|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vožnja v natikaćih
4.8.2008 17:49:44   
zvesta
Evo, danes me je nekdo želel prepričati, da je vožnja avtomobila prepovedana in kazniva, če si obut v natikače ali cokle ali kaj podobnega.

Jaz se seveda nisem dala prepričat, a mi sedaj tretja oseba trdi isto.

A ve kaj veste?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 17:51:54   
Anonimen
Menda je kar res to. Tudi bulerji so vmes.user posted image

Jaz pa tako rada vozim v japonkah.user posted image

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 17:56:00   
zvesta
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Menda je kar res to. Tudi bulerji so vmes.user posted image

Jaz pa tako rada vozim v japonkah.user posted image


Ma, sem zdaj vmes iskala po Zakonu o cestnih predpisih, pa na prvi uč nisme nič našla o tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 18:03:40   
Anonimen
Saj pravim, nisem 100%, sem pa že slišala o tem.
No, mene ne ustavi, da ne bi vozila v natikačih.user posted image

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 18:07:26   
Zamima
Bo kar držalo, to je meni fotr rekel, pa je poklicni šofer, on itak nikol ne vozi v natikačah, jaz pa kar rada z japonkami user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 18:17:06   
SANDY
Me pa prou zanima kje to piše...v ZVCP -ju zih ne hehe to ni res. Res pa je da ne smeš s pustnimi maskami vozit
user posted image

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vožnja v natikačih
4.8.2008 18:43:55   
Maxica
No, Sandy me je potolažila, ker jaz pa tudi celo poletje vozim v natikačih.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vožnja v natikačih
4.8.2008 19:01:13   
mehurčica
Sem pred kakim tednom na Cityju ravno o tem poslušala. In ni prepovedano. Baje piše samo, da more bit primerna obutev. Je pa res, da včasih ob kakih nesrečah ugotavljajo, če je res bila primerna obutev. Jaz dostikrat peljem v Tevah, v japonkah bolj redko. 

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vožnja v natikačih
4.8.2008 19:13:15   
nejcko
Jaz v coklih nimam popolnoma nobenega občutka, zato v njih ne vozim nikoli oz. si jih sezujem. V natikačih pa ni panike.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 19:36:14   
zvesta
IZVIRNO SPOROČILO: SANDY

Me pa prou zanima kje to piše...v ZVCP -ju zih ne hehe to ni res. Res pa je da ne smeš s pustnimi maskami vozit
user posted image


Aha, to je strokovno mnenje... Hvala...

Kje pa piše o primerni obutvi?

Za maske sem pa vedela.

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:00:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Evo, danes me je nekdo želel prepričati, da je vožnja avtomobila prepovedana in kazniva, če si obut v natikače ali cokle ali kaj podobnega.

Jaz se seveda nisem dala prepričat, a mi sedaj tretja oseba trdi isto.

A ve kaj veste?



prepovedana ni, ni pa priporočljiva. Če pa je vzrok za nesrečo neprimerna obutev pa stroške morebitne povzročitve nezgode kar lepo plačaš sam.

Tudi na Triglav ni prepovedano iti v natikačih, ni pa priporočljivo. Če pa zdrsneš alpa gleženj zviješ si pa sam GRS plačaš. Logično a ni?



(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:01:12   
SANDY
v nobenem členu ne piše v koliko cm petah lahko voziš..user posted image

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:02:59   
SANDY
matilda vrjem mi da je ogromno planincev v teniskah in sandalih hod po hribih - vidla na lastne oči, pa še noben ni plačal. Kar nekaj ni z zakonom prepovedano, je dovoljeno. Pol pa že sam veš kakšen občutek je vozit v izbrani obutvi.

(odgovor članu SANDY)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:08:25   
zvesta
Ja, saj... če imaš občuek. Sama vem, da sme prih nekaj mesecev po tem, ko sme naredila izpit, vozila v enih in edinih čevljih, v katerih sme pač imela občutek.

Danes pa lahko vozim z večino čevljev ali natikačev. Imam pa ene teniske, ki so nemogoče za vozit, če imajo mokre podplate. In ene japonke, ki se mi vsakokrat zataknejo, ko spustim gas ali bremzo. Posledično tteh dvojih v avto ne obuvam.

Sem se pa še 3 leta nazaj v avtu vsak dan preobula poleti, ker v natikačih nisem znala vozit.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:08:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SANDY

matilda vrjem mi da je ogromno planincev v teniskah in sandalih hod po hribih - vidla na lastne oči, pa še noben ni plačal. Kar nekaj ni z zakonom prepovedano, je dovoljeno. Pol pa že sam veš kakšen občutek je vozit v izbrani obutvi.


verjemi pa tudi ti meni, da jih veliko v šlapah vozi, pa še nobeden ni plačal. Bili pa so opozorjeni, če so bili "zaloteni"user posted image . Morebitno škodo materialno ali nematerialno pa v obeh primerih nosi vsak posameznik sam.

