|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 12:41:27   
Mišni
CordyVit so ene posušene gore, ki naj bi bile kot dopolnilo hrani v smislu, da imaš več energije.

Stvar ni tako zelo poceni, da bi zadevo lahko neporabljeno vrgel v smeti, če bi ti pač splesnila.  Zato me zanima, kaj predlagate, da naredim, ker so mi te suhe gobe po enem mesecu splesnile. Na embalaži piše, da je rok uporabe eno leto od datuma pakiranja, pakiranje je bilo 16. 9.

Zdaj sem pa jezna. Kaj mi je storiti?

ZARAAAAA?????user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 13:19:29   
lelaval
Na embalaži piše, da je rok uporabe eno leto od datuma pakiranja, pakiranje je bilo 16. 9.


A ne velja to, če je neodprta embalaža?

A to imaš za uživanje? Pol jaz ne bi splesnivega uporabljala - kot, da bi jedla plesniv kruh - bljak user posted image


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 13:27:40   
KimPossible
Rok uporabe je vedno v veljavi za neodprto živilo. V kolikor si ga odprla, bi ga mogoče morala hraniti v neprodušno zaprti posodi.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 14:51:30   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: KimPossible

Rok uporabe je vedno v veljavi za neodprto živilo. V kolikor si ga odprla, bi ga mogoče morala hraniti v neprodušno zaprti posodi.




Za shranjevanje piše, da se shranjuje na suhem in hladnem mestu. Zdaj prav v hladilniku res ni bilo, ampak prav vroče pa tudi nimamo notri. Imamo vse radiatorje npr. zaprte. Saj če bi bilo mišljeno v hladnilniku, bi najbrž to tudi pisalo. Vsja po moje. Ali pa bi pisale vsaj stopinje, do katerih se mora shranjevati.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu KimPossible)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 15:55:28   
Felicita
jap, ponavadi je rok uporabe za zaprto živilo (primer: alpsko mleko - uporaben 3 mesece, za odprtega pa piše da mora bit v hladilniku in porabljen v 3eh dneh).

Če je splesnelo, vrži v smeti. ne uporabljaj. ker čeprov je samo na nekaterih gobah plesen, al pa je samo ena plast; plesni izločajo v živila mikotoksine, ki se potem kopičijo v telesu (jetra, ledvice) in lahko povzročijo cel kažin. mogoče ne danes, ne jutri, lahko šele čez nekaj let, ko noben več ne ve kako in zakaj.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CordyVit mi je splesnil
19.10.2008 20:50:58   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

jap, ponavadi je rok uporabe za zaprto živilo (primer: alpsko mleko - uporaben 3 mesece, za odprtega pa piše da mora bit v hladilniku in porabljen v 3eh dneh).

Če je splesnelo, vrži v smeti. ne uporabljaj. ker čeprov je samo na nekaterih gobah plesen, al pa je samo ena plast; plesni izločajo v živila mikotoksine, ki se potem kopičijo v telesu (jetra, ledvice) in lahko povzročijo cel kažin. mogoče ne danes, ne jutri, lahko šele čez nekaj let, ko noben več ne ve kako in zakaj.



Ja, samo to živilo ni bilo hermetično zaprto. To  so samo posušene gobe, zmlete v prah, v eni taki srebrni folijasti vrečki, pa potem samo dol zarolano na vrhu in z eno štangco malo skupaj stisnjeno.

Drugače mi je jasno, da se tega ne sme jest, samo ne vem, ali naj reklamiram ali ne. To me zanima.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CordyVit mi je splesnil
20.10.2008 14:30:44   
BarbaraE
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Drugače mi je jasno, da se tega ne sme jest, samo ne vem, ali naj reklamiram ali ne. To me zanima.


To ti bo pa Zara znala odgovorit. Če se ne motim, je bila ona tista, ki te je do teh gobic pripeljala, a ne. user posted image  

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CordyVit mi je splesnil
20.10.2008 14:38:52   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Drugače mi je jasno, da se tega ne sme jest, samo ne vem, ali naj reklamiram ali ne. To me zanima.


