|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dirkališče
25.8.2008 13:11:52   
totimato
Rori je mlad rdeč dirkalni avto, ki ima na pokrovu številko 1 in živi na dirkališču Srebrna steza. Rad pomaga drugim, obožuje zabavo, je poln energije in vedno dobre volje. Ima velikega oboževalca - mojega sina.
In tako, pokupli smo vse Rori junake kaj se jih je dalo kupiti (razen Sisi, ki jo lovim po eBayu), ampak dirkalniki svojega doma niso imeli. Tako sva se najprej skupaj, nato pa samo jaz, lotila izdelave dirkališča.

Ker zadeva ne bo aktualna dolgo, je izbran material preprost: karton, barve, belo lepilo, sledi kaširanja.

V prvem koraku sem ocenil koliko prostora v dnevni sobi smo pripravljeni žrtvovati in pridobil kartonsko podlago (sploščena škatla, obe strani zalepljeni, da se ne ločujeta). V želji, da mu predstavim pojem planiranja, sva z barvico narisala kako bi naj dirkališče izgledalo. Par dni smo skupno rezali in lepili karton na podlago in na narisano šablono. Izgledalo je takole:

user posted image

user posted image

Mogoče bo koga zbodla situacija v spodnjem desnem kotu. Tisto so sledi prilepljenega drevesa, ki ni prenesla testiranja (igranja).


Drevo smo nanovo posadili. Naslednji korak (sin je bolj gledal) je bil zapolniti manjše luknje in grbine. To sem storil s mešanico moka:sol:voda v takšnem razmerju, da je bilo podobno kitu. Ni se obneslo najbolje (na cesti, bankine) je pa lepo zapolnilo karton (ograja). Nato sem vse poškropil s plastjo razredčenega belega lepila, da je celotno dirkališče postalo trdnejše.

user posted image

user posted image


Nekaj stvari sem pokaširal, da sem dosegel zapolnitev nekaterih delov, dosegel ponekod večjo trdnost in dodal ponekod malo teksture. S kaširanjem se tudi izdelal grmovje.
Tako. osnova je tukaj, lahko pričnemo z barvanjem. Asfalt je siv, oz. temen. V risanki je rožnat, kar glavni gradbeni izvajalec (jaz) ni odobril. Nismo želeli, da bi prevladovala morbidno siva, zato sem cestišče pobarval srebrno. Uporabil sem šprej, kar se je izkazalo kot napaka (ampak ne huda), saj se kasneje tempera na nekaterih mestih ni hotela dobro prijeti.

user posted image


Izvajalec gradbenih del je nadaljeval z barvanjem dirkališča, uporabljena tempera:

user posted image



Moram povedati, da je v tej točki stvar postajala precej težka, saj je naročnik gradbenih del zelo vztrajal pri konstantnem testiranju kvalitete gradnje in nekajkrat niti ni dovoljeval, da se barva posuši. Dogodki s SCTjem in določenim predorom očitno škodijo vsem v gradbeni panogi. Po nekaj sanacijah sem izdelal tudi nalepke določenih elementov, ki sem jih na dirkališče prilepil (gasilni aparati, škatla z orodjem, plakati na garaži, oznake za dirkalnike v garaži in delavnica, vrata na drevesu). Na koncu sem celotno dirkališče pošprejal z brezbarvnim mat lakom (odlično se zaščitijo nalepke in tempera) - 2 sloja. Pa še trdnost se poveča.

user posted image

user posted image

user posted image


Edino kaj še manjka je krošnja drevesa, ki pa mora biti izdelana kot pokrov, saj v tem drevesu prebiva zajec z rolko (viden kako se na drevo naslanja) in precejkrat gre v in iz njega...

Naknadno bo še dodano pristajališče za helikopter - kot nalepka na drugem delu strehe garaže - Heli že čaka v omari, na bližajoč rojstni dan.

Pri izdelavi sem si precej pomagal s: http://www.roarytheracingcar.com/



Na kakršna koli vprašanja bom z veseljem odgovoril.

lp

< Sporočilo je popravil totimato -- 25.8.2008 13:12:42 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dirkališče
25.8.2008 13:52:16   
Jančika_
Vprašat nimam kaj, ti pa čestitam za tole zadevo. Super si zgradil, bravouser posted image .

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dirkališče
25.8.2008 22:12:59   
alička
Super! user posted image user posted image user posted image

Lahko jih začneš izdelovati za prodajo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dirkališče
25.8.2008 22:29:20   
Anonimen
Moram povedati, da je v tej točki stvar postajala precej težka, saj je naročnik gradbenih del zelo vztrajal pri konstantnem testiranju kvalitete gradnje in nekajkrat niti ni dovoljeval, da se barva posuši. Dogodki s SCTjem in določenim predorom očitno škodijo vsem v gradbeni panogi.


user posted image user posted image

Full dobro dirkalisce in komentarji tudi user posted image

(odgovor članu totimato)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dirkališče
26.8.2008 13:55:24   
totimato
Hvala, dame, za vzpodbude user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dirkališče
1.9.2008 13:32:28   
Li Ann
waw čestitke!!!
jaz sem na amazonu gledala prav rori dirkališče! super je!
mogoče bomo pa sami kaj ustvarjali :)

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dirkališče
4.9.2008 8:34:55   
honey
Uau user posted image user posted image user posted image  Sicer sem vse prebrala, kako si ga naredil, ampak žal nimam blage veze, kako bi se tega lotili sami user posted image  Je pa enkratna zadeva!

(odgovor članu Li Ann)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dirkališče
4.9.2008 8:49:14   
Marogica
Čestite, ati. SUper izgleda.user posted image

SEdaj me samo zanima, kdo se bo več igral, naročnik gradbenih del ali izvajalec?user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dirkališče
4.9.2008 8:52:14   
ZARA
Super, takoj patentirat zadevo. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dirkališče
16.9.2008 21:09:52   
totimato
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Čestite, ati. SUper izgleda.user posted image

SEdaj me samo zanima, kdo se bo več igral, naročnik gradbenih del ali izvajalec?user posted image


Bo kar naročnik gradbenih del, izvajalec je sedaj končno prišel na štih pri vlakecu Tomažu. Končno se mi je "obrestoval" nakup akumulatorskih baterij user posted image

< Sporočilo je popravil totimato -- 16.9.2008 21:10:20 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dirkališče
17.9.2008 15:05:42   
Lenny
user posted image  Super user posted image
Če moja škrata vidita te slike, ti bom morala plačati za odkup licence user posted image

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dirkališče
18.9.2008 14:44:19   
Ribica **
Ful dobro! Bom kar na vrh prilepila user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?