|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 20:43:59   
sonchek
Pozdravljene...mene pa nekaj zanima...
Kakor jaz vem naj se ne bi določene hrane uvajalo pred enim letom,..mleko, svinjino, med..in še druge stvari...
Ampak naša gre v vrtec in kokr jaz vem tam jejo že skoraj vse...
evo tukaj vam pripnem njihov jedilnik...

-jasli-

PONEDELJEK
ZAJTRK: ajdov kruh, medeno maslo, bela kava, grozdje
KOSILO: golaž, polenta, stročji fižol v solati, sadna kupa
POP. MALICA: rogljiček, alpsko mleko

TOREK
ZAJTRK: koruzni kosmiči/hrustki, mleko, banana
KOSILO: čista juha, pečen piščanec, pire krompir, kuhana zelenjava v solati
POP. MALICA: slive, PZ kruh

SREDA
ZAJTRK: graham kruh, piščančja hrenovka, alpski čaj z medom, sadni jogurt
KOSILO: ričet s zelenjavo, skutini štruklji, 100% pomarančni sok
POP. MALICA: sojin kruh, sadna skuta

ČETRTEK
ZAJTRK: mlečen riž, slive
KOSILO: ohrovtova juha, puranji zrezki v smetanovi omaki, kus-kus, rdeča pesa
POP. MALICA: biobombeta, breskovi nektar

PETEK
ZAJTRK: graham kruh, alpski sir, bela kava, rezina hruške
KOSILO: goveja juha, kuhana govedina, pire krompir, sladko zelje, 100% jabolčni sok
POP. MALICA: navadni jogurt, keksi

Otroci imajo na voljo neomejene količine vode in čaja.


To bo pri nas, čez mesec dni...pri nas še ne je alpskega mleka..a to pomeni, da je fajn če ga začnem kr uvajat, al kako?
Jaz tega sploh ne razumem..pa med user posted image user posted image user posted image ..
jaz sem res čist zmedena....user posted image




_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:04:16   
ajtak
hej sonchek, nas ze je oz pije alpsko mleko, svinjino in jajca, ter seveda vse ostalo... meda se ni probal, enako cokolade, gob in morskih sadezev. Jaz mu dam isto kar mi jemo in ravno zaradi vrtca ne kompliciram prevec, raje sama sprobam, da vidim reakcijo kot da bi prisel domov ves pikast pa nebi vedla od cesa.
Uvajat zacneva 13.10., ojoj samo se 11 dni user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:09:42   
buček
mi smo ze od 10 m na hrani 1 letnika. cisto brez problema.ker gre drug teden v vrtec ji zadni mesec  dajem hrano podobno kot v vrtcu. (imamo tudi njihov jedilnik doma)

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:42:24   
Nana Liza
Sonček kaj pa če probaš glede alpskega mleka najprej kakšen gres. Jaz mu ga že dajem kakšen mesec. Samega alpsekega mleka pa mu tudi še nisem dala.



(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.10.2008 21:42:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu buček)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:49:25   
sttj
Mi še nismo stari niti 11 mesecev pa jemo že vso gosto hrano,jesta enako kot mi,na srečo nista na nič alergična.Ne vem zakaj tako komplicirate zaradi tega,pa ne mi zamerit,samo na vprašanja odgovarjam.Vprašaj babico kaj so jim včasih dajali za jest,domače mleko,sicer razrečeno,ne vem zakaj ne bi otrok jedel alpskega.Moja imata najraje domači gris,žgance,mislim,da mlečne kašice niso tako zdrave kot to.Čimprej začni  z  vso hrano in vso srečo.

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:53:30   
Naja30
Ja, v vrtcu je pač tako, da ponavadi kar vse začnejo jest. Saj so dovolj stari. Mogoče če bi jim rekla, ji ne bi dali, ampak jaz mislim, da je brezveze komplicirat.

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 21:58:30   
Tisana
Ja, v vrtcu je pač tako, da ponavadi kar vse začnejo jest. Saj so dovolj stari. Mogoče če bi jim rekla, ji ne bi dali, ampak jaz mislim, da je brezveze komplicirat.
 To, kolikor vem, ni možno, ker moraš še zaradi alergij prinesti zdravniško potrdilo, da otrok dobi potrebno dieto. Se pa čisto strinjam s tem, da je smo mame lahko precej zmedene, ko otroci pri 11 mesecih v vrtcu dobijo na krožnik čisto vse, po drugi strani pa iz vseh strokovnih virov - pisnih in ustnih - kar kričijo v nas, kaj vse otroku ne smemo dati jesti do 1. leta starosti user posted image user posted image user posted image  Definitivno je potem najbolje ne komplicirati in otroku že doma ponuditi vso hrano, da vsaj veš, na čem si.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
2.10.2008 22:15:46   
tintin
Naš je skoraj vse, razen svinjine, medu (evo, danes je 1.jedel medolino), kravje (sicer ne alpsko, ampak navadno) mleko že od 8m. dalje. Sicer mleka ne pije, ker ga še dojim, ga pa dajem v kašice....Jedel je že tudi ribo, pa zadnjič tudi pleskavico iz mešanega mesa.
Itak gre pa v pon. v vrtec, tam bo dobil vse po spisku.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
3.10.2008 8:32:16   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Ja, v vrtcu je pač tako, da ponavadi kar vse začnejo jest. Saj so dovolj stari. Mogoče če bi jim rekla, ji ne bi dali, ampak jaz mislim, da je brezveze komplicirat.
 To, kolikor vem, ni možno, ker moraš še zaradi alergij prinesti zdravniško potrdilo, da otrok dobi potrebno dieto. Se pa čisto strinjam s tem, da je smo mame lahko precej zmedene, ko otroci pri 11 mesecih v vrtcu dobijo na krožnik čisto vse, po drugi strani pa iz vseh strokovnih virov - pisnih in ustnih - kar kričijo v nas, kaj vse otroku ne smemo dati jesti do 1. leta starosti user posted image user posted image user posted image  Definitivno je potem najbolje ne komplicirati in otroku že doma ponuditi vso hrano, da vsaj veš, na čem si.

..sej ne da hočem komplicirat..ampak enostavno drugače ne gre..naša p. pravi tako...seveda ,ker je strokovna oseba, se nekako probam držati njenih navodil...ampak očitno to ne gre...user posted image user posted image user posted image ..no vsaj v našem primeru ne...se pravi bomo začeli kr vse po malem jesti...pa bo kar bo...

hvala vam za odgovore...



_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana po enem letu in vrtec
3.10.2008 9:54:27   
Naja30
Ne pravijo zastonj, da otroci, ki so od prvega leta v vrtcu, jejo skoraj vse po spisku in niso toliko izbirčni. user posted image

Tisana, vem da je treba prinest potrdilo, misla sem tako, da če rečeš vzgojiteljici in je pač toliko dobra, da te upošteva in mu določene hrane ne daje. Včasih se da zmenit.

sonchek, ne vem kaj naj ti rečem glede strokovnosti P, če vsak drugače reče? user posted image  Malo se moramo tudi na svoj občutek zanest. Če bi jaz poslušala P, bi moja hčerka jedla GH pri 4m, tako pa sva začeli malo pred 6m. Na žalost vsak pove drugače.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?