To ti bo pa Zara znala odgovorit. Če se ne motim, je bila ona tista, ki te je do teh gobic pripeljala, a ne. user posted image  


Ja, je bila, pa se zdaj dela, da te teme ne vidi.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
20.10.2008 14:44:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CordyVit mi je splesnil
21.10.2008 9:04:58   
MancaL

Oj!


cudno, jez si ga kupim za 3 mesece v naprej, pa se mi do sedaj kej takega ni zgodilo...
ti je mogoče kdaj kaka vlaga zravn pršla? ker kakor jez vem, so to čist suhe gobe, plesen pa raste če je kar nekaj vlage zravn. vseeno mogoče pokliči proizvajalce. no upam, da boš rešila to zadevo.


lp Manca

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CordyVit mi je splesnil
21.10.2008 10:08:19   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MancaL


Oj!


cudno, jez si ga kupim za 3 mesece v naprej, pa se mi do sedaj kej takega ni zgodilo...
ti je mogoče kdaj kaka vlaga zravn pršla? ker kakor jez vem, so to čist suhe gobe, plesen pa raste če je kar nekaj vlage zravn. vseeno mogoče pokliči proizvajalce. no upam, da boš rešila to zadevo.


lp Manca



Ma meni se niso zdele čisto suhe. Bolj napol. Že od začetka. Zdaj so se pa sploh v kepe začele sprijemati in nakar vidim še plesen.
Če je vlaga zraven prišla? Ne vem kako bi. Spravljene sem imela v original vrečki na kuhinjskem pultu, kjer ni nič kaj vroče.

No, saj sem jim pisala in mi bodo poslali nove. Samo zdaj jih bom pa kar v hladilnik dala. Upam, da bo O.K.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MancaL)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CordyVit mi je splesnil
21.10.2008 17:58:41   
Anonimen
No, saj sem jim pisala in mi bodo poslali nove.


O, fajn.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CordyVit mi je splesnil
3.11.2008 20:55:04   
Zav.za naravoslovje

Pozdravljeni!

Prehransko dopolnilo Cordyvit je zmleta suha goba Cordyceps s primesmi škroba in mora biti kot tako nujno hranjeno na suhem mestu (kar je omenjeno tudi na sami embalaži). V kolikor izdelka ne hranimo v suhem prostoru ali ga pomotoma zmočimo že z majhno količino vodo, nedvomno pride do pojava plesni, kot pri vsakem drugem živilu, ki vsebuje škrob (moka, drobtine, polenta itn.).

Opozarjamo vas, da izdelek napaden od plesni zavržete, saj ni primeren za uživanje!
Izdelek napaden od plesni zaradi napačnega hranjenja s strani uporabnika ni predmet reklamacije.  
Lep pozdrav,

proizvajalec Cordyvit-a     p.s.: za vse nadaljnje informacije o izdelku smo vam na voljo preko elektronske pošte mycolab.eu@gmail.com ali po telefonu 040 357 567.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CordyVit mi je splesnil
3.11.2008 21:04:37   
Abbott
Prehransko dopolnilo, verjetno.

< Sporočilo je popravil Abbott -- 3.11.2008 21:05:02 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CordyVit mi je splesnil
3.11.2008 21:07:36   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

Prehransko dopolnilo, verjetno.


Ja, bravo, saj si pametna. Super.

Aha, si se popravila, ko si prej napisala, da očitno pri imenovanju izdelkov nisem preveč natančna. Zakaj pa to?

< Sporočilo je popravil Mišni -- 3.11.2008 21:08:59 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CordyVit mi je splesnil
4.11.2008 9:39:17   
Abbott
Sem ugotovila, da ne zelim biti nesramna. Prej me je zaneslo, potem sem pa se enkrat razmislila user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CordyVit mi je splesnil
4.11.2008 10:56:35   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

Sem ugotovila, da ne zelim biti nesramna. Prej me je zaneslo, potem sem pa se enkrat razmislila user posted image


Aha. No, lepo. Samo ne vem, zakaj je to tako zelo smešno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?