|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rdeče zelje
14.11.2008 13:40:39   
Mišni
Kako pripravite, skuhate, naredite ... whatewer ... rdeče zelje?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 13:45:06   
Volga
Čist enako kot belo, rumeno, samo barva je drugačna.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 13:53:28   
Anonimen
V solati, v omaki, v listnatem testu, ...

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 13:55:56   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Čist enako kot belo, rumeno, samo barva je drugačna.


Ja kako pa je to? Daj opiši postopek.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 13:56:54   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

V solati, v omaki, v listnatem testu, ...


No, to me zanima. Kako to narediš?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 13:57:53   
Volga
A ne znaš zelja stenstat?

Daš malo olja, čebulo, prepražiš, daš gor narezano zelje, zaliješ čisto malo vode, da se ne pali, daš kumino, sol, pa še kaj zraven, po okusu in mehčaš do konca. To je to.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:05:41   
Mišni
Aha, hvala. Hitro še nekaj: a ga je treba kaj z limono pokapljat, da ne rata moder?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:08:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

A ne znaš zelja stenstat?

Daš malo olja, čebulo, prepražiš, daš gor narezano zelje, zaliješ čisto malo vode, da se ne pali, daš kumino, sol, pa še kaj zraven, po okusu in mehčaš do konca. To je to.


Ja na ta način ga jaz naredim ... samo da dodam še žličko kisle smetane. Limone ne dodajam in pride ven taka simpatična vijolična omaka.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:14:20   
Mišni
O.K., zdaj sem prepražila eno žličko sladkorja (tako piše v enem receptu z neta), pa naseljano čebulo, potem sem pa tega hudiča notri stresla in je KISEL!!!
A to je to rdeče zelje vedno kislo ali je samo tole, ki sem ga jaz kupila?
Pa sem mi je zdelo, da je na embalaži pisalo kislo rdeče zelje, samo jaz sem mislila, da so to pač vsi v kakšni taki tekočinici pakirani, ki je malo kisla. Ampak tole je pa KONKRETNMO kislo. Kot običajno kislo zemlje za segedin.
Pa ne vem no, a ni bilo včasih rdeče zelje tako ... sladko, nekislo?

Ma tole bo zdajle fuuuuul zanič!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:16:53   
muki1
Mi dodajamo sladkor, malo rdečega vina in naribano jabolčko, da vse skupaj osladi. Pa čebulo.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:18:03   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Mi dodajamo sladkor, malo rdečega vina in naribano jabolčko, da vse skupaj osladi. Pa čebulo.


Jas, za to naribano jabolko tudi povsod piše, ja. Ampak kaj vem, jaz imam kompot raje posebej.user posted image

Muki, to boš to vedela, a je to zelje vedno kislo?

Ma zdaj sem šla probat in je FEJ FUJ - zanič!!!!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:35:59   
AKP
Mislim, da si ti kupila kislo rdečo zelje. Sem ga zadnjič videla v hoferju. Naslednjič raje kupi rdečo zelje v glavi. Sem pa našla na kulinariki en fin recept za sladko rdeče zelje. Če te zanima recept, ga bom poiskala.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:53:58   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: AKP

Mislim, da si ti kupila kislo rdečo zelje. Sem ga zadnjič videla v hoferju. Naslednjič raje kupi rdečo zelje v glavi. Sem pa našla na kulinariki en fin recept za sladko rdeče zelje. Če te zanima recept, ga bom poiskala.


