|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:28:29   
Pia67
Malček sem brskala po sorodnih temah, vendar, če se kaj slučajno spremenilo (pri naši zakonodaji nikoli ne vešuser posted image ) se obračam na vas z naslednjim vprašanjem.
Konec februarja 2009 se mi izteče enoletna pogodba. Najbrž mi je ne bodo podaljšali, avgusta pa naj bi se mi začela porodniška. Pri zadnjem delodajalcu sem torej delala 12 mesecev. Pred tem pa sem en mesec dobila nadomestilo iz zavoda (januarja 2008 sem ostala za en mesec in pol brez zaposlitve).
Mi avgusta pripada "porodniška"? Če bo, vem, da se vzame povprečje zadnjih 12 dohodkov ali iz del. razmerja ali iz nadomestila za brezposelnost.
sklepam tudi, da bom nadomestilo za brezposelnost dobila le za zadnjih 12 mesecev (nadomestilo bo najbrž le za 3 mesece), saj sem imela vmes prekinitev meseca in pol.
Se v svojih predvidevanjih motim?
Prosim, da me popravite, ker nisem čisto ziher, ker sem dobila nasprotujoče se si informacije.
Hvala za vaš trud in odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:33:38   
lemavrica
Porodniško nadomestilo ti prripada če si zavarovana za primer brezposelnost in starševsko varstvo 1 dan pred nastopom porodniškega dopust v nasprotnem primeru ti pripada Starševsko nadomestilo oz. ne vem točno kako se temu reče.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:37:08   
zmajaz
Ker boš brezposelna ti ne priprada porodniški dopust - porodniško nadomestilo pa ti vsekakor pripada, glede na to, da si bila v zadnjih treh letih zavarovana za starševsko varstvo več kot 12 mesecev. Višina le-tega pa se izračuna, kot si že sama napisala.

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:42:12   
Anonimen
Ojla. Sama sem bila v podobni situaciji. Meni je bilo rečeno takole. Ko ti pogodba poteče se prijaviš na Zavodu, kjer ti, če si bila zadnjih 12 mesecev neprekinjeno prijavljena, pripada nadomestilo v višini 70%.

Ko bo čas za porodniško, bodo vzeli zadnjih 12 mesecev povprečja in ti na tej podlagi dodelili porodniško.

Meni so tako povedali, sicer pa ima Zavod v LJ brezplačno številko za svetovanje vsak dan med 9. in 11.uro. Številko najdeš na njihovi spletni strani.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:43:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Porodniško nadomestilo ti prripada če si zavarovana za primer brezposelnost in starševsko varstvo 1 dan pred nastopom porodniškega dopust v nasprotnem primeru ti pripada Starševsko nadomestilo oz. ne vem točno kako se temu reče.


Porodniško nadomestilo je ena od 4 vrst starševskega nadomestila. Pravico do njega pa imajo:

* Tiste osebe, ki imajo pravico do starševskega dopusta in so bile zavarovane po tem zakonu pred dnevom nastopa posamezne vrste starševskega dopusta;

* osebe, ki nimajo pravice do starševskega dopusta, če so bile zavarovane po tem zakonu najmanj 12 mesecev v zadnjih treh letih pred uveljavljanjem pravice do starševskega nadomestila;

(Vir: spletna stan CSD Šiška: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskoNadomestilo.asp)

Osebe, ki niso upravičene do starševskega nadomestila (porodniškega itd.), pa dobijo starševski dodatek, ki znaša 188,89 evra.

Ampak Pia67 bo upravičena do porodniškega nadomestila.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.1.2009 12:45:00 >

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 12:46:30   
lemavrica
No sej to sem hotela napisat. Lej govorim iz lastnih izkušenj, ker sem skoraj doktorirala iz teh zadev preden sem se odločila, kako bom izpeljala svojo situacijo da ne bom dobivala samo 188€.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 13:03:27   
zmajaz
No - ampak ni ti treba biti zaposlen en dan pred nastopom porodniškega dopusta, da dobiš porodniško - to velja samo v primeru, da si bila v zadnjih 3 letih zaposlena vsega skupaj manj kot 12 mesecev. Tako sem bila recimo jaz - pred nastopom porodniške sem bila zaposlena komaj 7 mesecev - kar pa pomeni, da ne bi dobila porodniškega nadomestila, če dan pred nastopom porodniškega dopusta ne bi bila zaposlena.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 13:06:32   
lemavrica
Meni je bilo rečeno, da moram biti zavarovana najmanj 1 dan pred nastopom da dobim kaj več kot tistih 188€, se pravi da dobim povprečje zadnjih 12m in ker sem potem bila zaposlena zadnjih 12m sem dobila malo bolj spodobno porodniško nadomestilo. Če se je pa v zadnjih dveh letih kaj spremenilo pa ne vem.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 13:37:43   
zmajaz
Res ne vem, od kdaj velja ta zakon - ampak zdaj je v glavnem tako, kot sem napisala zgoraj. user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 15:36:41   
lukec
Če si zavarovana en dan pred nastopom porodniške, dobiš normalno porodniško, če pred nastopom nisi zaposlena in si delala vsaj 12 mesecev, dobiš nadomestilo, izračunano kot že omenjeno, sicer pa le starševski dodatek.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodniška po izteku pogodbe
23.1.2009 15:54:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Če si zavarovana en dan pred nastopom porodniške, dobiš normalno porodniško, če pred nastopom nisi zaposlena in si delala vsaj 12 mesecev, dobiš nadomestilo, izračunano kot že omenjeno, sicer pa le starševski dodatek.


Tako je.user posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?