(odgovor članu SANDY)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:09:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Imam pa ene teniske, ki so nemogoče za vozit, če imajo mokre podplate.



jz isto user posted image

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:12:12   
Anonimen
no, da pa ne bomo odkrili tople vode:

Odgovor: Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP) nikjer ne predpisuje obleke ali obutve za vožnjo avtomobila, torej vožnja z natikači ni prepovedana. Leon Keder, predstavnik policije za odnose z javnostmi, pa pojasnjuje, da je tako početje lahko v nasprotju s prvim odstavkom 72. člena ZVCP, ki pravi, da voznik med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševal njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila. Če torej policist ugotovi, da neprimerna obutev (natikači) zmanjšuje zmožnost obvladovanja vozila, oziroma ugotovi kršenje omenjenega člena, lahko v skladu s četrtim odstavkom istega člena voznika kaznuje z globo 83,46 evra. Ne glede na ZVCP pa policija svetuje, da ste med vožnjo primerno obuti, natikači pa med to obutev ne sodijo. Obuvalo se namreč lahko sname z noge in zagozdi pod pedal zavore ali sklopke in s tem prepreči pravilno ukrepanje voznika v morebitni kritični situaciji, kar lahko povzroči nesrečo. Vira: ZVCP, policija

< Sporočilo je popravil *Matilda -- 4.8.2008 20:13:16 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:15:10   
Anonimen
Natikaci oz. sandali/japonke ipd. so prepovedani edino v avtosoli in na glavni voznji.

Jaz zdaj vozim tudi v japonkah, ampak ne v presirokih in to samo, ce res nisem planirala, da bom vozila ali pa zadnjic sem peljala samo 1km od nas v japonkah. Ima sestra itak ene cevlje vedno v avtu, ce se je treba preobut.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:23:08   
SANDY
Prepoved uporabe določenih naprav ali opreme
72. člen
(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena sme voznik, razen kandidat za voznika, ki ga učitelj vožnje uči vožnje motornega vozila, in kandidat za voznika, ki vozi osebni avtomobil v spremstvu spremljevalca, med vožnjo telefonirati, vendar le ob uporabi v vozilo vgrajene naprave za prostoročno telefoniranje ali brezžične slušalke za eno uho, če mu pri tem ni treba fizično upravljati telefonskega aparata. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

(4) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik oziroma učitelj vožnje motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.


No tole je točno iz zakona, kjer se ne omenja obutev. In če tega ni v zakonu, ne moraš nekoga štrafat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vožnja v natikačih
4.8.2008 20:39:11   
lelaval
da more bit primerna obutev.


Pri nas tako le svetujejo. Je pa v nekaterih drugih državah zakonsko prepovedano vozit v natikaćih, petah in podobni obutvi.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:40:09   
Anonimen
Očitno si lahko vsak po svoje razlaga našo zakonodajo. Vse je napisano tako ohlapno, potem pa kakor se komu dvigne...



(odgovor članu SANDY)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:46:28   
SANDY
ma ne Matilda, kar piše v zakonu oz podzakonsih akth tist velja, kar pa je priporočljivo pa pač ni mus. Nekateri znajo bolj vozit v gojzarjih nekatere pa v 10 cm petkahuser posted image
Jest še nisem imela primera na šihtu da bi prišlo do PN zaradi neprimerne obutve..je pa vse možno.
Itak da se pa vse spreminja skos..je bil 1.5 sprejet nov ZVCP UPB5, je že NUB 6 na sceni..tko da **** pa teli k pišejo zakone..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 20:56:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SANDY

ma ne Matilda, kar piše v zakonu oz podzakonsih akth tist velja, kar pa je priporočljivo pa pač ni mus. Nekateri znajo bolj vozit v gojzarjih nekatere pa v 10 cm petkahuser posted image
Jest še nisem imela primera na šihtu da bi prišlo do PN zaradi neprimerne obutve..je pa vse možno.
Itak da se pa vse spreminja skos..je bil 1.5 sprejet nov ZVCP UPB5, je že NUB 6 na sceni..tko da **** pa teli k pišejo zakone..



Če prebereš gornjo razlago predstavnika za stike z javnostjo iz MNZ,  tvoj citiran 72. člen ZVCP-ja in tvojo razlago, pa če vključiva še mojo razlago, potem nekaj ne gre skupaj ane?  Zato...čigava razlaga zakonske določbe je torej pravilna? ....Vidiš, kako si lahko vsak (policaj) po svoje razlaga, ne.

(odgovor članu SANDY)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 21:23:25   
SANDY
jest sem ti citirala direkt iz zakona..drgač pa vrjem, ne morš si določenih stvari kr tko mal po  domače razlagat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vožnja v natikaćih
4.8.2008 21:35:52   
Anonimen
v natikačah baje ne smeš vozit, v tevah lahko, pa tudi bos ne smeš vozit, kazni so pa baje tam okrog 100e, tako so meni rekli kakšno leto nazaj v avtošoli.

(odgovor članu SANDY)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?