Ja, saj to. Kislo je. Ampak sem že kupila takega narezanega, ki ni bilo kislo. Pa ni bilo v glavi, Samo v eni slanici ali v čim že.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 14:54:41   
muki1
Ja, sveže rdeče zelje ni kislo. Tistega okisanega rdečega pa še nisem probala.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 16:03:58   
Mišni
Muki, vseeno, če ga tudi ne. Jaz sem skoraj vsega proč vrgla.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 20:48:12   
muška
Jaz ga vedno delam iz svežega zelja. Prepražim žlico sladkorja, čez vlijem kak kozarček vina (belega, ker ga imamo polno klet) , preko vržem na drobno narezano zelje, začinim, dodam malo vodice, tenstam in to je vsa veselica.
Sem pa slišala, da se da baje dobit že narejeno/pripravljeno tako belo kot rdeče zelje. Torej, ga samo pogreješ. Je katera že poskusila oz. našla to varianto?  Meni to surovo in potem skuhano sicer nekak dosti bolj sede, ampak recimo, da bi kdaj dobila silo za rdečim zeljem in ga ne bi dobila drugače kot vloženega. user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 21:21:51   
Anonimen
Mišni, rdeče zelje je iz sveže glave najboljše user posted image . Jaz na malček olivnega olja in koščku masla prepražim žlico sladkorja, da porumeni oz. karamelizira, nato dam gor pol sesekljane čebule (navadno rdeče), da porjavi. Naribam 1 kislato jabolko in potenstam. Nato dodam naribano rdeče zelje ter nato gor takoj žlico ali dve kisa, da zelje ohrani lepo rdečo barvo. Vse skupaj potenstam, solim, dodam 2 klinčka in pol dcl rdečega vina in malce vode. Koham toliko časa, da se zelje omehča. Čisto sprejemljivo je tudi že pripravljeno rdeče zelje (ne kisano), vendar meni osebno samo s pogrevanjem ni OK, ga nekako tudi malce sama dopolnilnim (prepražena čebula, ščepec sladkorja, jaolka, klinčki...), vendar ni nikoli tako polnega okusa kot sveže pripravljeno...

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rdeče zelje
14.11.2008 21:44:41   
kaya2007
tale zadnji recept od miše se mi zdi najbolj taprav za rdeče zelje..drugače sem pa jaz bolj lena in ga kupim kar zamrznjenega, tako kot špinačo user posted image  najboljši ever mi je pa v eni domžalski gostilni, jih bom naslednjič prav vprašala kako ga naredijo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rdeče zelje
15.11.2008 0:15:27   
lelaval
Mišni - zelje bi morala malo sprat, preden si ga dala kuhat - jaz kislo zelje in repo vedno pred kuhanjem splahnem.
Če pa te muči priprava, pa upi že pripravljeno rdeče zelje - ga le pogreješ. Jaz ga sicer še nisem poskusila, imam ga pa že cel teden v hladilniku, ker sem ga dobila.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rdeče zelje
15.11.2008 11:58:25   
lily975
jaz imam preverjen recept ,po katerem delam rdeče zelje in ga vedno pohvalijo in pojedo ...Na olje dam čebulo in žlico sladkorja - to preprazim in nato dodam surovo naribano  rdeče zelje , mal potinstam , dodam rdeče vino , mlet cimet in mlete klinčke , pa eno argo  zelenjavno kocko ..Pa dodam 3  na drobno naribana  jabolka- vse to dušim nekje cca.1 uro - in to je to!!!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rdeče zelje
15.11.2008 22:37:40   
Dadi
Jaz kupim kar zmrnjenega mislim da je od Aldo (z jabolki)...in ga pokuham v vinčku in je mnjaski priloga k tenstanemu krompirju in k pohanju...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu lily975)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rdeče zelje
16.11.2008 11:10:39   
Mišni
Ja, saj vse to tenstanje, z jabolki ali brez, jaz obvladam. To sem že delalal, tudi z rdečim zemljem ene parkrat. Sanmo zdaj sem hudička kupila to hudičkasto kislo rdeče zelje, to sem se pa fajn zaj..... No, se ne bom več.user posted image

Leleval, ja,, jaz tudi sicer kislo zelje za npr. segedin spiram, ampak za tega se mi pa sanjalo ni, da je to ravno toliko kislloo. Sem mislila, da to kar tako piše, nisme vedela, da resnično kislo na tak način spllooh obstaja rdeče zelje. Pa tudi če bi ga sprala, to še vedno ne bi bilo to, kar sem želela imet.

Hvala lepa za recepte.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?