|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pa spet krediti
12.9.2008 1:44:41   
Olivija
... men se že čisto meša od vseh bank in kreditov in se moram vsaj tukaj mal razpisat.

Ko sem mislila, da sem že nekaj pogruntala, me je tip na NLB totalno zmedel (trdil je, da je EURIBOR fiksen in se samo njihov pribitek spreminja user posted image  - mogoče pa res?)

Še najbolj ugodno ponudbo nama je dal Hypo in hkrati tudi najmanj komplicirajo (ne zahtevajo dodatnih hipotek, baje jim bo zadostovala samo moja mini parcela).

Zdaj bi morala imeti samo še kakšno dobro poznanstvo na Evropski centralni banki -  da mi pove, če nameravajo v roku enega leta kaj bistveno znižat obrestno mero in še nekoga, ki bi mi malo prerokoval, kako se bo gibal CHF.user posted image

Sva pa dobila tudi ponudbo za fiksno obrestno mero in to za dobo odplačevanja 20 let, pa niti ni tako pretirano visoka.

Zdaj si bova pa vzela mal časa za premislek ... ker pa itak gradbenega dovoljenja še vedno ni! user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 12.9.2008 1:45:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pa spet krediti
12.9.2008 8:54:05   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Zdaj bi morala imeti samo še kakšno dobro poznanstvo na Evropski centralni banki -  da mi pove, če nameravajo v roku enega leta kaj bistveno znižat obrestno mero user posted image

Sva pa dobila tudi ponudbo za fiksno obrestno mero in to za dobo odplačevanja 20 let, pa niti ni tako pretirano visoka.



nisem lih s evr.centralne banke, ampak tole o znižanju obrestne mere skor dvomim glede na dogajanje.
glede fiksne o.m. so pa nam rekl da se splača če je kredit le za par let, na daljše obdobje pa se niti ne splača.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pa spet krediti
12.9.2008 8:56:48   
cofek
tudi midva se loviva med raznimi krediti in se ubijava kateri je bolj ugoden. Kot jaz vem (moram pa priznati da nisem glih doma v ekonomiji) se spreminja euribor, pribitek je pa fiksen. Ker imaš več variant po katerih se računajo obresti - 3, 6 ali 12 mesečni euribor + pribitek.

No, očitno je pa odvisno od referenta na katerega naletiš, ker nama ponudba od Hypota še zdaleč ni ugodna, pa ko sem bila tam na razgovoru sem se počutila kot da sem na policiji in imam lučko naperjeno v glavo - ne smem reč, saj je bil prijazen, sam zadeve, ki jih je hotel vedet so pa "tu mač". In ko sem šla na SKB sem se počutila čist drugače, ker je bila gospa res prijazna in me je čist drugače obravnavala. no, zgrešila sem temo.

Sva se pozanimala pri nekomu, ki se pa spozna na ekonomijo in tudi on ni bil odločen kateri kredit je bolj ugoden - fiksna obrestna mera al euribor+x prebitka.user posted image
Sicer je res da je trimesečni euribor vedno malce nižji kot 6- mesečni, vendar če pogledaš letno si vedno bolj ali manj na istem.

saj veš kako je: če bi bil vedež ne bi bil revež....

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pa spet krediti
12.9.2008 19:37:42   
Anonimen
da mi pove, če nameravajo v roku enega leta kaj bistveno znižat obrestno mero in še nekoga, ki bi mi malo prerokoval, kako se bo gibal CHF.


V roku enega leta skoraj zagotovo ne bo nizja, 100% pa ne bo bistveno nizja.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pa spet krediti
12.9.2008 22:06:44   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: cofek



No, očitno je pa odvisno od referenta na katerega naletiš, ker nama ponudba od Hypota še zdaleč ni ugodna, pa ko sem bila tam na razgovoru sem se počutila kot da sem na policiji in imam lučko naperjeno v glavo - ne smem reč, saj je bil prijazen, sam zadeve, ki jih je hotel vedet so pa "tu mač". In ko sem šla na SKB sem se počutila čist drugače, ker je bila gospa res prijazna in me je čist drugače obravnavala. no, zgrešila sem temo.




To me pa spominja na lansko povpraševanje. Svetovalec na Hypotu je bil res čuden, še tako sunkovito je krilil z rokami. Letos sva se pa pogovarjala z drugim gospodom in ta je bil res zelo strokoven in naju je že skoraj prepričal.
Gospa na SKB je bila pa tudi za pohvalit. Pravzaprav imam letos, razen NLB, zelo dobre izkušnje. user posted image

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pa spet krediti
12.9.2008 22:07:35   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

da mi pove, če nameravajo v roku enega leta kaj bistveno znižat obrestno mero in še nekoga, ki bi mi malo prerokoval, kako se bo gibal CHF.


V roku enega leta skoraj zagotovo ne bo nizja, 100% pa ne bo bistveno nizja.


To si tudi jaz mislim, so pa danes zasedali finančni ministri EU in izrekli so se proti znižanju obrestne mere.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pa spet krediti
13.9.2008 16:04:51   
Anonimen
Svetovalec na Hypotu je bil res čuden, še tako sunkovito je krilil z rokami. Letos sva se pa pogovarjala z drugim gospodom in ta je bil res zelo strokoven in naju je že skoraj prepričal.


Kar precej je odvisno od tega, kako se z nekom "ujames".
Cena je na koncu lahko se najmanj odlocilen dejavnik...

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?