|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odpadanje cvetov
31.10.2008 7:41:24   
mala zirafa
Orhidejo imam en mesec, bila je polna cvetov, sedaj pa jih ima borih mogoče 10.user posted image user posted image Zalivam jo enkrat na teden, tako da jo namočim v lonec in potem odcedim.Stoji poleg okenske police na južni strani.Ta druga orhideja (druga sorta) pa mi zelo lepo uspeva, je pa malo bolj izpostavljena svetlobi.
Kaj je razlog?kaj potem naredim če mi odpaejo vsi cvetovi?Jo je treba kaj rezat?
Hvala in lp.

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 2.11.2008 10:31:53 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 7:57:52   
blaža
zalivaš jo preveč, ker je dovolj enkrat na dva tedna, lahko so ospadli cvetovi , ker si jo premikala, ( če si jo dobila sedaj v dar, se je selila), v bližini Orhidej ne smeš imeti sadja, ker ti popolnoma zgnije, zaradi zorenja sadja, ne sme niti imeti niti malo vode, v  lončku katerem stoji.

Upam, da si si kaj pomagala, če je tle kakšen izmed razlogov

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:00:20   
mala zirafa
Joj prej pa sem jo dala ven na dež, da jo malo poškropi.V prejšnjem postu sem prebrala, da če ji odpadajo cvetovi, da ima premalo vode.Pa tudi konice listov ji rjavijo.zato sem jo postavila na dež, seveda le za nekaj časa.
Je prav da jo dam nazaj not?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:00:27   
OliveOyl
Jaz sem jih imela v dnevni na oknu,cvetele so kot nore,kar naenkrat konec.Zalivala sem jih enkrat tedensko pa nič.Pol mi je pa kolegica predlagala,da naj jih preselim v kopalnico,ker je dosti vlage tam.Tisi štrclji so se posušili in odpadli(rezati ali trgati jih ne smeš),zrasli so novi,pripela sem jih nazaj.Da ti vidiš kako cvetijo,zalijem jih bolj poredko,ker pozabim nanje.user posted image Ti bo katera druga kaj več povedala.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:01:35   
OliveOyl
Na dež jih ne smeš dajat-vsaj mislim,ker so preveč občutljive.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:07:40   
blaža
lahko jih daš na dež, ni pa potrebno in ne drži, da ima premalo vode!!! Raje jih škropiš enkrat na teden samo z razpršilko in namočiš enkrat na dva tedna. Ni razlog, če odpadajo cvetovi, da nima vode, sploh pa če listi rjavijo, prej obratno, čeprav se to čudno sliši, ker je lih obratno od drugih rastlin.

Če bi ti stala namočena v vodi, bi ti začeli listi rjavet in bi ti zgnila. Najverjetneje, so ji odpadli cvetovi, ker je menjala prostor.

Režeš ne nič, dokler je vejica zelena, če pa se totalno posuši, lahko odrežeš proč. iz zelene vejice lahko spet požene nastavek za cvetove.

pusti jo lepo na miru in ni važno, če so ji odpadli cvetovi. ko bo prišla k sebi, bo spet pognala, če jo boš pravilno negovala.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:13:37   
mala zirafa
Hvala lepa vsem.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 8:17:21   
mala zirafa
Sedaj sem jih dala not in imam občutek da so se obema cvetovi prerodili.Hočem reč niso več tako suhi, sploh od one brižne.user posted image
lp

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odpadanje cvetoc
31.10.2008 21:44:53   
RoZala
Ko ti bo pa odcvetela, pa jo daj ven iz okrasnega lončka, da bodo korenine na svetlobi (saj je posajena v prozornem lončku?). Kmalu bo začela poganjat novo steblo čisto na novo ali pa iz starega stebla.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odpadanje cvetoc
1.11.2008 8:19:52   
mala zirafa
Hvala, rozala, spet sem nekaj novega izvedela.Bom poizkusila.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odpadanje cvetoc
3.11.2008 9:36:30   
zaljubljena23
se pridružujem predhodnicam, nekatere orhideje so zelo občutljive na spremembe temperatur, zelenih stebel ne rezat, ker bodo pognali novi popki, suha pa lahko brezskrbi odrežete


< Sporočilo je popravil zaljubljena23 -- 3.11.2008 9:37:40 >


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Počitniško varstvo
Michonne RR

Ali je bil vaš otrok vključen v kakšno počitniško varstvo med poletjem?

Da (39%)

Ne (61%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!