|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč prosim..
1.12.2008 9:51:09   
kklara
Pozdravljene!

Spet se obračam na vas z enim vprašanjem.  V bistvu bi rada pomagala prijateljici in ji zbrala čim več informacij.

Dejstvo je, da vedno bolj razmišlja o tem, da bi se razšla s svojim partnerjem (zdaj nebi pisala o vzrokih, bom  nakratko rekla samo: alkohol). Imata 15 mesečnega otroka.
Ona je še študenkta. Ponavlja 2 letnik, ker ji v nosečnosti ni uspelo naredit neke obvezne prakse, zaradi katere pa ji 2.letnika niso priznali. Šli so ji na roko samo tako, da bo zdaj ko ponavlja 2 letnik, lahko naredila to prakso in opravila še nekaj izpitov za 3 letnik.
On ima dobro plačo, ki pa nažalost gre v veliki večini za gostilne... 
Ona trenutno prejema samo otroški dodatek, štipendije letos nima, saj jo je za 2.letnik študija že dobivala.
Z otrokom bi lahko šla nazaj domov k staršem, ampak starši imajo denarja le toliko, da komaj preživijo sebe.
Ona pa je sedaj v dilemi...iti od partnerja ali ne...takšno življenje ji je zdaj pravi pekel...iti pa tudi ne upa...saj se z borih 100 Eur otr.dodatka ki ga trenutno prejema ne more preživeti sebe in otroka.

A ji v tem primeru da gre od partnerja pripada mogoče kakšna socialna pomoč ali kakšna druga finančna pomoč, da bi lažje preživela sebe in otroka?

Hvala za vaše odgovore 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:04:10   
ninini
Če ima samo 100e prihodka normalno da ji pripada socialna pomoč,pa preživnino ji mora oče otroka plačevat,znesek se tako določi na sodišču tako da ne more oče sam izbirat in povprečen znesek preživnine za enega otroka je okrog 100 e je pa seveda odvisno od tega koliko stroškov ima mama in koliko oče zasluži malo se gleda na pogoje.

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:04:55   
zmajaz
Če gre stran od partnerja in je tako samohranilka brez osebega dohodka ji definitvno pripada socialna pomoč - zdaj je ne dobiva, ker jo je pač dolžan preživljati partner.  Morda bo dobila na ta račun tudi še višji otroški dodatek, pa tudi oče bo moral zagotoviti nekaj preživnine za otroka.

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:13:51   
Amoss
Kot študentko so jo do 26 leta dolžni preživljati starši tako da od soc. podpore nebo nič.Sem sama bila na istem in ker sem se šolala se nisem mogla prijaviti na borzo in brez borze ni soc. podpore.Njih čisto nič ne briga kako živijo starši,...oni so te dolžni preživljat v primeru da se šolaš.Če pa bi vseeno želela nekaj iztržit od soc. bi pa morala s starši urediti preživnino na sodišču in z možem oz. fantom  glede otroka, s tem da ji more vsak starš posebej nakazovati preživnino.Potem pa to že tak toliko znese da preseže cenzus in spet ni nič od socialne.Takšna je naša država,...user posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:15:41   
ninini
Če imajo starši nizke dohodke se deli na vse osebe in ji ravno tako pripada ,sploh ko ima otroka se cenzus poviša in bo dobila.Je pa res da lahko dela  preko študenta in jaz na njenem mestu bi to izkoristila, da se čimprej postavi na svoje noge.


< Sporočilo je popravil ninini -- 1.12.2008 10:17:07 >

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:15:43   
Amoss
Aja sem pozabila napisat da ni važno kako se šola ali redno ali izredno, ker jaz sem se izredno pa nič,..Ker se smatra da lahko dela preko študenta.

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:17:24   
Amoss
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Če imajo starši nizke dohodke se deli na vse osebe in ji ravno tako pripada ,sploh ko ima otroka se cenzus poviša in bo dobila.


Po tem takem če se bo prijavila pri starših pa lahko samo starši zaprosijo za podporo ne ona!

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:23:58   
ninini
Moja kolegica je doma pri starših, še sploh ni šla od doma pa dobiva socialko.Vmes je delala prek študenta zdej je pa spet doma in dobiva.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:25:11   
kklara
Amoss...tudi jaz sem razmišljala v to smer, da nebo iz socialne podpore nič, dokler je še študentka.
Starša sta oba zaposlena, ampak v tovarni ki propada, minimalne plače.
Sama je omenila že, da bi šla delat preko štud.servisa..ampak v tem primeru ne ve kako z varstvom za otroka...saj še ne hodi v vrtec..sta jo imela namen dati pri 2 letih.
A se da kako zrihtat, da jo med šolskim letom vpišejo v vrtec? Mogoče to katera ve?  Jaz še z vrtci tud nisem mela izkušenj, ker imamo našega razgrajačka doma pri babici.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:27:12   
kklara
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Moja kolegica je doma pri starših, še sploh ni šla od doma pa dobiva socialko.Vmes je delala prek študenta zdej je pa spet doma in dobiva.



Pa ima sploh status študenta?

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:29:12   
ninini
Če je v vrtcu prostor potem ni problema ga bodo sprejeli takoj,ampak glede na to da je za 1 starostno skupino vsepovsod zasedeno,naj gre vprašat v vrtec če je kaj prosto.

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 10:52:34   
kklara
Starši so doma v manjšem kraju, kjer pa kolk mi je znano jaslic sploh ni. Pri nas je isto, jemljejo otroke starejše od 18 mesecev...tako da bi ga mogla pol še vozit v kak drug kraj. Bo najboljše, da bi šla kar v njihov vrtec pa se tam z njimi pomenila. Bodo ji znali oni najbolje svetovat.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 11:56:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: kklara

Pa ima sploh status študenta?


Ja - to je pa res - če ima status študenta, pa ne mored dobiti socialne podpore. Študentje jo lahko dobijo samo takrat, ko nimajo statusa - recimo med pavziranjem.

(odgovor članu kklara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč prosim..
1.12.2008 18:52:12   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: kklara

Pa ima sploh status študenta?


Ja - to je pa res - če ima status študenta, pa ne mored dobiti socialne podpore. Študentje jo lahko dobijo samo takrat, ko nimajo statusa - recimo med pavziranjem.


Seveda lahko dobi socialno kot študentka... Samo cenzusa ne sme presežt. Ampak če ji bo partner plačeval preživnino, pa še starša, bo kr hitr presegla cenzususer posted image  Žal je tko, država je user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?