonimen
Ko se igra si jih rada stlači za bodi,


Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 12:58:03   
lenika
Naš ima pa najraje rdečo. Kaj pa to pomeni?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:03:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image


Mogoče vidi mamico, ko si tlači robčke za modrc? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:05:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Ko se igra si jih rada stlači za bodi,


Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image


Da barvo tudi občuti, ne samo vidiuser posted image Sej vemo, da ima otrok "oči na prstih", vse kar vidijo morajo občutit. Mogoče mu je barva res tako všeč, da jo želi imeti tesno ob sebi.

Jz ko sem bila majhna sem z vsako novo stvarjo ki je bila "moje" barve, hodila spat. Enkrat sem šla spat z (novimi) škornji...Tko da...Sicer vsak po svoje ampak otroci morajo barve ne samo videt ampak tudi občutit user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:05:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image


Mogoče vidi mamico, ko si tlači robčke za modrc? user posted image


Mamica ima take joške, da rabi dva modrca, da ji jih držijo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:06:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image


Mogoče vidi mamico, ko si tlači robčke za modrc? user posted image


Mamica ima take joške, da rabi dva modrca, da ji jih držijo.user posted image user posted image user posted image


Blagor tebi, jz rabim dva modrca, da sploh izgleda kot da imam joškeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:19:20   
r1ta
Ma kakšni robčki ljuba duša!? Komaj najdem modrc, ki mi je tipi topi prav! Tako da tole ne bo držalo. Prej bi rekla, da si moja mini madam stlači za bodi kocke zato, da ima trebuh kot mami user posted image . Pa nisem noseča! Mogoče pa res hoče občutit modro barvo... user posted image  

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:24:59   
Šarki
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Ve o barvah, jaz pa vprašam v čem je point tlačenja za bodi? To je naš isto delal nekaj časauser posted image


Mogoče vidi mamico, ko si tlači robčke za modrc? user posted image


Mamica ima take joške, da rabi dva modrca, da ji jih držijo.user posted image user posted image user posted image


mogoče je pa vidla mami ko si stalno joške nazaj za modrc popravljauser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 13:29:45   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: tanchi
mogoče je pa vidla mami ko si stalno joške nazaj za modrc popravljauser posted image


To bo!!!!!user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
22.7.2008 15:57:11   
Anonimen
Naša pa začne najprej z rdečo, naredi stolp iz kock rdeče ali roza barve, vse druge pusti pri miru, v vrtcu je šla še po eno škatlo kock samo zato ker je v prvi zmanjkalo roza kock. Pa ko te lesene kocke pospravlja tudi najprej pospravi eno barvo in kocke ene oblike in tako naprej.....
tlačenje za bodi- vsaj v našem primeru je bilo zato, da ji kdo ne bi vzel (verjetno iz vrtca), pa zraven je govorila: to je moje! in si tlačila za bodi.

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Barva kock oz. kje je tu logika?
23.7.2008 16:20:21   
Paštetka
Sem zdaj malo brskala po dnevniku mojega malčka in noter piše, da imajo lahko malčki eno barvo rajši od druge.

Za modro piše:

Je barva MErkurja in Urana. predstavlja mir in tišino, resnico, zvestobo in iskrenost. Ima pomirjevalni učinek. malček ima potreben mir in tišino in pusti, da se vse zgodi samo od sebe. dovzeten je za vzpodbude iz okolice.


Če ti še kaj pomaga. Če pa katera želi, pa lahko prepišem še za kakšno drugo barvo. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?